Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilanie Transformatora Tesli

Makpro1985 28 Apr 2009 15:10 2089 12
    Makpro1985
    Level 10  
    Witam. Rozpoczynam temat z powodu niepewności czy cewka Ruhmkoffa może w pełni zasilić Transforrmator Tesli. A jeśli tak to jakie są najlepsze konfigurację nawijania kabla dla cewki pierwotnej i wtórnej (z cewki Ruhmkoffa), przykładowo dla baterii 9V DC. Za przyszłe odpowiedzi dziękuję.
    Makpro1985
    Level 10  
    Mówiąc nawijanie miałem na myśli cewki Ruhmkorffa. Ile zwojów w uzwojeniu pierwotnym i wtórnym aby na wyjściu było 9kV a na wejściu 9V. Wiem że to dość dziwnie brzmi.
    mr.Sławek
    Level 32  
    Cewka Ruhmkorffa nie nadaje sie do Tesli.
    Makpro1985
    Level 10  
    Dlaczego? Przecież generuje napięcie po pierwsze wysokie, po drugie AC i po trzecie o dużej częstotliwości.
    mr.Sławek
    Level 32  
    Bo sie mi ze jest to U impulsowe a przy styczniku tradycyjnym to wcale takiej wysokiej f nie otrzymasz.
    mr.Sławek
    Level 32  
    Lepiej jest uzyc trafa od jakiegos tv.
    slu_1982
    Level 26  
    Głupoty wszyscy piszą :( :| Jak wysokie te napięcie ? Jak zauważyliście TC są zasilane z napięcia stałego albo przemiennego 50-60Hz, w.cz nie wchodzą w gre bo kondensator rezonansowy nie zdąży się nawet naładować bo już będzie musiał się rozładować... Tak samo z transformatorami , jedynie trafopowielacze.
    mr.Sławek
    Level 32  
    No przeciez mowie zeby uzyl trafopowielacza z tv.
    slu_1982
    Level 26  
    W tv są transformatory i oddzielne powielacze i trafopowielacze a wyżej napisałeś trafo więc ?
    Makpro1985
    Level 10  
    Częstotliwosć to nie problem. Przecierz w cewce Ruhmkorffa można ją dowolnie ustalić od 1Hz nawet do 3kHz (tego ostatniego nie jestem pewien).
    slu_1982
    Level 26  
    O to spróbuj 50hz ustawić, jakie tam napięcie występuje ?