Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między lampą przednią angielska a kontynentalną

kucyyk 08 Maj 2009 20:04 66053 8
  • #1 08 Maj 2009 20:04
    kucyyk
    Poziom 12  

Witam. Mam fabie z 2005 rok i chce się dowiedzieć czym się różni lampa angielska od kontynentala. Na oko nie da się stwierdzic czym się różnią. albo wogule czym się różnią lampy każdej marki że nie pasują ?????????

0 8
  • #2 08 Maj 2009 20:31
    any56
    Poziom 39  

Przednia lampa kontynentalna ma uniesione strumienie światła w prawą stronę. Natomiast wersja angielska - w lewą.
    Aby to sprawdzić, zatrzymaj się ok. 10 - 15m przed jasną ścianą i zaświeć światła mijania.

3
  • #3 08 Maj 2009 20:31
    krzycho123
    Poziom 31  

Odbłyśnikiem . Jak można wydedukować samemu ,w ruchu prawostronnym prawa lampa doświetla pobocze co za tym idzie ma innaczej uszktałtowany odbłyśnik a ruchu lewostronnym jest analogicznie.
    Z tym że lewa lampa doświetla pobocze , regulacja nic nie da trzeba wymienić lampy.

3
  • #4 12 Maj 2009 20:48
    fiskusmati
    Użytkownik obserwowany

Anglia: Różnica między lampą przednią angielska a kontynentalną
    Polska(Europa): Różnica między lampą przednią angielska a kontynentalną

I teraz przenieś sam samochodzik na drugą stronę bez zmieniania lampy - dajesz po oczach jak drogowymi :-)

A tu sytuacja jak podjezdzach przed ściane tak jak napisał kolega wyżej: Różnica między lampą przednią angielska a kontynentalną

4
  • #5 14 Maj 2009 15:40
    kucyyk
    Poziom 12  

a przy zakupie lampy jak moge jee odrożnić

4
  • #6 14 Maj 2009 15:45
    lysy1980
    Poziom 30  

Ja spotkałem sie z oznaczeniami na lampach w postaci LHD i RHD, chyba dla kontynentalnej jest LHD (left Hand Driwing) dla UK jest RHD (Right Hand Driving), nie wiem czy takie oznaczenie jest w Skodzie

W przypadku soczewki/xenonu mozna też zerknąć przez otwór żarówki na wyprofilowanie przysłony, jeśli lewa strona (patrząc przez otwór żarówki) jest niżej (lub ścięta pod kątem bodajże 15°), a prawa wyżej jest to lampa kontynentalna, jesli odwrotnie jest to lapa UK.

Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

1
  • #7 14 Maj 2009 17:05
    fiskusmati
    Użytkownik obserwowany

lysy1980 napisał:
    Ja spotkałem sie z oznaczeniami na lampach w postaci LHD i RHD, chyba dla kontynentalnej jest LHD (left Hand Driwing) dla UK jest RHD (Right Hand Driving),...

Zgadza sie, kolega lysy ma całkowitą rację :-)

2
  • #8 30 Maj 2009 23:28
    gucio233
    Poziom 11  

kucyyk napisał:
    a przy zakupie lampy jak moge jee odrożnić

Jest też na kloszu lampy homologacja E. Wersja angielska ma E11

3
  • #9 25 Cze 2009 23:16
    kpodolak
    Poziom 15  

Nie zawsze E11 to wersja angielska. Kupiłem ostatnio za śmieszne pieniadze na allegro lampę po lifcie do Vectry B. Gdy przyszła, zaczałem ją oglądać z wszystkich stron, patrzę, "E11", "Made in UK", myślę sobie - cholera, dałem się wkopać, ale podłączyłem ją i sprawdziłem, i jest jak najbardziej kontynentalna. Dla pewności, sprawdziłem odbłyśnik - porównałem z angielskich lamp i europejskich - jest dla ruchu prawostronnego.

1