Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między lamp± przedni± angielska a kontynentaln±

kucyyk 08 Maj 2009 20:04 62948 8
  • #1 08 Maj 2009 20:04
    kucyyk
    Poziom 12  

Witam. Mam fabie z 2005 rok i chce się dowiedzieć czym się różni lampa angielska od kontynentala. Na oko nie da się stwierdzic czym się różni±. albo wogule czym się różni± lampy każdej marki że nie pasuj± ?????????

0 8
  • #2 08 Maj 2009 20:31
    any56
    Poziom 39  

Przednia lampa kontynentalna ma uniesione strumienie ¶wiatła w praw± stronę. Natomiast wersja angielska - w lew±.
    Aby to sprawdzić, zatrzymaj się ok. 10 - 15m przed jasn± ¶cian± i za¶wieć ¶wiatła mijania.

3
  • #3 08 Maj 2009 20:31
    krzycho123
    Poziom 31  

Odbły¶nikiem . Jak można wydedukować samemu ,w ruchu prawostronnym prawa lampa do¶wietla pobocze co za tym idzie ma innaczej uszktałtowany odbły¶nik a ruchu lewostronnym jest analogicznie.
    Z tym że lewa lampa do¶wietla pobocze , regulacja nic nie da trzeba wymienić lampy.

2
  • #4 12 Maj 2009 20:48
    fiskusmati
    Użytkownik obserwowany

Anglia: Różnica między lamp± przedni± angielska a kontynentaln±
    Polska(Europa): Różnica między lamp± przedni± angielska a kontynentaln±

I teraz przenie¶ sam samochodzik na drug± stronę bez zmieniania lampy - dajesz po oczach jak drogowymi :-)

A tu sytuacja jak podjezdzach przed ¶ciane tak jak napisał kolega wyżej: Różnica między lamp± przedni± angielska a kontynentaln±

3
  • #5 14 Maj 2009 15:40
    kucyyk
    Poziom 12  

a przy zakupie lampy jak moge jee odrożnić

4
  • #6 14 Maj 2009 15:45
    lysy1980
    Poziom 30  

Ja spotkałem sie z oznaczeniami na lampach w postaci LHD i RHD, chyba dla kontynentalnej jest LHD (left Hand Driwing) dla UK jest RHD (Right Hand Driving), nie wiem czy takie oznaczenie jest w Skodzie

W przypadku soczewki/xenonu mozna też zerkn±ć przez otwór żarówki na wyprofilowanie przysłony, je¶li lewa strona (patrz±c przez otwór żarówki) jest niżej (lub ¶cięta pod k±tem bodajże 15°), a prawa wyżej jest to lampa kontynentalna, jesli odwrotnie jest to lapa UK.

Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

1
  • #7 14 Maj 2009 17:05
    fiskusmati
    Użytkownik obserwowany

lysy1980 napisał:
    Ja spotkałem sie z oznaczeniami na lampach w postaci LHD i RHD, chyba dla kontynentalnej jest LHD (left Hand Driwing) dla UK jest RHD (Right Hand Driving),...

Zgadza sie, kolega lysy ma całkowit± rację :-)

2
  • #8 30 Maj 2009 23:28
    gucio233
    Poziom 11  

kucyyk napisał:
    a przy zakupie lampy jak moge jee odrożnić

Jest też na kloszu lampy homologacja E. Wersja angielska ma E11

2
  • #9 25 Cze 2009 23:16
    kpodolak
    Poziom 15  

Nie zawsze E11 to wersja angielska. Kupiłem ostatnio za ¶mieszne pieniadze na allegro lampę po lifcie do Vectry B. Gdy przyszła, zaczałem j± ogl±dać z wszystkich stron, patrzę, "E11", "Made in UK", my¶lę sobie - cholera, dałem się wkopać, ale podł±czyłem j± i sprawdziłem, i jest jak najbardziej kontynentalna. Dla pewno¶ci, sprawdziłem odbły¶nik - porównałem z angielskich lamp i europejskich - jest dla ruchu prawostronnego.

1