Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa plików JPG z karty pamięci ?

silos 11 Maj 2009 21:11 6781 9
  • #1 11 Maj 2009 21:11
    silos
    Poziom 18  

Witam

Lustrzanką Nikon wykonywane były zdjęcia na karcie pamięci SD. Do pewnego momentu pliki JPG zapisane są w porządku - zawierają obraz - jednak od jednego ze zdjęć zapis jest nie do podglądu - urwane zdjęcie w połowie, druga połowa szara. Następne zdjęcia już nie do odczytu. Niby rozmiar mają około 3MB jednak w zawartości są śmieci jak na zdjęciu poniżej (raz same 00, raz FF na przemian). Program PhotoRec z TestDiska jak i inne programy do odzysku nic nie wykazują jakoby były jeszcze jakieś kopie dobrze zapisanych tych zdjęć. Czy szans nie ma żadnych na odzysk tych danych ?

Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

Z poważaniem
    Silos

0 9
  • #2 12 Maj 2009 00:34
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Niestety wszystko wskazuje na to, że problem wystąpił podczas momentu zapisu zdjęcia. Czyli de facto te zdjęcia nigdy nie zostały zapisane na karcie, a tym samym nie masz (przynajmniej moim zdaniem) szans na odzyskanie, zdjęć, których niestety na karcie SD nigdy nie było.

0
  • #3 12 Maj 2009 07:16
    silos
    Poziom 18  

Witam

Niby urządzenie Nikon wysokiej klasy, karta SD marki Kingston Elite Pro 50x 3.3V a takie numery się porobiły. Wszystko najwyższej klasy a tu jednak utrata danych - niby pliki są ale bezwartościowe. Czy takie urządzenia drogie nie mają jeszcze swojej jakiejś wewnętrznej pamięci zapasowej "w razie czego" - taki backup przy zapisie na karcie zapis też wewnątrz urządzenia ?

Z poważaniem
    Silos

0
  • #4 12 Maj 2009 10:22
    653388
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 13 Maj 2009 11:45
    tczewiak_
    Poziom 10  

Z moich doświadczeń z cyfrówkami wynika, że karta SD z prędkością 50X może 'nie wyrabiać' przy dzisiejszych dużych rozmiarach plików.
    Może podczas robienia zdjęć aparat nie nadążał z zapisem fotek, a Ty pstrykałeś następne.

0
  • #6 13 Maj 2009 14:28
    gabik001
    Poziom 37  

tczewiak_ napisał:
    Z moich doświadczeń z cyfrówkami wynika, że karta SD z prędkością 50X może 'nie wyrabiać' przy dzisiejszych dużych rozmiarach plików.
    Może podczas robienia zdjęć aparat nie nadążał z zapisem fotek, a Ty pstrykałeś następne.

Nie da rady. Jak zapelni sie bufor nie zrobi zdjecia. Przy zdjeciach seryjnych w przypadku lustra 8Mpix do bufora wejdzie z 6 moze 8 zdjec i nie da sie zrobic nastepnego dopuki tamte nie wyjda na karte. Trzymasz spust a aparat bedzie cykal po jednym po dwa...

Swoja droga przy odcieciu zasilania (awarii w aparacie - nie swiadomym wylaczeniu aparatu) jezeli bufor jest zapelniony to moze nastapic utrata danych. Jezeli aparat sie "wylaczy" bo za maly jest poziom enegrii w bateriach to jeszcze zapisze. To sa moje spostrzezenia z uzytkowania lustrzanek na C...
    A na odzysk raczej nie ma szans.

@janko_wodnik
    Co do dygresji to piwo dla kolegi...
    Bo wlasnie chcialem moja lustrzanke zmienic na cos nowszego (boje sie o migawke bo ma juz sporo natrzaskane) ale z opinii i problemow uzytkownikow firmy na C (mam caly system) te ostatnie modele cos sie psuja... W 40D awaryjna migawka , 50D cos ze softem i migawka... I patrzac na mojego poczciwego 350-tego widze ze daleki wschod robi postepy ;)
    Pozdrawiam

0
  • #7 14 Maj 2009 10:07
    tczewiak_
    Poziom 10  

Czy ten błąd objawia się cały czas ?
    Spróbuj sformatować kartę. U mnie pomogło.

1
  • #8 16 Maj 2009 09:01
    Rosina
    Poziom 10  

Witam! Chciałbym się dołączyć. Wczoraj robiłem ojcu fotki na bardzo ważnej imprezie. Aparat nikon d80. Po pewnym momencie (pod koniec) w miejscu gdzie pojawiała sie liczba zdjęć jeszcze do zrobienia, wyświetlił sie napis "For". Gdy chciałem włączyć podgląd obrazów w aparacie, wyświetlił się komunikat "Karta pamięci nie sformatowana, czy chcesz sformatować?" Oczywiście dałem NIE, i tak w kółko. Próbowałem odzyskać zdjęcia przy pomocy różnych programów. Udało mi sie 2 programami, ale nie mogę tych zdjęć otworzyć. Mają swój rozmiar, ale przy próbie otwarcia wyskakuje błąd .. błąd pliku JPG - błąd dekodowania! Przy próbie wejścia do karty poprzez windows XP, wyskakuje komunikat, "..Czy chcesz sformatować kartę?..". Zdjęcia są dla mnie bardzo ważne, a jeszcze ważniejsze dla ojca. Bardzo proszę o pomoc!

0
  • #9 16 Maj 2009 11:01
    653388
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 16 Maj 2009 14:42
    cichy1984
    Poziom 14  

mam troszke inny problem ale tez z jpg. żadnego obrazu nie da sie otworzyc na karcie sa tylko jakies smieszne foldery i pliki niby po 2-4gb.
    Spójrzcie na zrzut. Czym to ugrysc czy wogóle jest szansa odzyskania fotek ?? Fotki kolegi z jego wesela :(

0