Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra - domykanie bramy garażowej

Krzysiek_Gd 16 Maj 2009 17:02 2805 4
 • #1 16 Maj 2009 17:02
  Krzysiek_Gd
  Poziom 14  

  Posiadam bramę ze sterownikiem LIFTMASTER (sterowana impulsem zwierającym: góra-stop-dół ) po podłączeniu do CA wynikł następujący problem: Domykanie ma być realizowane na podstawie timera (OUT63 - timer 63), pod warunkiem że niema aktualnie ruchu w garażu (OUT 62- wskaźnik GOTOWY) i rozwarty jest kontaktron bramy (wskaźnik GOTOWY polaryzacja odwrotna). Na podstawie iloczynu logicznego tych wyjść (OUT61) wysterowane zostaje wejście 61 które steruje przełącznikiem mono (OUT 17- expander). (wszystkie wejścia należą do tej samej grupy). Wszystko działa fajnie do czasu aż powstanie sytuacja nieprzewidziana - ktoś w czasie opuszczania bramy naciśnie połączany równolegle inny łącznik sterujący bramą lub akurat wejdzie i naruszy PIR. (OUT 61 jest cały czas w stanie wysokim, a wejście 61 ciągle pobudzone - mimo tego że monostabil był ustawiony na 2 sek.) No i układ się zawiesza. Chodzi mi po głowie opcja resetu wyjścia 61, lecz nigdzie nie mogę znaleźć t6akiej opcji. Może ktoś z Kolegów miał podobne zmartwienie ? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  1 4
 • #2 16 Maj 2009 21:30
  pkhenr
  Poziom 32  

  a ile tych wyłączników jest ,gdzie jesteś dołaczony z alarmem ?pod wyłacznik czy pod mechanizm ,powinno się udać jakimś przekaźnikiem zablokować ,co z pilotem ?

  1
 • #3 16 Maj 2009 21:40
  Krzysiek_Gd
  Poziom 14  

  wyzwalania bramy podłączone jest pod wyjście 17(przekaźnikowe NO), poza tym do tego obwodu równolegle jest dołączony łącznik (na ścianie). Pilotów do bramy nie posiadam - docelowo centrala (INTrx) będzie nią sterować.

  1
 • #4 16 Maj 2009 22:07
  pkhenr
  Poziom 32  

  więc połacz wyzwalanie przez przekaźnik ,wydłuż impuls na długość czasu zamykania ,więc przekaźnik wyzwalający będzie zwarty dłużej a jednocześnie rozwieral dołaczony do niego łacznik ,czyli łacznik przez styki COM I NC które sa rozwarte na czas podawania imp.COM do sterownika bramy NC do łacznika a NO do INT

  1
 • #5 17 Maj 2009 07:54
  Krzysiek_Gd
  Poziom 14  

  Jest to ciekawe rozwiązanie (wydłużenie czasu działania przekaźnika) - rozwiązuje problem naciśnięcia w tym samym czasie przycisku wyzwalania. Przy zmienionych ustawieniach po zamknięciu automatycznym bramy jeżeli nastąpi celowe bądź przypadkowe otwarcie (przycisk,pilot) centrala (po naruszeniu kontaktronu bramy) poda sygnał wyzwalający przełącznik mono, lecz i tak nie zadziała gdyż przełącznik akurat jest załączony(wydłużony czas po którym wraca do stanu spoczynku) a wejście które go wyzwala (61) pozostaje dalej naruszone i układ się zawiesza. Tak jak pisałem w pierwszym poście wydaje mi się że opcja cyklicznego resetu wejścia sterującego brama rozwiązała by problem - tylko czy taka funkcjonalność istnieje ? a może jest inny sposób żeby osiągnąć ten sam efekt.

  0