Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1.2 benzyna 2002 przerywa podczas jazdy

22 Maj 2009 11:55 5967 15
  • Poziom 21  
    Witam problem polega na tym, że auto zaczyna przerywać podczas jazdy na wyższych obrotach. Usterka nasila się bardziej w miarę rozgrzewania silnika.

• Poziom 34  
    Do sprawdzenia DISy oraz świece. Tester powinien powiedzieć coś więcej.
  • Poziom 21  
    Tester pokazuje tylko błąd od sondy Lambda: "usterka w obwodzie prądowym". Co to są DISy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    cewki były niedawno zmieniane
  • Poziom 21  
    Świece były zmieniane około 30tyś km temu.
  • Poziom 21  
    Niestety wymiana świec nie pomogła.
    Dalej wyrzuca błąd: elektryczna usterka w obwodzie prądowym.
  • Poziom 14  
    dzień dobry
    jesli wystapił błąd sondy najlepiej byłoby na próbę założyc drugą sondę ponieważ może ona albo zubażac dawkę paliwa albo zalewac silnik.
    ważny jest też kod błędu- ponieważ należałoby najpierw sprawdzić wszystko co jest związane z nim
  • Poziom 21  
    A czy usterka ta nie może być spowodowana przeskoczeniem rozrządu.
  • Poziom 42  
    Tam są dwie sondy , przed i za katalizatorem. Silnik trzy cylindrowy - sprawdz sprężanie , te silniki potrafią generować takie niespodzianki.
  • Poziom 21  
    Obie sondy sprawdziłem
  • Poziom 21  
    Czy ktoś może ma jeszcze jakieś pomysły, odnośnie tego problemu. Silnik przerywa tylko przy około 60 km/h w pozostałym zakresie prędkości nie ma problemu. Cewki podmieniałem i nic to nie pomogło.
  • Poziom 10  
    Witam. Miałem podobny problem tylko czasami występował - szarpanie samochodem podczas jazdy, z tym że mam Ibize 1.9SDI. Mi pomogło sprawdzenie kabli przy alternatorze. Jeden był poluzowany. :?:
  • Poziom 14  
    DZIEŃ DOBRY
    nie wiem czy nie należałoby się zastanowić na czujnikiem położenia przepustnicy(lub całego zespołu)ewentualnie czujnik położenia wału lub wałka rozrządu.rozrząd gdyby był przestawiony działoby się tak cały czas i powinny też wychodzić inne błędy.