Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Scott 851 nie kręci płyty

dimek6 26 May 2009 19:49 3365 4
 • #1
  dimek6
  Level 12  
  Witam. DVD Scott 851. Problem polega na tym, że napęd czasami nie chce rozkręcić płyty. Jest moment, że wszystko pięknie się kręci ale jak płyta w odtwarzaczu stanie, DVD nie chce już ruszyć. Przy otwartej obudowie próbowałem w tym momencie pokręcić płytę palcem i odziwo napęd się rozkręcał. Silnik DVD to RF-300CA-11400W 3V Typ 09. Dziwi mnie również scalak na płycie, który się strasznie grzeje(70C) podejrzewam, że to kontroler od napędu(podobny jak w PSone), zaznaczyłem go na zdjęciu, oznaczenie S311 FAN80248D. Niestety nie znalazłem o nim niczego w internecie. Opór na silniku 8,5Ohm, napięcie podczas pracy 2,6V. Kiedy płyta nie chce się kręcić skacze z 0-0,3V. Co może być przyczyną tego zachowania? Czy może to być uszkodzenie silnika?
  DVD Scott 851 nie kręci płyty
 • Helpful post
  #2
  Jarecki.fm
  Level 12  
  Raczej zacznij od podstawienia nowego silnika .a fane-em w razie czego zajmiesz sie pozniej .
 • #3
  dimek6
  Level 12  
  Ale czy to może być uszkodzenie silnika? Bo nie chce ładować pieniędzy w silnik żeby tylko sprawdzić czy jest uszkodzony. Nowy silnik wyjdzie mi z 20 zl z przesyłką.
 • Helpful post
  #4
  jur1
  DVD technology specialist
  Z opisu ewidentnie wynika że to silnik , jeśli nie wierzysz to: odlutuj przewody silnika ,podłącz na 2-3 sekundy zasilacz 9V lub baterię 9V do kabelków silnika , wlutuj przewody silnika tak jak były wlutowane wcześniej , włącz sprzęt , po odpaleniu płyty DVD i uzyskaniu obrazu dotknij scalaka będzie tylko ciepły. Będziesz miał czas na poszukanie silnika w internecie.
 • #5
  dimek6
  Level 12  
  Wcześniejszy post został usunięty, nie wiem dlaczego został uznany za niezwiązany z tematem, jeżeli sam napisałem temat to post uważałem za zasadny:P. I po czasie, silnik podstawiłem, nowy silnik ma opór koło 12Ohm, teraz FAN się nie grzeje tak mocno. Jedynie musiałem wyprowadzić inaczej kable i skrócić trochę ośkę bo talerzyk się nie domykał. Dzięki za pomoc, temat zamykam.

  Moderated By arko100:

  Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)