Witam, widziałem (kumpel sobie napisał) programik a w sumie to plik bat, który z dowolnego pliku w tym przypadku chyba był command.com, robił plik odpowiadający wielkości pamięci ram, później ten plik był zapisywany do pamięci i odczytywany, komórka po komórce bit po bice, jeżeli dane wysłane różniły się od danych które były szczytane był tworzony dodatnowy plik z zapisem co się różniło. Poproś kogoś na forum dla programistów to Ci od ręki napisze bo programik był banalny plik bat miał może z 6 linijek, pamiętam że program był niezawodny, testował tą pamięc co prawda długo ale mozna było być pewnym że jak pamieć przejdzie ten prog to jest sprawna, a i jeszcze jedno pamiętaj że przed zapuszczeniem testu pamięci komputer musi być uruchomiony przez conajmiej 30-40 minut zeby pamieć pracowała w optymalnej temperaturze, poszukam gdzieś tego programiku, może go jeszcze gdzieś mam
Pozdrawiam
artur