Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywa połączenie, czy to może być od siły sygnału?

miszarus 15 Cze 2009 08:38 1766 6
  • #1 15 Cze 2009 08:38
    miszarus
    Poziom 15  

Witam, mój problem zaczął się wczoraj, kiedy wieczorem połączyłem się z internetem (radiowym), po kilkunastu minutach patrzę się się rozłączył. I nie mogę już wtedy się połączyć mimo, że karta sieciowa widzi punkt dostępowy. Wyłączam kompa i łączy się normalnie, i po kilkunastu minutach w kółko. Siła sygnału jest Niska, albo B.Niska, ale od zawsze taką miałem i wszystko śmigało w najlepsze :), a teraz sam nie wiem co to może być.
    Podejrzewam jakiegoś Robaka, Virusa na kompie...., ale zastanawiam się czy może wieczorkiem ktoś nie wykorzystuje mojego IP <myśli>
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 15 Cze 2009 08:58
    karola44-81
    Poziom 27  

Jak masz przydzial IP? Automatycznie, czy wpisany na sztywno? Kiedyj jak kozystalem z polaczenia wlasnie przez WIFI i standardowo IP przydzielane bylo automatycznie sytuacja byla podobna. Jak wpisalem IP na sztywno z brama polepszylo sie. TZN jak juz sie polaczylem to caly dzien nie zrywalo polaczenia, ale poniewaz sila sygnalu byla dosc skromna to net nie zawsze dzialal. Potrafilo otwierac strony kilkanascie minut.

Swoja droga jezeli masz podejrzenia o wykozystywanieu twojego IP przek kogos z boku to wpisz na stale twoj IP . Jezeli po probie polaczenia system wywali ci info o konflikcie adresow IP to mysle na 90% twoje domysly sie potwierdza.

0
  • #3 15 Cze 2009 09:11
    miszarus
    Poziom 15  

Wszystkie Parametry IP, DNS, itp wpisywałem ręcznie więc jedną przyczyną można wykluczyć. Nie wiem czy to zależy od siły przepustowości czy czego, nawet jeżeli siła sygnału u mnie jest Bardzo niska to internet chodzi normalnie, nic go nie spowalnia. A mimo to zrywa połączenie...i aby je wznowić muszę ponownie uruchomić komputer. To może jednak jakiś Virus, albo Robak. W takim razie jakim dobrym sprzętem się go pozbyć??

0
  • #4 15 Cze 2009 09:24
    karola44-81
    Poziom 27  

To moze wina sterownikow karty bezprzewodowej? JA uzywajac starego D-Linka 520+ miewam problemy. Czyasmi potrafi sie pogubic przy starcie systemu. Jedyna co pomaga to reczne odswierzenie polaczenia.

0
  • #5 15 Cze 2009 11:08
    miszarus
    Poziom 15  

Ja używam Ralinka, i zawsze wszystko było OK, jak złapał połączenie nigdy go nie zrywał. Uruchamiam sobie ręcznie wszystko :)
    Tak sobie myślę czy to może nie wina jakiegoś robaka, bo innego rozwiązania nie ma :)

0
  • #6 15 Cze 2009 14:49
    space1
    Poziom 13  

jeżeli sygnał pokazuje b.niski to wszystko...
    Wcześniej działało bo:
    - antenka była nowsza (starzenie materiału)
    - bo mamy czerwiec (widzi przekaźnik antena? , czy wyrosło jakieś drzewo?)
    -złączka (sprawdź czy nie jest złamana)

Jakbyś miał problem z IP (ktoś kradł) to by wyświetlił konflikt IP. Stawiam na drzewo albo antene (ostatnia pogoda pogarszała sprawe).

0
  • #7 15 Cze 2009 15:20
    miszarus
    Poziom 15  

Ok, też brałem to pod uwagę, ale tak, drzewo za zieleniło się już dawno, i wszystko było OK. No i teraz od wczoraj wieczora wszystko jest OK, nic się dzieje, internet śmiga jak zwariowany, mimo że karta pokazuje siłę sygnału jedynie 25%.
    Ale wczoraj karta po rozłączeniu znajdowała sygnał, nie mogła jedynie się połączyć, należało uruchomić ponownie kompa.
    Antywirus wykrywa mi jakis ukryty proces Rokkit, ale teraz nie zrywa mi połączenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów