Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwnie znikający internet. Radiówka, brak połączenia.

06 Lis 2007 10:30 1359 4
 • Poziom 25  
  Witam.Mój problem polega na dziwnie zanikającym internetem.
  Mam radiówkę.Do nadajnika po linii prostej jest około 500 m.Drogi antena-nadajnik nie zasłania żaden budynek ani drzewo.System mam XP.karta sieciowa to 802.11b WLAN PCI(Realtek RTL8169/8110).Antena 2,4 GHz Wireles.Siła sygnału - bardzo dobra.Stan - połączono.Szybkość - 11 Mbps.
  Dotąd wszystko było ok,ale od jakiegoś czasu,mimo,ze wszystko jest w porządku(tak jak opisane powyżej),nie można otworzyć zadnej strony.Wyskakuje info "Brak połączenia ze zdalnym serwerem","Nie odnaleziono zdalnego serwera".I nie ma wpływu jaka przeglądarka.Jest tez tak,że po wyłączeniu P2P,strony nie chca się otwierac.Na wszystko pomaga dopiero zresetowanie komutera(opcja "uruchom ponownie").I dopiero wtedy wszystko działa jak powinno.
 • flexghzflexghz
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Na początek sprawdź czy nie masz jakiegoś szkodliwego oprogramowania np. rozsyłającego spam.
 • flexghzflexghz
 • Poziom 25  
  A w ajki sposób to sprawdzić?Sorki za może głupie pytanko,ale akurat z tego jestem zielony.System sprawdzałem programem Avast,Ad-Aware i EasyCleaner.
 • Poziom 25  
  Dzisiaj rano,po sprawdzeniu Avastem,mam zarażonych 12 plików z dysku C koniem trojańskim o nazwie Win32:Small-IF2[trj].Są to pliki systemowe.Dałem te pliki do kwarantanny.Czy lepiej je jest usunąć,czy zostawić w kwarantannie?Jak długo te pliki tam muszą być?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Z kwarantanny zawsze je możesz przywrócić.
  Jeśli po kilku dniach wszystko działa możesz je spokojnie skasować z kwarantanny.