Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przerobić wtyczkę mikrofonu w Cb radiu na wtyczkę jack?

pingor 22 Jun 2009 19:43 8604 7
    pingor
    Level 10  
    Chcę sobie wbudować do moto cb radio - chce kupić jakieś najtańsze i dokupić sobie do tego zestaw słuchawkowy, coś podobnego jak tutaj
    Code:
    http://allegro.pl/item_intercom_na_skuter_rozmowa_podczas_jazdy.html

Jakiś schemat może posiadacie, a może gdzieś idzie kupić takie przejściówki???

Moderated By c2h5oh:

Regulamin, punkt 10.11.
    Proszę zapoznać się z regulaminem. Następnym razem taki temat trafi do kosza.
    Link zmieniony na nieaktywny.

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    konstruktor_2006
    Level 15  
    Kolego zapomnij wtyk typu jack nawet stereo ma 3 piny i mic cb radia potrzebuje 4 pin chyba że chcesz mieć tylko nasłuch bez nadawania .

Ewentualnie możesz zrobić na dwa wtyki jack lub bezpośrednio połączyć sluchawki z mikrofonem do wtyczki w radiu ale potrzebujesz dołączyć jeden przewód żeby zrobić przełącznik TX .

Opisz dokładnie o co kaman bo jeśli chodzi o to żeby podłączyć słuchawki z mikrofonem do radia samochodowego to nie widzę problemu .

Problem jest jeśli chcesz nadawać przez kask.
    pingor
    Level 10  
    Tata ma motocykl z już wbudowanym CB radiem - a mi chodzi o to, żebym mógł się z nim porozumiewać.
    On posiada kaski z interkomem - a ja chcę sobie kupić byle jakie CB, tylko po to, żeby ewentualnie pytać się o radary lub gadać z tatą.

A jeśli chodzi o wtyki jack, to te zestawy na allegro mają 2 jacki ( do mic i dźwięku )

Więc jest możliwość podłączenia tego CB tak abym mógł nadawać ???

Jak tak to jak to podłączyć???
  • Helpful post
    konstruktor_2006
    Level 15  
    A więc tak jak ci pisałem jest możliwość zrobienia tego na dwa wtyki jack , lub zrobienie specjalnego kabla który pomiędzy twoim kaskiem a radiem będzie miał przycisk ptt .

Zrobienie takiego kabla to nic trudnego potrzebujesz schemat twojego radia konkretnie wyjścia mikrofonu , słuchawki z mikrofonem i przełącznik który zamontujesz przy kierownicy !

Chyba że masz inne miejsce ale proponuje przy pulsacyjnym długim ( wygoda) jeśli to będziesz miał to większośc osób ci tu narysuje schemat .
    pingor
    Level 10  
    No to bardzo bym był wdzięczny za taki schemacik :D

Na tej stronce znalazłem taki schemacik
    Jak przerobić wtyczkę mikrofonu w Cb radiu na wtyczkę jack?

Można się do niego jakoś odnieść ?????? - nie ma w nim jeszcze przycisku do mówienia.

A tak po za tematem jakie polecacie tanie radyjko do moto - dobrze jak by było z jakimś filtrem, żeby mi non stop nie syczało ( mam namyśli radyko w cenie do 200 zł )
    konstruktor_2006
    Level 15  
    Kolego to połączenie jest ogólne i tak jak ci napisałem tylko rx czyli odbiór jak chcesz to napisz jutro n priv to narysuje cie połączenie .

Jeszcze ważna info czy chcesz połączenie kablowe czy bezprzewodowe ?

A co do modelu radia to polecam uniden albo onwa mk3 jeśli chcesz uniknąć szumów z eteru a tak jak napisałeś że chcesz kontakt z tatą polecam podkanały każde radio da się przerobić .
    profesorek1950
    Level 17  
    A co byś powidział na temat voxa to działa bez przycisku ptt.
    konstruktor_2006
    Level 15  
    Oczywiście że to dobre rozwiązanie tylko ja osobiście nie spotkałem się z radiem cb z tą funkcjom , na ogół stosowana jest w ręcznych PMR 446 .

A kolega pisał wyrażnie że chce rozmawiać z tatą a on ma fabryczne CB