Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik mikrofonu radia CB na kierownicy

09 Mar 2008 13:12 1384 6
  • Poziom 12  
    Tak jak w temacie chciałbym zrobic włącznik mikrofonu radia CB na kierownicy.Myślałęm o przełączniku jakimś bezprzewodowym bo trochę jest kłopot z przeprowadzeniam przewodów do kierownicy. Może ktoś ma jakiś ciekawy i prosty włącznik bezprzewodowy który można byłoby wykorzystać w tym projekcie.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ja poprowadził bym kabel. Trudniejsze w obsłudze, ale pewne. Jak sie domyślam chodzi o montaż w tirze. Mikrofon zamocowany na górnej półce na stałe. Kabel dwużyłowy poprowadzony od tych styków w mikrofonie co styka ruchomy plastik. Na płytce drukowanej wlutowany micro-switch, dołączone kable i płytke można za pomocą dwustronnej taśmy przykleic do kierownicy przy kciuku. Jeżeli dobrze byś to wykonał to było by nie tylko dobre w obsłudze ale i estetyczne.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 12  
    Chcę to zamątować w osobówce, z kablem to jest nie najlepszy pomysł bo kierownica trzaba kręcić:) a te kabelki bedą przeszkadzać:(
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Przycisk nie musi byc na kierownicy, jeżeli ci to przeszkadza. Bezprzewodowy przycisk da się oczywiscie zrobic. Schematu odbiornika i nadajnika poszukaj na elektrodzie. Osobiście odradzam.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam. Kiedyś w dawnych latach świetności cb radio popularne były mikrofony wox tzn. zaczynasz mowić a on sam włącza nadawanie więc może to koledze spasuje nie ma kabli na kierownicy więc wygodne. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Hmm bardzo ciekawe rozwiazanie, tylko nie wiem czy to bardzo praktyczne, bo jak naprzykład bede chciał sobie porazmawiać z pasarzerem to tez to pójdzie w eter???
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Taki mikron załącza się w zależności od poziomu decybeli. Na pewno można podwyższyc lub obniżyc próg.