Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo Smart 350V - uszkodzona płyta główna

23 Cze 2009 16:27 5687 4
  • Poziom 23  
    Witam. Mam takiego laptopka, do klienta należącego, na gwarancji co prawda, ale już przede mną ktoś zdążył go dorwać i narobił śladów na płycie, co oznacza że naprawa gwarancyjna odpada. A objaw mam taki, że płytka pracuje na lekkim zwarciu, nie do tego stopnia żeby paliła zabezpieczenie, ale wystarczająco żeby grzało się gniazdo zasilania. Po podpięciu zasilacza lekko tętni wentylatorkiem, poza tym brak objawów życia, na baterii zapala diodkę zasilania i na tym zostaje, nawet nie daje się już wyłączyć. Sprawdziłem diody i co się dało w okolicach gniazda zasilacza, wygląda że wszystko jest ok. Mam w związku z tym pytanie: czy ktoś spotkał już może podobny objaw, czy dał radę sprzęt odpalić i jeśli tak to byłbym wdzięczny za wskazówki. Oznaczenie płyty to TF041-TH-PCB PWA-8615P/M BD, zdaje się że w którychś FSC była stosowana również...
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Właśnie trafił do mnie identyczny przypadek, póki co takze nie mam diagnozy.... ale najwidoczniej nie są to odosobnione przypadki

Diagnoza: Zwarcie w laminacie pod gniazdem, trzeba zrobić obejście, jednakze spalona jest jedna nóżka w elemencie PU501 w pobliżu, oznaczenie na tym 6nóżkowym pajączku to 3108. Proszę o pomoc w identyfikacji!
  • PCBway
  • Poziom 11  
    u mnie to samo laptop nie włancza sie, dioda zasilacza mruga.
  • Poziom 9  
    U mnie przypadek jest podobny a mianowicie laptop wyłącza się w momencie podłączenia zasilania zewnetrznego. Nadpalony laminat przy gniezdzie zasilania. Na jakiej podstawie kolega zdiagnozował uszkodzenie układu u505? do jakiego elementu poprowadzić obejście? Pytam ponieważ nie posiadam schematu płyty głównej.
  • Poziom 1  
    Przyłączam się do pytania Marjano_italiano. Tez wpadl w moje ręce laptop z podobnie uszkodzona płytą główną. Co prawda Maxdata eco 4011, ale tak na prawdę to to samo. Póki co płyta jest tylko lekko przypalona w tym miejscu co u Marjano_italiano.
    Po podłączeniu zasilania w tym miejscu zaczyna iskrzyć.
    Bardzo zależy na naprawie tego kompa, bo i tak już po gwarancji, a do tego właścicielki na nowego nie stać :(