Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak anteny w samochodzie - jak rozwiązać ten problem ?

skaktus 27 Jun 2009 09:33 8299 10
    skaktus
    Level 37  
    Witam.

W samochodzie mam usunięte otwory na antenę. Niestety nie mam możliwości nawiercania nowych otworów itp. Teraz antena wygląda tak:

-oryginalny wtyk do radia z anteny fabrycznej
    -kawałek przewodu w ekranie
    -1 metrowy przewód puszczony na około przedniej szyby

Radio odbiera, ale nie tak dobrze jak na antenie na zewnątrz.

Macie może pomysł jak rozwiązać ten problem ?
    Romulus7874
    Level 28  
    Są przecież anteny wewnętrzne.Naklejane na szybę od wewnątrz,lub mocowane na lusterku wstecznym. Ze wzmaczniaczami nawet. I niedrogie.
    skaktus
    Level 37  
    Spoko, są takowe, jednak naczytałem się że praktycznie nic nie dają.

Prosty wzmacniacz chętnie zrobię sam, jednak do tej pory takowego nie znalazłem (schematu).
    User removed account
    User removed account  
    goldi74
    Level 43  
    A może byś jednak wypróbował taką antenę jak pisze agnieszka7874. Nie sprawdziłeś, a już wiesz, że nie będzie działać.
    winiar89
    Level 12  
    Witam. a w jakim to jest samochodzie?? nie które anteny mają wbudowany wzmacniacz tylko potrzebują zasilania.. oryginalne radia fordowskie czy jakiejś innej marki dają już to zasilanie, a jak nie to trzeba samemu podłączyć;))
    skaktus
    Level 37  
    Samochód to golf 3. Antena była oryginalnie na błotniku, ale została najpierw złamana, potem jakiś dzieciak próbował ukraść górną część z mocowaniem. W końcu samochód jest po remoncie, antena została usunięta. Nawiercanie dachu odpada.

Prawdopodobnie skuszę się na antenę wewnętrzną z allegro.

Tylko teraz pytanie - ile mA one pobierają - najlepiej było by takie podłączyć pod sterowanie wzmacniaczem itp.

No i 2 problem - jaką antenę wybrać czy one wszystkie są takie same ?
    winiar89
    Level 12  
    ja w swoim pasku podłączyłem ten wzmacniacz antenowy pod radio do sygnału dla silnika anteny;) tylko że tam trzeba zamontować też małą płytkę to trzeba uważać;) więc obciążenie jest nie wielkie.. a na allegro przeważnie opisują do jakich modeli najlepiej pasuje dana antena..
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    rbiesiada wrote:
    Zwróć uwagę że np. w Laguna po 98r. w Vectra B już nie widac anteny na dachu a jednak radio odbiera jak trzeba.

Aż takich nowości nie trzeba, Audi B3 czyli końcówka lat 80 nie ma anteny zewnętrznej. Druga sprawa to badziew dziś produkowany, miał któryś kiedyś problem np. ze starym blaupunktem - wsadziło się kawał drutu w gniazdo i chodzi lepiej niż dzisiejsze alpiny czy kenwoody (jakości dźwięku wogóle nie porównuję, bo te nowe mogą się głęboko schować)
    skaktus
    Level 37  
    Radio jakie jest zamontowane to Denver - bez anteny odbiera 2 najmocniejsze stacje, z włożonym ... widelcem łapie 90% stacji z mojej okolicy, ale czasem ma problem przy automatycznym skanowanie i niektóre pomija. Dodanie przewodu 1 metrowego nieco poprawiło ten stan rzeczy, ale nie jest tak, jak w 2 samochodzie (felicja) gdzie antena jest zewnętrzna i to samo radio gra elegancko.

Teraz wszystko się rozbija o to jaką antenę kupić ? Jeśli ktoś może doradzić...
    adam7009

Level 40  
    skaktus wrote:

Teraz wszystko się rozbija o to jaką antenę kupić ? Jeśli ktoś może doradzić...
    chyba zadajesz głupie pytanie,jak ci pokazałem co możesz kupic to skrytykowałeś
    .https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1353394.html