Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson CX3200 nie startuje

01 Lip 2009 19:03 1340 10

• Poziom 32  
    Dostałem drukarke niby z uszkodzoną głowica a tymczasem drukarka wogóle nie startuje. Jak przytrzymam przycisk to tylko mignie czerwona dioda Error i nic sie nie dzieje. Dotarłem do zasilacza i wygląda na sprawny - przetwornica chyba nie wystartuje jak nie dostanie jakiegoś sygnału z płyty i tu mam problem.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od drukarek
    Może właśnie uszkodzona głowica powoduje zwarcie? Miałem raz taki przypadek z Epsonem R200 - włączał się tylko po wymontowaniu głowicy.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści

• Poziom 32  
    odpinałem głowice i nadal nic :(
  • Spec od drukarek
    W następnej kolejności sprawdziłbym połączenie panelu kontrolnego z płytą główną, a jeśli to nic nie da, napięcia na wyjściu zasilacza.

• Poziom 32  
    hm własnie te napiecia to problem
    bo przetwornica jakby odpala na kilka sekund ale że sygnału nie dostaje z płyty głownej to sie wyłacza
  • Spec od drukarek
    Rzeczywiście, wygląda na to, że uszkodzona jest płyta główna. Aktualnie posiadam takie identyczne urządzenie, ale też z uszkodzoną płytą główną - choć uruchamia się prawidłowo, można korzystać z skanera, mechanika pracuje, jednak przy kopiowaniu lub drukowaniu wychodzą czyste kartki.

• Poziom 32  
    jak czyste kartki to te rezystorki i bezpieczniki co jest opisane na elektrodzie :)
    a co do mojego złomu to chyba juz po niej
  • Spec od drukarek
    Dokładnie tranzystory i bezpieczniki ;)

• Poziom 32  
    a czy u mnie spalony tranzystor moze powodowac taki objaw?
  • Spec od drukarek
    Tego nie wiem - nie znam się aż tak dokładnie na elektronice.

• Poziom 32  
    te tranzystory to maja strasznie wysokie czestotliwosci
    gdzie to kupic?