Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka EPSON CX5200 nie reaguje. Czerwona dioda Error.

30 Kwi 2007 17:25 1328 4
  • Poziom 14  
    Witam!

Mam pewien problem z drukarka, jak podłącze do prądu świeci czerwona dioda Error i pisze coś po niemiecku tak jak by chodziło o skaner i drukarka nie reaguje na nic, ale wykrywa mi w komputerze... co mogło się stać ??
  • Poziom 32  
    Mogła się uszkodzić ...

Tak wypadałoby odpowiedzieć na Twój "bogaty opis" uszkodzenia. "Coś tam pisze" - to przetłumacz i będziesz wiedział. Ja nie wiem co to jest "coś". Zacznij od sprawdzenia przełącznika pod pokrywą skanera, po lewej stronie - ma być przesunięty na symbol otwartej kłódki. Czy lampa skanera świeci i czy wykonuje małe ruchy po włączeniu przyciskiem na panelu ? Jak tak, to prawdopodobnie należy rozebrać skaner i dokładnie go przeczyścić - wszystkie lustra i odbłyśnik.
    Na przyszłość - opisuj wszystko co związane z zachowaniem sprzętu.

Pzdr.
  • Poziom 14  
    Witaj a więc przełącznik był wlaśnie na zamkniętej kutce teras skaner skanuje wszystko jest ok. Ale znowu pojawił się inny problem z drukiem gdy włącze drukarke to przeleci głowica wszystko jest ok ale gdy chce coś wydrukować to nie daje żadnych reakcji znowu teras pisze Error ale już inny(niż przedtem) a mianowicie: "Fehler Keine Cyan, MagGenta, Gelb-Tinterpatrone Drucken Sie die Farbkopierentaste, um eine neue Tinterpatrone zu installieren..." co może być przyczyną tego błędu??
    pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Ten komunikat wskazuje na puste (lub ich brak) tusze: niebieski, czerwony i żółty. Dalej jest polecenie naciśnięcia klawisza "Kopiowanie kolorowe" (zielony, drugi od prawej), i wtedy karetka powinna się wysunąć w celu wymiany tuszy.
  • Poziom 14  
    Dzienki Wielkie naprawdę pomogliście mi musze kupić nowe kartridże... Jeszcze ras wielkie dzienki!!!
    pozdrawiam