Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podkręcanie Athlon 2500+ Barton

m.golen 23 May 2004 17:29 4125 25
    m.golen
    Level 1  
    Posiadam następującą konfigurację sprzętową:
    Athlon 2500+ Barton
    Płyta : Abit NF7SL
    Pamięci: 2x256DDRAM 400MHz GoodRAM
    Grafika: Leadtek FX 5900XT - trochę kręcony
    Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.7 120GB SATA

Próbowałem podkręcić procka na 3200. Włączyłem 3DMarka i zwiecha.
    Dlaczego tak się dzieje? Według opinii które czytałem - procesor który posiadam powinien bez problemów pracować na 3200. Czy winne są pamięci (kiepskiej firmy)? A może chłodzenie.

Dzięki za podpowiedź.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    501238975
    Level 21  
    Powiem Ci że posiadam podobny sprzęt, płyta główna identyczna procesor też, 512 ddr KINGSTON w jednej kości i GFX4Ti, po podkręceniu procesora temperatura w biosie wzrasta z 48 do 50 stopni, poza tym wszystko chodzi idealnie w 3D marku 01 mam 12000 punktów i nie zdarzyło mi się aby komputer się zawiesił. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić czy masz odpowiednie chłodzenie, które zapewnia dla procka optymalną pracę, oraz musisz się dowiedzieć czy w Twój procesor ma odblokowany mnożnik bo z tego co wiem nie wszystkie bartony nadają się do podkręcania :-(. Wcześniej miałem Athlona 1700xp, który po podkręceniu do 2000 zachowywał się identycznie jak Twój barton.
    rob8
    Level 11  
    Możesz spróbować podnieść napięcie na procesorze np. na 1,8 v i wtedy zobaczysz czy pójdzie. Zgodnie z tym co pisał kolega monitoruj temp. na procku. Mało, który procek kręci się bez podnoszenia napięcia.
    Nerwus
    Level 18  
    W biosie plyty mozna przestawic go bezproblemu na 3200++ i bez podnoszenia napiecia.Smiga az milo.
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    trzeba dac mu wiecej Volcików
    sprawdz pod obciazeniem jakie podaje napiecia zasilacz, moze po prostu nie wyrabiac
    testuj go PRIME95
    a napiecia odczytaj z np: SANDRA
    slawny
    Level 11  
    powiedzcie mi dlaczego jak ustawiam swojego bartona na 3200+ nawet jak zwiekszam napiecie komp mi nie chce wcale ruszyć włacza sie dopiero jak bios przywruci domyślnie ustawienia :(
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    podaj swoj konfig - slawny
    cos sie wymysli ;)
    cin666
    Level 21  
    siemka mam pyt co do mojego procka. mam athlona 1700 xp+ i go podkręciłem na athlona 2200xp+ (12,5x144mhz) i windows wykrywa mi go jako 2000xp+, w biosie jest podobnie. Co moze powodować takie zjawisko:-)?? niezależnie czy dam wiecej na szyne czy zwiększe mnożnik zawsze pokazuje 2000 xp+, no chyba ze wogóle nei podkręce to pokazuje wszystko właściwie. Przedtem miałem płyte solteka (jakąś starą) i po podkręcaniu wszystko pokazywał sii, a teraz mam msi kt7v i mi takie coś wyżuca:-)
    Pozdrawiam
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    mozesz upgradowac biosa,
    ale on to powinien wiedziec.
    wiesz to zaden wiekszy problem nic si nie tnie, po prostu zle pokazuje
    slawny
    Level 11  
    Płytka gigabyte GA-7VT600 1394 geforcefx 5200 128mb firmy sparkle ram kingston 512mb pc3200 dysk maxtor 80gb ata133 zasilacz codegen 300W chłodzenie wodne CPC
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    chyba gdzies na elektrodzie tez jest problem z ta plytka.. tez ktos ma z nia klopotki....
    zrob tak: sprawdz napiacia jakie daje zasilacz, niesety twoj nie naleazy do tych lepszych...
    w idle oraz pod obciazeniem
    sandra - napiecia, temperatura
    [url=] prime95 [/url] - wygrzewanie procka

najprawdopodobniej to on blokuje...

sproboj przetaktowac go krokami powoli..
    moze seria procka na to nie pozwala...
    najlepiej jakbys go rozebral i podal, wtedy wszystko byloby jasne...
    Yuri2
    Level 13  
    Witam!!!!!!!!!!!!

Poasiadam Płyte gigabyte 7N400-L i Bartona 2500+ Kręce do 3200 bez problemu. chłodzenie powietrzem coolermaster areo 7+.

Pozdro
    Bzykuu
    Level 11  
    ja też mam gigabyte 7n 400-l ale chłodzenie standard (to co dali w box-ie)Nie zjara sie
    Yuri2
    Level 13  
    z chłodzeniem chodziło mi oto że na obrotach Low mam jakieś 45-55 stopni a na MAXA 35-45 stopni. Bez włączonego nawiewu w kompie!

Pozdro
    lukas_art
    Level 11  
    Witam
    Czy prubowałeś podręcać tylko z jedną kością ram. Podkręciłem już sporo kompów i w 70% nieudanego podkręcania wykrzaczały się kości. Ale jest terz taki manewr że podnosząc FSB podnosisz taktowanie reszty podzespołów HHD AGP PCI SATA, napisz jak ustawiłeś to w biosie (FSBxMULT. i jakie napięcie). Osobiście polecam klijentom któży chcą coś podręcać asusa z rodziny A7N8X najlepiej delux ponieważ ma ona na stałe zablokowane taktowanie HDD AGP PCI SATA ale oczywiście można to znienić ale przy podnoszeniu FSB procka nic się z tym nie dzieje.
    Ostatnio podkręcałem A2800 (2083MHz) i poszedł bez szemrania na 2653 przy tem. 57 stopni
    lukas_art
    Level 11  
    A i napisz w jak spowób ci się to zawiesza co dzieje się przed zawieszeniem czy nie rwie się grafika, czy nie ma dziwnych kresek na teksturach itp.
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    lukas_art... po pierwsze używaj opcji edit aby scalać posty,po drugie kolega ma płyte Abit NF7SL ,skoro tyle kompów podkręciłeś to powinieneś wiedzieć, ze jest na nforsie i fsb można ustawiać tak jak siękomu podoba...
    pozatym ów kolega nie odezwał się od tamtej pory...
    empireus
    Level 12  
    Ktos tam wspominal o GB 7vt600.
    U mnie jest Bartom 2500 i tez czesto przy podkreconym procu na MAX byly problemy... Zaobserwowalem przyczyne w starych sterownikach grafiki (ATI 9200),a mianowicie problemy z AGP - to cos w ustawieniach... Zainstalowalem najnowsze stery,ale problem pojawial sie nadal,lecz juz nie tak czesto.Postanowilem obnizyc czest. magistrali, i to co udalo mi sie osiagnac,bez przypadkowych restartow to 180MHz. Byc moze ktos z was tez ma jakies stare stery od grafy,lub ma wysrubowana karte,wtedy niech zdecyduje-czy max graf,czy max proc - cos za cos ;))) Pozdr. PS.zapomnialem,ze do podkrecania procka,trzeba posiadac rowniez szybkimi pamieciami! Nawet pamieci 400 czasami nie wystarczaja na podkrecenie magistrali do 200.Chyba ze sa to dobrej jakosci , markowe kostki,to czasem i z 333 sie uda! :)
    genetix
    Level 24  
    czy w zestawie Barton 2500 i gigabyte na nForce Ultra podkręca sie zegar procesora przez Bios, czy jakimiś zworkami/innymi patentami?
    adass
    Level 25  
    witam .mam athlona2000+ chciałem go podkręcić tylko nie wiem jak mu podnieś napięcie teraz ma 1,65V kto mi powie jakie kroki 1,2,3 itd :? . dzięki POZDRAWIAM.
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    niewiemy jaka masz plytke, wiec trudno pomoc...
    1 wlazisz do biosu i zmieniasz mu napiecie ;)
    lub
    2 jak w biosie nie mozesz to pozostaje metoda v moda

o "v mod" pytasz pana googla, albo tu na forum ,tudziez inne komputrzaste i wszystko wiesz
    adass
    Level 25  
    ta płyta to: ECS K7VTA3v5 procesor AMD Athlon 1666MHz 2000+ co by mozna z tego wygusić ? :)
    cin666
    Level 21  
    na tym ecsie raczej nic nie wydusisz. Będzie to podkręcenie rzędu 100-200mhz. Napięcia na tej płycie nei zmienisz, z tygo co pamiętam na mojej k7Vta mogłem zmieniać chyba tylko szyne.
    Pozdrawiam
    kazik70
    Level 28  
    Na wersji 5 można zmienić napięcie z workami, na wersji 6 już się nie da :(
    adass
    Level 25  
    tylko które to zworki ? ECS K7VTA3v5
    kazik70
    Level 28  
    Nie masz książeczki od płyty, tam wszystko pisze.
    Jak nie masz to zassij ją w wersji elektroniczej że
    strony producenta. Ów manual znajduje jest pod adresem:
    http://www.ecsusa.com/downloads/manual_k7v.html

Kiedyś na forum komuś pisałem co to za wzorki
    teraz już nie pamiętam ale możesz poszukać na forum.
    nie pamiętam.