Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie Wielofunkcyjne, CANON MP110, Schemat

11 Lip 2009 14:47 3748 16
  • Poziom 21  
    Witam,

Potrzebuje rozkręcić urządzenie wielofunkcyjne CANON MP110.

Szukam schematu (service manual) w którym opisane jest jak rozkręcić w/w urządzenie.

Pozdrawiam,
    Artur
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Uwierz mi, ale takich rzeczy w "sm" nie ma.
    Należy poodpinać boki, odpiąć kabelki i zdjąć moduł skanera. Szukamy prawdopodobnie 4 śrubek, wykręcamy je od góry i schodzi nam wówczas cała górna obudowa.
  • Poziom 21  
    Śrubek jest faktycznie 4 z tyłu urządzenia, i dwie co jest przykręcony zasilacz pod spodem. Jak odkręcę te 4 śrubki z tyłu to owszem można zdjąć boki ale tylko do pewnego momentu, do frontu urządzenia potem już nie wiem jak dalej je zdjąć bo nie ma ani śrubek ani nić a boję się je tak nagiąć żeby tych bocznych ścianek w ogóle nie uszkodzić czy też złamać.

I nie wiem właśnie czy te boki są na jakieś zatrzaski czy wtykane stąd moja prośba o SM do tego urządzenia.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Z tyłu jak juz zauważyłeś są śruby i z przodu też są śruby. Najpierw ściągasz te błyszczące czarne plastyki po lewej i prawej stronie. One sa na zatrzaskach. Pod spodem powinny być te śruby. Dalej idzie jak po maśle.
  • Poziom 21  
    Rozkręciłem urządzenie tak jak pisałeś leeart dostałem się do środka a głównie do gąbeczek zarówno tej większej (dłuższej) jak i tych małych co są w głowicy (widoczne na zdjęciu poniżej)

Urządzenie Wielofunkcyjne, CANON MP110, Schemat

. Z lewej jest od koloru a z prawej jest od czarnego. Te gąbeczki są strasznie nasiąknięte, do tego stopnia że jak je położę na ręczniku jednorazowym to robi się dość obszerna plama. Ta dłuższa gąbeczka jest sucha całkiem.

Urządzenie ma tą wadę że pojawia się komunikat na monitorze że jest przepełnienie gąbki, zapewne tych małych. Takie gąbeczki można kupić?.

Tak w ogóle to jeden z tuszy (czarny) wylał się i zalał całą głowicę i miejsce gdzie ta głowica się znajduje. Widać ślady tuszy na bocznej obudowie i plastiku dolnym. Jak wyczyścić najlepiej takie zalanie?.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Trochę pomieszałeś kolego. Informacja o zalanych gąbkach to informacja o przepełnionym "pampersie" a nie przepełnionych gąbkach modułu czyszczącego. Widoczny tusz na bocznych częściach głowicy jest całkiem normalnym zjawiskiem. Można to wyczyścić za pomocą suchej chusteczki (eksperymenty z woda polecam fachowca). Pochłaniacze znajdują się w głębi drukarki pod podajnikiem papieru. Aby tam sie dostać należy rozkręcić całą ale to naprawdę całą drukarkę. Po wymianie czy też po oczyszczeniu pochłaniaczy i skręceniu drukarki należy skasować błąd za pomocą programu Mptool.
  • Poziom 21  
    Uuu to już całkiem źle. Powiem że byłem przekonany że to są te gąbeczki. A to się okazuje że ta informacja jest o przepełnionym "pampersie".

To w domowych warunkach nie jest to w stanie się zrobić?. Rozkręcić jeszcze tak a skasować błąd za pomocą programu Mptool?.

Powiem że obawiam się rozkręcania całej drukarki.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Cytat:
    Potrzebuje rozkręcić urządzenie wielofunkcyjne CANON MP110.

Cytat:
    Powiem że obawiam się rozkręcania całej drukarki.

Wydaje mi się że koledze brakuje pewności siebie-bo chce rozkręcic ale boi sie zepsuć.
    Z opisu wynika że nic nie trzeba było rozkręcać.
    Drukarka komunikuje przepełenie pampersa-więc trzeba skasować komunikat.

leeart ci napisał że trzeba to zrobić przy pomocy programu Mptool
    Używając funkcji "szukaj" znalazłem 15 wyników .
    Czy naprawde szukanie i czytanie jest takie ciężkie ?
  • Poziom 21  
    Piccollo tak jak byś zgadł że nie mam pewności. Mówisz że nie trzeba nic rozkręcać?. Że wystarczy skasować komunikat programem MPTool i będzie OK?. A wymiana "pampersa" nie wchodzi w grę?.

Nie skąd nie boli szukanie :) znalazłem na Elektrodzie parę tematów o MPTool.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Canon do większości drukarek atramentowych nieprofesjonalnych przeznaczonych do użytku domowego i małych firm narzucił swoim klientom rozwiązanie polegające na tym że drukarka po osiągnięciu określonego przez producenta przebiegu zgłasza przepełnienie pampersa i zaleca wizytę w serwisie .
    Pampers to nic innego jak bardzo chłonne gąbki,których nawet dokładne wyczyszczenie nic nie da bo błąd ma charakter programowy a nie higieniczny i trzeba go usunąć elektronicznie.
    Nie siedze ostatnio w canonach i nie wiem jak się w tym modelu kasuje pampersa-ale na 80% znajdziesz to na E-lce
  • Pomocny post

Poziom 34  
    A co z "Pampers to nic innego jak bardzo chłonne gąbki,których nawet dokładne wyczyszczenie nic nie da bo błąd ma charakter programowy a nie higieniczny i trzeba go usunąć elektronicznie." ? jak nie wymienisz gąbek to po jakimś czasie zacznie Ci zalewać tuszem drukarkę potem stolik na którym stoi i w wkrótce dywan. Na pewno to nie dzieje sie od razu. Licznik elektroniczny jest po to by temu zapobiegać, a nie po to by oddawać drukarkę do serwisu co jakiś czas. Na pomne że epson ma takie same rozwiązanie. W hp jest inaczej nie ma licznika a oddajemy na czyszczenie te drukarki częściej niż canona, bo zabrudza się stacja serwisowa która nie chce później dobrze pracować.
  • Poziom 21  
    Przyznam że wziąłem się za rozkręcenie drukarki/urządzenia - zdjąłem szybę, wypiąłem kable, tasiemki, zdjąłem boczne plastiki, górny plastik i stanąłem, stanąłem dla tego że nie wiem dalej.

Owszem można rozkręcić ale jest masa sprężynek, kółek zębatych, pasków na kółkach i jak to ruszę to mogę tego później nie złożyć.

Stąd moje obawy żeby rozkręcać dalej w/w urządzenie Canona.

Zapewne do "pampersa" żeby się dostać na tym etapie to droga jest jeszcze daleka.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Najpierw zdejmujemy boczne części obudowy, potem odpinamy od płyty głównej skaner. Ściągamy cały moduł skanera bez jego rozkręcania i odkręcamy górna część obudowy drukarki. Raczej nie proponuje rozkręcania samodzielnie bo później będzie problem aby skręcić z powrotem wszystko w jedną całość. Pochłaniacze znajdują się pod podajnikiem papieru, aby tam się dostać należy rozkręcić całą drukarkę.
  • Poziom 21  
    I na tym etapie stanąłem i dalej sam już nic nie robię. Powiem szczerze że się obawiam że potem nie złożę drukarki i będzie jeszcze większy problem jak jest.

Z drugiej strony że tak trudno się jest tam dostać - szkoda.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    Proponuje złożyć ją i skasować sam błąd. Oczywiście co jakiś czas sprawdzić czy z drukarki nie wylewa sie tusz.
  • Poziom 21  
    I to chyba będzie najlepsze wyjście w tej sytuacji. Często nie drukuje był okres co ta drukarka drukowała sporo.

Złoże ją, skasuje błąd i dam znać czy jest wszystko OK.
  • Poziom 21  
    Przyznam że nic to nie dało. Skasować błędu się nie dało, próbowałem według wskazówek znalezionych na Forum, drukarka w ogóle już nie ruszy do drukowania.