Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki agregat prądotówrczy do spawarki/przecinarki inwerter?

Afterek 12 Jul 2009 21:00 6704 3
 • #1
  Afterek
  Level 11  
  Witam wszystkich.

  Mam takiż dylemat - otóż kupiłem spawarkę inwerterową MMA, TIG i przecinarkę plazmową w jednym. Spawarką się spawa prądem max 160A. Sprzedający jednakże nie dołączył mi żadnej porządnej instrukcji o wymaganiach tegoż sprzętu. Potrzebuję natomiast zasilać ją z agregatu prądotwórczego i chcę go kupić oczywiście jak najtaniej. Może ktoś z doświadczenia wie jaki agregat powinien być do niej. Teoretycznie w instrukcji dołączonej do spawarki (ale nie ten model) jest wzmianka że max moc pobierana przy spawaniu MMA to 6,6 kVa, przy spawaniu TIG 5,6 a przy cięciu plazmą 4,4 kVA. Mnie niestety interesuje właśnie głównie spawanie MMA więc najwyższe wymagania... Wiem że agregat MUSI mieć AVR czyli stabilizację ale poza tym... nic nie wiem. Czekam na jakieś rady i z góry dziękuję.
 • #2
  rocza
  Level 14  
  Kup agregat o większej mocy, moc agregatów podawana jest często zawyżona,jeżeli kupisz agregat min.8kVA to raczej powinno ci "chodzić' wszystko, zostanie zapas mocy a musisz uwzględnić pobór paliwa który jest zależny od mocy oddanej z agregatu.Lepiej zapłacić trochę więcej za agregat i nie mieć go wysilonego a na pewno dłużej ci pochodzi.Bardziej bym zwracał tez uwagę na producenta agregatu, niektórzy wypisują bzdury na tabliczce znamionowej.
 • #3
  spirytusik84
  Level 23  
  Witam jeżeli twoja spawarka ma moc 6.6kVA a jak wiadomo spawarka jest odbiornikiem indukcyjnym przez co musisz doliczyć również sporo mocy biernej myśle ze agregat o mocy 10kW byś potrzebował
 • #4
  lechoo
  Level 39  
  Inwertery spawalnicze są dla sieci obciążeniem pojemnościowym - to impulsowe przetwornice napięcia z prostownikiem po stronie sieciowej i filtrem z kondensatorów o pojemności kilka mF.