Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator pwm duzej mocy

14 Lip 2009 20:08 10395 9
  • Poziom 10  
    Witam,

poszukuje ukladu regulatora pwm, ktory mialby sterowac duzymi pradami (do 100A), napiecie stale 12 do 14V (z akumulatora). O tyle o ile nie ma problemu z gotowymi ukladami na male prady to jesli w gre wchodzi kilkadziesiat amper to juz nie jest tak prosto.
    Myslalem o zakupie ukladu AVT AVT1469 B - generator pwm - regulator mocy silnika dc - zestaw do samodzielnego montażu aczkolwiek w opisie widnieje max prad wyjsciowy 4A.
    Dodatkowo dobrze by bylo gdyby uklad tworzyl z tego pradu i napiecia fale prostokatna. Wiec polaczenie pwm z generatorem fali. Da sie?
    Z elektroniki jestem kiepski wiec chetnie kupilbym gotowca :). Pomozecie? :)

[Przypominam, że na forum stosujemy polską czcionkę oraz przyjęte zasady pisowni. Proszę poprawić post. Mariusz Ch.]
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 31  
    10A 100A 1000A ... jaka różnica w sumie kwestia elementu wykonawczego i ewentualnie stopnia wcześniejszego. Zależy do czego to ma być. Jeżeli do silnika to trochę trudniejsze jeżeli do czegoś nieindukcyjnego to trochę prościej zależy jeszcze jaka nośna tego PWM-a Jak rzędu dziesiątek czy setek kHz to może być problem ze sterowaniem tak wielkich mosfetów czy IGBT ale poza tym problemów nie widzę.
  • Poziom 12  
    Może np to:
    http://www.allegro.pl /item680686343_regulator_sterownik_obrotow_silnika_12_24_v_dc_75a.html

Kupiłem niedawno taki regulator do 30A silnika od lodki
    ponieważ oryginalny włącza w obwód cewki oporowe na których ucieka część mocy co skraca czas pływania.
    Na razie wypróbowałem tylko na sucho ale zdaje się, że będzie sprawował się świetnie.
    Jeżeli planujesz pobór prądu powyżej 25A musisz zamontować radiatory na mosfetach

Regulamin punkt 10.11
    /Faces/
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    sterowanie nie do silnika. ma to sterowac generatorem hho czyli zanurzam plyty kwasowe w wodzie, podlaczam do napiecia 12-14V i traktuje pradem o zmiennej czestotliwosci w zakresie od pojedynczych Hz do kilkuset MHz. obciazenie chyba wiec rezystancyjne.
  • Poziom 10  
    no wlasnie - slowo klucz - odpowiedni :)
  • Poziom 27  
    Możesz albo skorzystać z odpowiedzi z tamtego tematu:
    Xweldog napisał:
    Zostań przy tym układzie ale daj równolegle dwa MOS-y np. IRF1405 lub IRF3205 na jakimś radiatorku. MOS-y nie potrzebują żadnych oporków wyrównawczych.

tylko dać nawet 3 irf3205, albo poszukać odpowiedniego mocniejszego tranzystora. Pamiętaj o chłodzeniu! Wszystkie uwagi wymienione w tamtym temacie są w mocy.
  • Poziom 31  
    Mam mosfety które wg noty katalogowej potrafią przewodzić 180A ciągłego prądu i prawie 700 w impulsie wiec da sie kupić. Można takie 2 równolegle połączyć ale nie radził bym sterować tak wielkich tranzystorów bezpośrednio z wyjścia NE555 tylko zastosować driver o wydajności przynajmniej 9A w imulsie. Co do MHz to nie widzę żeby to było jakkolwiek wykonalne. Budowałem układ mający pracować z częstotliwością 200kHz i był to duży problem. MHz sobie nie wyobrażam.
  • Poziom 12  
    KJ napisał:
    Mam mosfety które wg noty katalogowej potrafią przewodzić 180A ciągłego prądu i prawie 700 w impulsie wiec da sie kupić. Można takie 2 równolegle połączyć ale nie radził bym sterować tak wielkich tranzystorów bezpośrednio z wyjścia NE555 tylko zastosować driver o wydajności przynajmniej 9A w imulsie. Co do MHz to nie widzę żeby to było jakkolwiek wykonalne. Budowałem układ mający pracować z częstotliwością 200kHz i był to duży problem. MHz sobie nie wyobrażam.

Do HHO wystarczy częstotliwość ~50 kHz , wypełnienie 50%
  • Użytkownik usunął konto