Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odtwarzacz DVD Elemis DVD 933Q - zasilacz

20 Lip 2009 17:59 4374 9
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    R10 ->680Ω
    Do wymiany DW2 -> 12V
    E5 -> 1000&micro;F <- stracił pojemność i napięcia są zawyżone , częsta przyczyna uszkodzeń lawinowych tego sprzętu.
  • Poziom 10  
    a czy jest mozliwe ze od tego ze kondensatory sie rozlaly wyswietlacz zaczal swiecic na zielono? tj inny kolor niz powinien? po wymianie kondensatorow nadal nie działa
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    Możliwe, że układ sterujący wyświetlaczem uszkodzony. Jakie napięcia daje zasilacz i jakie są napięcia na tranzystorach Q9 i Q10.
  • Poziom 10  
    Ogolnie to wyswietlacz zaswiecil sie innym kolorem i sprzet padł. Nie włączał się. Wylały się kondensatory na płytce zasilacza.
    Zostały wymienione:
    - C11
    -E7, E8, E3.
    Nie wiem dokladnie gdzie sprawdzic to napiecie bo na wyjsciu sa molexy 6 zylowe jak widać na zdjęciu. Zauważyłem też że jest do wymiany rezystor na złączu euro ale to chyba nie było przyczyną nie włączania się sprzętu. Dodam że przy wycisniętym guziku POWER coś jakby cyklicznie tryka na płytce zasilacza. Co do tranzystorów to nie znalazłem tam takich oznaczeń jakie podałeś.
    Dziękuję za pomoc :)

odtwarzacz DVD Elemis DVD 933Q - zasilaczodtwarzacz DVD Elemis DVD 933Q - zasilacz odtwarzacz DVD Elemis DVD 933Q - zasilacz
  • Specjalista techniki DVD
    Q9 i Q10 są na płytce głównej. Najpierw wymień kondensatory po stronie pierwotnej , zenerki DW1 i DW2 , R10, sprawdź czy diody po stronie wtórnej transformatora nie mają zwarcia, zasilacz możesz ( napięcia )sprawdzić przy odłączonych wtykach CON1 i CON2 napięcia są podane przy gniazdach.
  • Poziom 10  
    Niestety napiecia nie sa takie jakie powinny, zauwazylem tez ze rezystor R73 przy wtyku CON7 na plytce głównej się rozlał wiec tam tez mogło dojść do jakichś uszkodzeń. R10 spalony...
    Na wyjsciach zasilacza napięcia niestety się nie zgadzaja ;/
    Nie mam super miernika wiec mogą być duże błędy pomiaru.

powinno być ( jest )
    CON1: +5 (+4), -21 (-12-15 skacze) [V]
    CON2: +5 (+4), +12 (+6), -12 (-15) [V]
  • Poziom 9  
    Witam!
    Jakie jest oznaczenie sterownika przetwornicy (8 pin)? Jest na zdjęciu ale nie moge wszystkich znaków odczytać...
    Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.....
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    VIPer22A