Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Przep造wowy ogrzewacz wody STIEBEL HDF 21 - s豉bo grzeje

robsonoski 22 Lip 2009 12:01 4037 2
  • #1 22 Lip 2009 12:01
    robsonoski
    Poziom 10  

Witam,
    przep造wowy ogrzewacz wody STIEBEL HDF 21 - po ustawieniu prze陰cznika
    w pozycji I - ogrzewacz dzia豉 prawid這wo
    - po ustawieniu w pozycji II - dzia豉 jak w pozycji I (nie w陰czaj si styki
    po lewej stronie). Czy przyczyn mo瞠 by uszkodzona membrana?Czy zbyt niskie lub za wysokie ci郾ienie wody,lub inna usterka? Grza趾i s sprawne, gdy mo積a w陰czy "r璚znie" II sekcj styk闚 i ogrzewacz dzia豉 prawid這wo.

0 2
  • #2 22 Lip 2009 18:04
    Adik C
    Poziom 25  

Witam, przy odkr璚onej ciep貫j wodzie na "maximum" powinny zadziala wszystkie 3 styki, je瞠li nie zadzia豉 kt鏎y z tych styk闚,mo瞠 to by spowodowane, s豉bym cisnieniem na dop造wie do podgrzewacza,lub zad豉wieniem na odp造wie (czyli kurek przykr璚ony lekko) w przypadku zu篡tej membrany czego niemo積a wykluczy, mo積a sprubowa delikatnie wykona reg鏊acje 鈔ubkami,na automacie ci郾ieniowym styk闚 tak by zwiera造 ju przy s豉bszym ci郾ieniu, (co objawi sie jedynie podwy窺zeniem temperatury wody na wyj軼iu z podgrzewacza) pozdrawiam.

2
  • #3 14 Lis 2011 11:29
    prosiak22
    Poziom 22  

witam
    ja mam inny problem czy mo瞠 kto mi pom鏂 skoro umiecie nawet czujniki wymienia to mo瞠 to jest dla Was b豉chostka
    mam taki Podgrzewacz PRZEPΧWOWY STIEBEL ELTRON HDB 21 KW ( stary bez LCD )
    Ma tylko 1 pokr皻這 ( kropka i dwie kropki )
    I nie umiem uzyska optymalnej temperatury do mycia.
    Jak jest na 1 to przysznic na full odkr璚ony woda ma oko這 20 stopni ( letnia ) ( s造cha 1 pyk w przep造womierzu )
    jak jest pokr皻這 na 2 przysznic na full ( max ciep豉 max ci郾ienie ) odkr璚ony ( s造cha dwa razy pyk pyk ) i woda ma ponad 60
    ok to ka盥y pomy郵i we pokr皻這 na 2 i nie na full tylko do po這wy.
    Tak robi貫m i s造cha jeden pyk ( czyli jeden jescze zosta ) ale temperatura wraca do 20 stopni

co zrobi ?
    czy kto wie do czego s逝篡 bia貫 pokr皻這 pod obudow ?

Przep造wowy ogrzewacz wody STIEBEL HDF 21 - s豉bo grzeje

bardzo 豉dnie prosz o pomoc :)

2