logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Postfix - Relay Access Denied przy wysyłce do jednej domeny

mariuszg 22 Lip 2009 13:40 2445 6
  • #1 6809107
    mariuszg
    Poziom 12  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    Witam

    Mam problem z wysyłaniem poczty w sumie tylko do jednej domeny, oni twierdza ze nic nie dochodzi, sladu nie ma nic nie blokują

    w logach mam taki komunikat

    mail postfix/smtpd[1517]: NOQUEUE: reject: RCPT from domenajakas.pl[XX.XX.XX.XX]: 554 <zenek@tuniedochodzi.pl>: Relay access denied; from=<mojadres@domenajakas.pl> to=<zenek@tuniedochodzi.pl> proto=ESMTP helo=<komputer>

    Proszę o pomoc co jest

    Serwer pocztowy własny na postfixie
  • #2 6809204
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 6809220
    Lilith_100
    Poziom 25  
    Posty: 894
    Pomógł: 70
    Ocena: 18
    Zarzuć kolego zawartością main.cf
    Prawdopodobnie miała to samo 2 dni temu u siebie :)
  • #4 6809282
    mariuszg
    Poziom 12  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    konfiguracja pliku main.cf w załączniku.
    Załączniki:
    • postfix.txt (26.88 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 6812536
    mariuszg
    Poziom 12  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    Niestety to nie autoryzacja, włączyłem i też nie dochodzi

    nowe logi:

    teraz mam taki komunikat w logach, poczta nadal na tą jedną domenę nie dochodzi. Kilka dni temu wszystko chodzilo, zmienił się tylko dostawca netu z TPSA na NETIA

    mail postfix/smtp[9338]: 2C1F150CB35: to=<cheniek@tuniedochodzi.pl>, relay=none, delay=51472, status=deferred (connect to smtp.tuniedochodzi.pl[81.210.XXX.XXX]: read timeout)

    Jul 23 11:28:29 mail postfix/qmgr[14192]: E499250CB20: to=<list@tuniedochodze.pl>, relay=none, delay=176417, status=deferred (delivery temporarily suspended: connect to smtp2.tuniedochodze.pl[81.210.XXX.XXX]: read timeout)
  • #6 6814365
    Alana
    Poziom 37  
    Posty: 3146
    Pomógł: 361
    Ocena: 245
    Ja mam podobnie na jednym serwerku tzn na kilku domenach mam poustawianie rekordy MX na serwer poczta.mojadomena.eu z tym ze konta pocztowe na domenkach z rekordami MX obsluguje przez mechanizm virtual domains postfixa.

    Robilam z opisu na stronie http://www.postfix.org/VIRTUAL_README.html

    A i jeszcze jedna sprawa o ktorej mogles zapomniec: w outlooku itp jako serwer pop3 i smtp podajesz komputer poczta.xxxx.pl a nie xxxx.pl
    Sprawdz najpierw to ostatnie potem baw sie w wirtual domains.
  • #7 6814825
    mariuszg
    Poziom 12  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    pop3 i smtp jest ok. Poczta dzialala do poniedzialku, w niedziele była zmina ISP z TPSA na netię i tak przestalo dzialać, revDNS chodzą wogóle wszedzie dociera tylko nie tam gdzie pisałem

    i jeszcze jeden problem, dawno to juz chcialem zmienić ale nie wiem jak

    Mam problem z serwerem pocztowym może nie tyle problem co nie wiem jak to skonfigurować

    Teraz mam domenę powiedzmy XXXX.pl
    komputer z pocztą to poczta.XXXX.pl

    Chcialbym żeby maile mialy budowę cheniek(małpa)XXXX.pl a nie cheniek(małpa)poczta.XXXX.pl.

    Teraz jak wyślę na cheniek(małpa)XXXX.pl to dostaje zwrotkę że użytkownika nie ma i nie może zautoryzoewać

    na cheniek(małpa)poczta.XXXX.pl to wszystko ok, co trzeba zmienić ?? podpowie ktoś ??

    MX rekord na DNS ustawiony mam, mydestynation w main.cf mam ustawione na XXXX.pl

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy serwera pocztowego opartego na Postfix, który odmawia przekazywania wiadomości do jednej konkretnej domeny, zwracając błąd "Relay access denied". W logach pojawia się komunikat o odrzuceniu odbiorcy z powodu braku dostępu do relaya. Próby włączenia autoryzacji SMTP nie rozwiązały problemu. Zmiana dostawcy internetu z TPSA na Netię spowodowała, że połączenia do serwera SMTP docelowej domeny kończą się przekroczeniem czasu oczekiwania (timeout). Dyskusja porusza także konfigurację pliku main.cf oraz mechanizm wirtualnych domen w Postfix, który może mieć wpływ na obsługę adresów e-mail. Dodatkowo pojawił się problem z konfiguracją nazw użytkowników i domen w adresach e-mail, gdzie wiadomości na adresy bez prefiksu serwera pocztowego (np. user@domena.pl) są odrzucane, a poprawnie działają tylko adresy z prefiksem (user@poczta.domena.pl). Wskazano konieczność poprawnej konfiguracji rekordów MX oraz parametrów mydestination w main.cf, aby umożliwić obsługę adresów bez prefiksu serwera pocztowego.
REKLAMA