Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

postfix, problem z autoryzacją i dostarczaniem

22 Lip 2009 13:40 2202 6
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem z wysyłaniem poczty w sumie tylko do jednej domeny, oni twierdza ze nic nie dochodzi, sladu nie ma nic nie blokują

w logach mam taki komunikat

mail postfix/smtpd[1517]: NOQUEUE: reject: RCPT from domenajakas.pl[XX.XX.XX.XX]: 554 <zenek@tuniedochodzi.pl>: Relay access denied; from=<mojadres@domenajakas.pl> to=<zenek@tuniedochodzi.pl> proto=ESMTP helo=<komputer>

Proszę o pomoc co jest

Serwer pocztowy własny na postfixie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Zarzuć kolego zawartością main.cf
    Prawdopodobnie miała to samo 2 dni temu u siebie :)
  • Poziom 12  
    Niestety to nie autoryzacja, włączyłem i też nie dochodzi

nowe logi:

teraz mam taki komunikat w logach, poczta nadal na tą jedną domenę nie dochodzi. Kilka dni temu wszystko chodzilo, zmienił się tylko dostawca netu z TPSA na NETIA

mail postfix/smtp[9338]: 2C1F150CB35: to=<cheniek@tuniedochodzi.pl>, relay=none, delay=51472, status=deferred (connect to smtp.tuniedochodzi.pl[81.210.XXX.XXX]: read timeout)

Jul 23 11:28:29 mail postfix/qmgr[14192]: E499250CB20: to=<list@tuniedochodze.pl>, relay=none, delay=176417, status=deferred (delivery temporarily suspended: connect to smtp2.tuniedochodze.pl[81.210.XXX.XXX]: read timeout)
  • Poziom 37  
    Ja mam podobnie na jednym serwerku tzn na kilku domenach mam poustawianie rekordy MX na serwer poczta.mojadomena.eu z tym ze konta pocztowe na domenkach z rekordami MX obsluguje przez mechanizm virtual domains postfixa.

Robilam z opisu na stronie http://www.postfix.org/VIRTUAL_README.html

A i jeszcze jedna sprawa o ktorej mogles zapomniec: w outlooku itp jako serwer pop3 i smtp podajesz komputer poczta.xxxx.pl a nie xxxx.pl
    Sprawdz najpierw to ostatnie potem baw sie w wirtual domains.
  • Poziom 12  
    pop3 i smtp jest ok. Poczta dzialala do poniedzialku, w niedziele była zmina ISP z TPSA na netię i tak przestalo dzialać, revDNS chodzą wogóle wszedzie dociera tylko nie tam gdzie pisałem

i jeszcze jeden problem, dawno to juz chcialem zmienić ale nie wiem jak

Mam problem z serwerem pocztowym może nie tyle problem co nie wiem jak to skonfigurować

Teraz mam domenę powiedzmy XXXX.pl
    komputer z pocztą to poczta.XXXX.pl

Chcialbym żeby maile mialy budowę cheniek(małpa)XXXX.pl a nie cheniek(małpa)poczta.XXXX.pl.

Teraz jak wyślę na cheniek(małpa)XXXX.pl to dostaje zwrotkę że użytkownika nie ma i nie może zautoryzoewać

na cheniek(małpa)poczta.XXXX.pl to wszystko ok, co trzeba zmienić ?? podpowie ktoś ??

MX rekord na DNS ustawiony mam, mydestynation w main.cf mam ustawione na XXXX.pl