logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wejść w tryb serwisowy OTVC PHILIPS 29PT5515/01 do regulacji geometrii?

28 Maj 2004 11:31 2573 27
REKLAMA
  • #1 664161
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 664312
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 668242
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 668283
    jez
    Poziom 31  
    Posty: 1633
    Pomógł: 229
    Ocena: 42
    witam
    w serwisie powinni geometrie obrazu ustawic -- skoro tego nie zrobili odstaw im tv do poprawki
  • REKLAMA
  • #6 668341
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 668527
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32495
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6597
    Powinienes zobaczyć to przy odbiorze a tak trudno coś poradzić sensownego. Ten opis jakim dysponujesz to jest wszystko.
  • #8 668662
    rae0113
    Serwisant RTV
    Posty: 1056
    Pomógł: 62
    Ocena: 25
    0,6,2,5,9,6,menu to wejście w customer mode i tam się nic nie ustawi.w service mode wchodzi się [0], [6], [2], [5], [9], [6] i [i].
  • #9 668771
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    rae0113 napisał:
    to wejście w customer mode i tam się nic nie ustawi.

    Chodzi o tryb SDM (Service Default Mode), natomiast geometrię ustawia się w trybie SAM (Service Alignment Mode) i jest to opisane w pliku, który wskazałem.
  • REKLAMA
  • #10 669536
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 670804
    rae0113
    Serwisant RTV
    Posty: 1056
    Pomógł: 62
    Ocena: 25
    poodpinaj wszystko z eurozłącz
  • REKLAMA
  • #12 671269
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #13 671311
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12972
    Pomógł: 1505
    Ocena: 2332
    Zawsze działalo w chassis A10E
    Tryb SDM
    062596MENU
    Tryb SAM
    062596OSD
    Powodzenia
  • #14 671398
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #15 671449
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    Istnieją dwie możliwości:
    1.Wymieniony w serwisie procesor nie jest w pełni kompatybilny z oryginalnym i serwis nie był w stanie ustawić geometrii
    2.Być może serwis poznański zna "sztuczkę" i zablokował wejście w tryby serwisowe z pilota na czas gwarancji, bo później po otwarcie odbiornika będzie można wejść przez piny serwisowe.
    Ale to tylko moje przypuszczenia.
  • #16 671559
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #17 673047
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12972
    Pomógł: 1505
    Ocena: 2332
    OTVC jest zablombowany?
    Jak nie to zwarcie pinów,wchodziłem w tryb w A10E naciskałem kolejno klawisze nie zważając co się dzieje na ekranie,ustawiałem parametry dla RGB robiłem to u klienta jego standartowym pilotem.Nie sądze ,że go zablokowali,nie wiesz jaki precesor Ci wstawili?Może jest ktoś na forum kto ma na warsztacie akurat taki model lub podobny z tym chassis i sprawdzi kombinację klawiszy,bardzo dziwna sprawa.
  • #18 673180
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #19 673192
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #20 674715
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #21 674728
    DiZMar
    Poziom 43  
    Posty: 32495
    Pomógł: 2881
    Ocena: 6597
    oldboy napisał:

    Zajrzyj, jest tam wszystko i to po polsku.
  • #22 674885
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12972
    Pomógł: 1505
    Ocena: 2332
    W SE z początku roku chyba numer 1 jest opis chassis A10E
  • #23 674913
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #24 679395
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #25 679413
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    Podaj na PW e-mail to Ci wyślę opis trybu z uwzględnieniem regulacji geometrii.
  • #26 681256
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #27 681417
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    Wysłany na Twój e-mail załącznik zawiera opis z zeszytu JUPITEL`a nr 16, w którym na stonach 13/4 i 13/5 znajduje się tabela Submenu/ GEOMETRY a której nie ma w załączniku na Elektrodzie. W tej tabeli pod poz.6 jest wyszczególniony parametr VER-SLOPE - regulacja liniowości w pionie oraz pod poz.11 VER-SCOR - regulacja S korekcji w pionie. W TS nie występuje regulacja liniowości w poziomie, bo ta jest uwarunkowana wartościami elementów na płycie. Na tym moja wiedza kończy się, jeżeli to Cię nie satysfakcjonuje to może ktoś inny podpowie o co tu chodzi.
  • #28 681609
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy sposobu wejścia w tryb serwisowy (Service Default Mode - SDM oraz Service Alignment Mode - SAM) telewizora CRT PHILIPS 29PT5515/01 z chassis A10.E w celu regulacji geometrii obrazu. Standardowa sekwencja przycisków na oryginalnym pilocie to szybkie naciśnięcie kolejno [0], [6], [2], [5], [9], [6] i [MENU] (dla SDM) lub [OSD] (dla SAM). Problemem było prawidłowe wykonanie tej sekwencji – zbyt wolne naciskanie przycisków uniemożliwiało wejście w tryb serwisowy. Alternatywnie można wejść poprzez zwarcie zworek na płycie, jednak wymaga to otwarcia odbiornika, co jest niepożądane po niedawnej naprawie procesora. Wątpliwości pojawiły się także w związku z możliwą blokadą trybu serwisowego przez serwis lub niekompatybilnością wymienionego procesora. W dyskusji podano linki do dokumentacji i opisów trybów serwisowych chassis A10.E, w tym szczegółowe informacje o regulacji geometrii i liniowości obrazu. Regulacja liniowości pionowej (VER-SLOPE) i korekcji S (VER-SCOR) jest dostępna w submenu GEOMETRY, natomiast liniowość pozioma jest ustalana sprzętowo. Autor uzyskał pomoc w postaci szczegółowego opisu trybu serwisowego i potwierdził, że szybkie wprowadzenie sekwencji klawiszy na pilocie standardowym umożliwia dostęp do trybu SAM i regulację geometrii obrazu.
REKLAMA