Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 2203

kaczorek000 28 Maj 2004 11:48 891 3
  • #1 28 Maj 2004 11:48
    kaczorek000
    Poziom 10  

Witam
    Jstem początkującym użytownikiek zarówno Elektrody jak i Ricoha Aficio 2203 tyle ze z tym drugim mam problem tzn: co zrobic z "rozjeżdzamnie kolorów" a przedewszysktkim strasznie rozjeża kolor zółty.
    i jeszcze jedno pytanko czy możne wgrać jej polskie menu (teraz mam niemieckie).
    Pozdrawiam bardzo

• #2 31 Maj 2004 21:04
    adremserwis
    Poziom 11  

Gratuluję wyboru. :? Ale do rzeczy. Obraz z bębna przenoszony jest na pas transferowy dla każdego koloru oddzielnie. Podejżewam, że problem dotyczy równomiernego przesuwu pasa transferowego. (czy maszyna wyświetla jakieś kody serwisowe ?) Mogą to być zanieczyszczenia tonerem bieżni pasa, ( wałków) może to być zużycie pasa. Z poziomu operatora ( użytkownika) regulacje tego typu niedomagań są bezowocne.
    Język o ile wiem to prawdopodobnie tylko angielski. Moja rada - postaraj się aby najpierw zajrzał w tą maszynę ktoś, kto ma jakieś doświadczenie z tym modelem. Bez urazy ale maszyna jest dość trudna, a pierwsza zasada to przede wszystkim NIE SZKODZIĆ.
    Pdaj jakieś bliższe szczegóły maszyny - liczniki, wymiany materiałów eksploatacyjnycz itp. Narazie. :wink:

• #3 03 Cze 2004 14:14
    kaczorek000
    Poziom 10  

Jeśli chodzi o liczbe kopi to tak 141 000 kolorowych i 50 000 czarnych
    Nie wyświetlają sie zadne błędy serwisowwe.
    jakies 3 tygodnie temu zostały wymienione (przez serwisanta) wszytkie developery a wraz z nimi zostały wrzucone nowe tonery, bęben jest w dobrym stanie jedynie na pasie transmisyjnym widać małe skazy.
    jeśli chdzi o maszyne jako ksero to jestem zadowolony ale jako drukarka to niesety nie, podczas drukowania moim zdanie daje strasznie dużo tonera, a wydruki na papierze o wyzszej gramaturze nie są utrwalone.
    Maszyna jest z serwerem Xj80e nie wiem czy ma to jakieś zanaczenie
    Pozdrawiam

• #4 03 Cze 2004 14:32
    kaczorek000
    Poziom 10  

A jeszcze jedno pytanie czy znasz może jakies oprogramowanie do zarządzanie toą maszyną z koputera? mam teraz SmartDeviceMonitor for Admin oraz Command WorkStation ale w zadnym z tych programów nie mozna znalesc maszyny.
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME