Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh 2203

kaczorek000 28 May 2004 11:48 1113 3
 • #1
  kaczorek000
  Level 11  
  Witam
  Jstem początkującym użytownikiek zarówno Elektrody jak i Ricoha Aficio 2203 tyle ze z tym drugim mam problem tzn: co zrobic z "rozjeżdzamnie kolorów" a przedewszysktkim strasznie rozjeża kolor zółty.
  i jeszcze jedno pytanko czy możne wgrać jej polskie menu (teraz mam niemieckie).
  Pozdrawiam bardzo
 • #2
  adremserwis
  Level 11  
  Gratuluję wyboru. :? Ale do rzeczy. Obraz z bębna przenoszony jest na pas transferowy dla każdego koloru oddzielnie. Podejżewam, że problem dotyczy równomiernego przesuwu pasa transferowego. (czy maszyna wyświetla jakieś kody serwisowe ?) Mogą to być zanieczyszczenia tonerem bieżni pasa, ( wałków) może to być zużycie pasa. Z poziomu operatora ( użytkownika) regulacje tego typu niedomagań są bezowocne.
  Język o ile wiem to prawdopodobnie tylko angielski. Moja rada - postaraj się aby najpierw zajrzał w tą maszynę ktoś, kto ma jakieś doświadczenie z tym modelem. Bez urazy ale maszyna jest dość trudna, a pierwsza zasada to przede wszystkim NIE SZKODZIĆ.
  Pdaj jakieś bliższe szczegóły maszyny - liczniki, wymiany materiałów eksploatacyjnycz itp. Narazie. :wink:
 • #3
  kaczorek000
  Level 11  
  Jeśli chodzi o liczbe kopi to tak 141 000 kolorowych i 50 000 czarnych
  Nie wyświetlają sie zadne błędy serwisowwe.
  jakies 3 tygodnie temu zostały wymienione (przez serwisanta) wszytkie developery a wraz z nimi zostały wrzucone nowe tonery, bęben jest w dobrym stanie jedynie na pasie transmisyjnym widać małe skazy.
  jeśli chdzi o maszyne jako ksero to jestem zadowolony ale jako drukarka to niesety nie, podczas drukowania moim zdanie daje strasznie dużo tonera, a wydruki na papierze o wyzszej gramaturze nie są utrwalone.
  Maszyna jest z serwerem Xj80e nie wiem czy ma to jakieś zanaczenie
  Pozdrawiam
 • #4
  kaczorek000
  Level 11  
  A jeszcze jedno pytanie czy znasz może jakies oprogramowanie do zarządzanie toą maszyną z koputera? mam teraz SmartDeviceMonitor for Admin oraz Command WorkStation ale w zadnym z tych programów nie mozna znalesc maszyny.
  pozdrawiam