Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dajcie mi jakiś schemat wzmacniacza stereo 2x100w

28 Maj 2004 20:55 4164 16
  • Poziom 14  
    chce złożyć jakiś wzmacniacz stereo.[/b]
  • Poziom 42  
    Masz tutaj końcówkę 2x300W! Nawet jak to złożysz bez schematy i nigdzie się nie pomylisz to na bank ruszy!!!
  • Poziom 14  
    janek11389 jakim ty programem ten schemat otwierasz.
  • Poziom 42  
    Kolego niemam pojęcia czym to otwożyć, syn to wrzucił bo ja nie potrafię, komputer dlamnie to czaena magia, ale rysowsne to jest w Autokadzie, jak wieczorem wruci to go zapytam,pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Hi.
    Można to otworzyć np. XnView
    Wojtek
  • Poziom 14  
    janek11389 napisał:
    Masz tutaj końcówkę 2x300W! Nawet jak to złożysz bez schematy i nigdzie się nie pomylisz to na bank ruszy!!!

niektóre elementy nie ,mają opisu.Jak możesz to napisz pełny spis elementów.możesz podesłać mi też schemat ideowy.

[quote="oj"]http://www.elektroda.net/download/dwplufile=inne/08-2003/wzmacniacz%20mocy%20HI-FI%202x100w.rar

quote]
    masz lepszy skan płytki?
    ===========
    post pod postem - drugi scalono do pierwszego - napisane w przeciągu 2 minut[T] Użyj:
    Dajcie mi jakiś schemat wzmacniacza stereo 2x100w !!
  • Poziom 42  
    dorabiam opisy i wsadzę jutro jako BMP !
  • Poziom 11  
    Witam!
    *.dwg, jest to plik AutoCad'a.
  • Poziom 42  
    Koledzy, jeżeli uruchomicie ten wzmacniacz to sani stwierdzicie że to wyjdzie taniej, niż tej samej mocy porządny scalak, a i parametry na pewno nie będą gorsze a czym więcej tranzystorów mocy dacie w końcówce tym ryzyko uszkodzenia jest mniejsze, i sami się przekonacie że szybko zapomnicie o scalakach. Jako że zdaje sobie sprawę że niejeden z was już zdążył się sparzyć na kitach, to opiszę wam jak to uruchomić bez uszkadzania tranzystorów.
    Zakładam że tranzystory zostały sparowane.
    Każdy wzmacniacz uruchamiamy bez podpinania tranzystorów mocy
    Nigdy nie podpinaj zasilania jeżeli nie sprawdziłeś czy są wlutowane kondensatory przeciw wzbudzeniowe, to te 150 i 270pF
    rezystor do regulacji prądu spoczynkowego najlepiej nie wlutowywać, zasilanie podpinamy przez bezpieczniki nie większe niż 500mA, następnie robimy trzy podstawowe pomiary mierząc napięcia zasilania i mierząc na wyjściu niema składowej stałej, tam musi być „0” dopuszczalne jest nie więcej niż +- 100mV
    Jeżeli coś nie jest tak, to znaczy że gdzieś jest błąd i szukamy do skutku.
    Ci co posiadają oscyloskop i generator to doskonale wiedzą że należy zadać 1kHz i sprawdzić czy układ wzmacnia i czy niema wzbudzeń, dla tych co owych nie posiadają, proponuję prymitywne rozwiązanie, na wyjście podpinamy słuchawki i dotykamy palcem wejścia, będzie słychać ewidentnie wzmocnienie, można puścić muzykę i sprawdzić czy czysto gra, ale na tych słuchawkach.
    Dopiero teraz podpinamy tranzystory mocy i znowu robimy te 3 podstawowe pomiary, następnie ustawiamy prąd spoczynkowy, jedynym prawidłowym rozwiązaniem jest oscyloskop, jak go niema to proponuję w tym rozwiązaniu ustawić nie więcej niż 50mA, a jeżeli stwierdzimy że w stanie spoczynku sam się nagrzewa to go jeszcze zmniejszamy, zasada jest prosta przy prawidłowo ustawionym prądzie nagrzany wzmacniacz w stanie spoczynku powinien się wychłodzić. Teraz możemy wymienić bezpieczniki na większe i dać ognia i jeżeli sąsiad przyjdzie na skargę, to w tedy uznajemy że wzmacniacz jest dobry.
    Jeżeli przy uruchamianiu zastosujecie się do tego opisu to sami stwierdzicie że nie taki diabeł straszny jak go malują, pozdrawiam Janek.
  • Poziom 42  
    Wybaczcie ale nie potrafię tak zrobić z tego bmp aby było ono czytelne więc będziecie musieli zainstalować AutoCad
  • Poziom 42  
    Fajnie kolego żeś to opanował, ja nie dałem rady widocznie wyższa szkoła jazdy, te wszystkie płytki są w skali 1:1 wystarczy tylko wydrukować przyłożyć od strony miedzi, po punktować i po wiercić i nie powinno być żadnych problemów.
  • Poziom 14  
    ale w schemacie koncówek 300W nie podałeś watośći kondensatora przy
    tranzystorze T8.I jeszcze nie podałeś typu dwóch diód.Te diody leżą koło głośnika. :(
    Mam jeszcze jedno pytanko. Jak na forum zamieszcza się pliki?
  • Poziom 42  
    Wszystkie diody jedno amperowe, kondensator 1uF.
  • Poziom 10  
    mógłbys mi napisac ile by wyniosła ta koncówka 300w?? za odp z góry thx i pozdrawiam Tomasz P.:)

p.s. wlicz koszty trafo:)