Witam.
Padł mi odtwarzacz CD/MP3 w wieży podanej w nazwie tematu, i w wątkach znalezionych na tym forum znalazłem rozwiązanie - trzeba wymienić laser. Urządzenie pochodzi z roku 2004, więc taka awaria była jak najbardziej możliwa. Dowiedziałem się też, że chodzi o taki:
http://www.impelshop.com/?item=711
Nie wiem tylko dwóch rzeczy. Do czego służy wspominana w innych tematach zworka zabezpieczająca którą trzeba wylutować? Chodzi mi o rodzaj tego zabezpieczenia, czy jest to blokada przed demontażem czy jakaś inna.
Poza tym - czy z nowym laserem trzeba obchodzić się w jakiś szczególny sposób? Uważać na soczewkę - to naturalne, ale czy laser może być wrażliwy na pole elektrostatyczne?
Kolejne pytanie - muszę wymienić przycisk uruchamiający tuner, bo prawdopodobnie zmienił rezystancję i włącza odtwarzacz kaset. Zna ktoś model tego przycisku, czy po prostu w sklepach trzeba szukać podobnego?
Padł mi odtwarzacz CD/MP3 w wieży podanej w nazwie tematu, i w wątkach znalezionych na tym forum znalazłem rozwiązanie - trzeba wymienić laser. Urządzenie pochodzi z roku 2004, więc taka awaria była jak najbardziej możliwa. Dowiedziałem się też, że chodzi o taki:
http://www.impelshop.com/?item=711
Nie wiem tylko dwóch rzeczy. Do czego służy wspominana w innych tematach zworka zabezpieczająca którą trzeba wylutować? Chodzi mi o rodzaj tego zabezpieczenia, czy jest to blokada przed demontażem czy jakaś inna.
Poza tym - czy z nowym laserem trzeba obchodzić się w jakiś szczególny sposób? Uważać na soczewkę - to naturalne, ale czy laser może być wrażliwy na pole elektrostatyczne?
Kolejne pytanie - muszę wymienić przycisk uruchamiający tuner, bo prawdopodobnie zmienił rezystancję i włącza odtwarzacz kaset. Zna ktoś model tego przycisku, czy po prostu w sklepach trzeba szukać podobnego?