Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS504 dziwny problem

01 Cze 2004 00:03 1580 11
  • Poziom 12  
    witam !!

jak narazie wzmacniacz sprawował się bez problemowo i nie był katowany :] (kolumny nie pozwalają) dziś natomiast wystą piła dziwna anomalia wzmacniacz po włączeniu gra normalnie lecz po pewnym czasie (różnie nawet po godzinie grania) prawy kanał się wycisza :? (gra wyraźnie ale wyraźnie ciszej niż lewy kanał). czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać ??

ps. jak wyłącze wzmacniacz i troche odstoi to gra dalej poprawnie aż ..... i tak w kółko :?
  • Poziom 32  
    A co z temperaturą?
    W normie?
    Podejzewam elektrolit w torze to tak na poczatek.
  • Poziom 12  
    niema wyraźnej różnicy temperatury. ale zrobiłem tak że po tym jak wyciszył się prawy kanał wyłączyłem (nie stand by) wzmacniacz i po chwili ponownie włączyłem i gra poprawnie :?

czy możesz mi przybliżyć gdzie mam tego elektrolitu szukać ??
  • Poziom 32  
    Jak to gdzie w torze audio tego kanału, miedzy stopniami - blizej sie nie da juz.
  • Poziom 33  
    Sprubuj zaraz po włączeniu gdy jeszcze gra dobrze podgrzać suszarką do włosów każdy elektrolit po kolei,szybko znajdziesz który.
  • Poziom 12  
    dziś włączyłem wzmacniacz i gra już 5 godzin non stop i wszystko chodzi ok :? więc ja już nie wiem. Temperaturę mierzę cały czas i jest na stałym poziomi ok. 40 stopni
  • Poziom 14  
    Też uważam że to kondesator.
    Sprawdz jeszcze luty.
  • Poziom 12  
    jak znajde chwilkę to popatrze do srodka bo jak narazie od rana ma włączone radio i gra a prawy kanał sie nie wyłancza :?

na pierszy odień pójdzie sprawdzenie czy to nie zimny lut bo dwa dni wcześniej wymieniałem panele w wieży na nowe (może coś naruszyłem we wzmacniaczu :? )
  • Poziom 32  
    Jesli wczesniej tego nie bylo a jest teraz to wyglada na jakas mechaniczna historie - kable, złacz itp.
  • Poziom 21  
    ja takie coś spotkałem chyba w ws704. nie wiem czy ten 504 też ma przekaźnik załaczający głośniki jeśli tak to sprawdź go w pierwszej kolejności.
  • Poziom 12  
    ja mialem podobne objawy!
    Ale po podlaczeniu nie w czasie grania.Poprostu slyszalem o wiele slabszy bas i w ogole i okazalo sie ze na 4 kolumny jedno z 4 gniazd nie gra. Ale poprzyciskalem wlaczniki glosnikow A i B i juz jest ok. Bo diora laczy szeregowo i jak se odlacze jeden glosnik to wszystkei rzestaja graci i trzeba wylaczyc wszystkie i znow wlaczyc A lub B.