Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak otworzyć canon ip4300/naprawić ściągający papier na jedn

09 Aug 2009 19:18 3853 5
 • Level 9  
  Witam mam problem ze ściąganiem na jedna stronę papieru w drukarce canon ip4300. Pomyślałem ze otworze ja i zobaczę czy coś nie "wlazło". Znalazłem na necie instrukcje serwisowąLink od ip4200 ale gdy chcę ściągnąć obudowę to za chiny nie wiem co trzeba zrobić z przednią obudowę. |Proszę o pomoc jak otworzyć to ustrojstwo abo jak pozbyć się natrętnego ściągania papieru.
  pozdrawiam

 • Level 34  
  Musisz znaleźć zaczepy trzymające obudowę. dostać sie do nich można od otworu gdzie wychodzi papier.
 • Level 10  
  Mam ten sam problem i muszę zdjąć obudowę.Tył i zaczepy z tyłu odeszły. Ale gdzie są te zaczepy z przodu ? W paru tematach wyczytałem że z przodu tam gdzie tacka do płyt ale u mnie nie ma i nawet czuć że coś w innym miejscu trzyma. Mam Canon Pixma iP 4300. Może ktoś wie, może jakie foto ? Będę wdzięczny,
  Pozdrawiam,
  swave
 • Printers specialist
  Jak dobrze pamiętam to trzeba zdjąć te srebrne elementy po bokach. Zwykle od spodu są zaczepy.
 • Level 10  
  Dzięki za wsparcie lecz niestety nie .... plastiki ozdobne mają profile i schowane są wewnątrz pod obudową.
  Pozdrawiam miło i czekam na wsparcie :roll:

  Moderated By rys57:

  edit

 • Level 10  
  Otóż wbrew temu co na zacnym forum Elektroda ( nie mam tu na myśli powyższego tematu ) zostało napisane na temat zdejmowania obudowy drukarki mam wrażenie że posty pisali panowie serwisanci tak mgliście i nie konkretnie aby tylko uszkodzić obudowę i do nich trafiła robota. Po trzech dniach walki z materią i moimi nerwami rozebrałem "gadzinę" :) Jeśli komuś będzie potrzebna taka wiedza udostępnię ją i wiele więcej jeśli zajdzie potrzeba. Póki co nie będę strzępił jęzora i pozdrawiam miło nie zamykając jeszcze jednak tematu.
  swave

  swave(malpa)wp.pl
  ___________________________________________________________________

  W związku że są dalsze zapytania na temat zdejmowania obudowy z drukarki zamieszczam szybki opis jak to u mnie działa :

  Instrukcja zdejmowania obudowy ( górna część ) drukarki Canon Pixma iP 4300 :

  Przyda się mała latareczka i długi płaski śrubokręt

  1/ Najpierw należy wyjąć podajnik papieru - kasetę która znajduje sie pod spodem drukarki aby uwolnić dostęp do zatrzasków które są tam umieszczone.

  2/ Po obu bokach drukarki, u podstawy mamy szczeliny oznaczone strzałką - trójkącikiem.
  Na tylnej ściance po obu stronach widocznej tam otwieranej klapy są podobne szczelinki.

  3/ Należy płaskim śrubokrętem wcisnąć owe zatrzaski lekko podciągając obudowę ku górze ( dla ułatwienia można zdjąć klapkę podajnika papieru - tę mniejszą na górze )

  4/ Dopiero jak uwolni nam się tył i uniesie lekko ku górze delikatnie aby się nie zatrzasnęła ale też aby nic nie uszkodzić należy odwrócić drukarkę spodem do góry i tam na wysokości przednich nóżek w przestrzeni kasety którą odkręciliśmy na początku, są z dwóch stron po dwa widoczne otwory. Pierwszy zewnętrzny od strony klapy to zmyła, a w drugim jest zatrzask który należy lekko podważyć śrubokrętem. To samo robimy przy drugiej nóżce i gitara :) Tu może przydać się latarka.

  Jest to najbardziej korzystna kolejność działań. Obudowa ( góra ) trzyma się w sumie na sześciu zatrzaskach. Ostrzegam że należy zachować ostrożność aby nie ułamać zatrzasków jakkolwiek jeśli wiadomo gdzie one są obudowa daje się dość komfortowo zdjąć.

  Życzę powodzenia,
  swave