Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon IP4600 Pixma - Wyjęcie mechanizmu z dolnej części obudowy

viktor_69 17 Jan 2017 15:36 1281 18
Computer Controls
 • #1
  viktor_69
  Level 9  
  Witam, Tak jak w temacie problem dotyczy wyjęcia mechanizmu z dolnej połowy części obudowy. Odkręciłem w sumie pięć śrub lewą stronę po okręceniu śrub mogę podnieść na 3 cm natomiast prawa strona od strony płyty głównej elektroniki gdzieś blokuje i nie mogę zlokalizować. Wszelkie jakie znalazłem instrukcje to na zdjęciach mechanizm jest w dolnej połowie obudowy.
 • Computer Controls
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  User removed account  
 • Computer Controls
 • #3
  viktor_69
  Level 9  
  Dziękuje za link z tego co zobaczyłem będzie pomocny w dalszym demontażu.A odpowiadając na pytanie czego szukam? chce mieć większy obrazowy dostęp do valve cam sensor,ponieważ zgłasza error 6C10. Wszelkie inne metody serwisowe już stosowałem ale bez rezultatu.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  viktor_69
  Level 9  
  Dziękuje za odpowiedz Co do 1. sprężynka jest na swoim miejscu. Co do reszty punktów sprawdzę ale jutro.
 • #6
  viktor_69
  Level 9  
  Co do odkręcenia podstawy okazuje się ,że trzeba odkręcić 6 wkrętów właśnie ten jeden sprytnie zakryty tasiemką niedaleko silnika karetki.
  Co do punktu 2 to wydaje się być dobrze. Co do sprawdzenia stycznika i tutaj mam problem z lokalizacją w tej drukarce poproszę o podpowiedz.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  viktor_69
  Level 9  
  Dziękuje za potwierdzenie ,że stycznik to jest ten element nad który już wcześniej zwróciłem uwagę oraz go testuję. Nie polemizuje ale określenie stycznik to pojęcie które mnie z innym elementem się kojarzy.Dlatego to potwierdzenie. O tuż mam dziwną niepewność działania ale muszę być pewien na 100% być może prowizoryczne wyprowadzenie do końców probierczych przyrządu dlatego muszę albo poszukać takie gniazdo do tej wtyczki (szary fioletowy kabel) albo dorobić wtyczkę na dwa piny jako wyprowadzenie do testowania do przyrządu. Być może jeszcze przed wcześnie ale zastanawiam się czy w ogóle jest możliwość wymiany tego stycznika nie znam symbolu ani parametrów.Być może będzie symbol po wymontowaniu ?
  Ps. Miedzy czasie na You Tube znalazłem też filmik w wersji rosyjskiej jeżeli dobrze zrozumiałem to serwisant wskazuje właśnie ten stycznik że ma odpowiadać za error 6C10. Zobaczymy?
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  viktor_69
  Level 9  
  Generalnie można ten stycznik wyjąć jak się poluzuje trochę śrubek mocujących moduł czyszczący (nie trzeba odłączać stacji serwisowej od drukarki bo to wcale nie jest łatwe a zepsuć można łatwo).

  Już wymontowałem ten stycznik właśnie poluzowałem trzy śrubki od modułu czyszczącego. Sam stycznik mocowany na jedną śrubkę oraz okrągły wystający plastykowy kołek. Co do testów stycznika na ciągłość połączenia w chwilowym włączeniu to rezystancja pływająca a buzer kręcąc rolką kilka raz dzwoni a kilka razy tylko rezystancja pływająca i nie dzwoni.
  Sama obudowa posiada zarówno z jednej jak i z drugiej strony zaczepy do otwarcia ale to dziwnie minimalnie widać ruch na tych zaczepach pomiędzy częściami obudowy. Spróbuje to ustabilizować być może po osadzeniu w miejsce montażowe nie ma tego ruchu bo dociska śrubka do podstawy mocowania.Spróbuję wykonać penetrację płynem IPA (alkohol izopropylowy). Jeżeli jest już zmęczenie materiału lub ilość roboczogodzin to efekt będzie marny Rozbiórkę otwarcie tego stycznika zdecydowanie jako ostateczność. Co do zastosowania wyłącznika krańcowego klapy też taki poszukiwałem ale przeważnie spotkałem z dźwignią. Co do wymiany o ile znajdę odpowiedni stycznik do zaadoptowania to będę rzeźbił.
  Canon IP4600 Pixma - Wyjęcie mechanizmu z dolnej części obudowy Canon IP4600 Pixma - Wyjęcie mechanizmu z dolnej części obudowy
 • #11
  viktor_69
  Level 9  
  Po poszukiwaniach tego stycznika (mikro przełącznika) nic odpowiedniego nie znalazłem.Po za tym mocowanie jest dedykowane wyłącznie pod ten rodzaj stycznika co ogranicza wymianę na inny bez ingerencji w podstawę mocowania. Dany stycznik rozmontowałem (rozebrałem) niestety ale styki ruchome jak i stałe pokryte patyną. Wyczyszczenie styków. Sprawdzenie działania od wtyczki do stycznika poprawne.
  Uwaga: Kabelki szary i fioletowy do wyprowadzeń stycznika są przełożone przez oczko i zagięte następnie lutowane. Wy-lutowanie tych kabli kończy się płynięciem styków roboczych ponieważ tworzywo ma znikome właściwości termiczne.
  Próba uruchomienia drukarki bez obudowy oraz pokrywy górnej krańcówki od pokrywy drukowania, pokrywy CD oraz górnej pokrywy zamknięte. kaseta dolna do papieru włożona . Wymiana cartridge typ zastępczy.Głowica była czyszczona na początku w minimalnej ilości wody destylowanej w kuwecie 3mm a potem odsączenie na ręczniku papierowym. Następnie płyn do udrażniania głowic Nozzle Rocket wewnętrzny.Tą metodą już wykonywałem i nie było problemów. Po uruchomieniu drukarki po rożnych ruchach głowicy pojawia się błąd error 6052 coś jak (Błąd czujnika pozycji pojemnika z atramentem) kontrolki "włącz" oraz "wznów" naprzemiennie pulsują.W stan drukarki system widzi cartridge jako pełne. Głowica pozostaje tak gdzieś po środku karetki. Jakby coś się przestawiło?? Co może być przyczyną błąd error 6052?
 • Helpful post
  #12
  User removed account
  User removed account  
 • #13
  viktor_69
  Level 9  
  Dziękuję za odpowiedz. A rano kombinowałem jak tu położyć pokrywę umocowaną na taśmę i oglądałem ten czujnik. Potem powróciłem do poszukiwania błędu w Internecie na podobny temat. Cóż za niekonsekwencja myślowa w dążeniu do celu.Nauczkę na przyszłość. Sprawdzę po południu.

  Dodano po 5 [godziny] 37 [minuty]:

  Sytuacja na obecnym etapie wygląda następująco: error 6C10 wyeliminowany- naprawa stycznika. Error 60502 wyeliminowany - brak obudowy oraz pokrywy górnej. Jednak nie może być tak pięknie kolejny problem brak podawania papieru z dolnej kasety. Natomiast z tylnej podaje drukarka drukuje testowane kilkakrotnie.
  Co do dolnej kasety to całe problemy rozpoczęły się jak drukarka z dolnej kasety wciągnęła papier który się zablokował.Chyba po wymianie kartrydż y W kasecie były dwa arkusze papieru. Papier delikatnie usunąłem poprzez pokrywę przednią oraz tylną pokrywę do odblokowania papieru. Obecnie po zadaniu wydruku z kasety dolnej słychać oraz widać że wałek kręci. Natomiast trzy rolki nad papierem w tej kasecie to dźwignia od tych trzech rolek tak jakby ruch tej dźwigni przyblokowany zacięty ? Muszę jeszcze raz obejrzeć zobaczyć mechanizmy czy nie ma tam jakiś pozostałości? Zostawiam jeszcze ten temat otwarty.
 • #14
  viktor_69
  Level 9  
  Ponowne odkręcenie oraz wyjęcie mechanizmu drukarki z dolnej części obudowy. Sprawdzenie trzech rolek nad kasetą papieru. Nastąpiło przeskoczenie ramki od rolek poza wspornik ( taki jakby do zatrzasku). Odblokowanie. Próba wysunięcia papieru z samej kasety poprzez ręczne kręcenie napędowym kołem zębatym. Wysuwanie papieru z kasety poprawne. Ponowne złożenie mechanizmu do obudowy dolnej oraz przykręcenie. Test wydruku z dolnej kasety nastąpiło zacięcie papieru ale po chwili nastąpiło wysunięcie arkusza na zewnątrz.Kolejne próby drukowania kilkakrotne jednostronnie oraz dwustronnie już poprawne.
  Kolejny etap:
  Jako kolejny etap po wyczyszczeniu rolek, pampersa bo było 80% zabrudzenia itd. Chciałbym pod software Service Tool usunąć z pamięci wszelkie błędy oraz wyczyścić pampersa(licznik przepełnienia) bo niebawem się odezwie. Metodą sprawdzoną pod Win XP (pracuje w sieci) lub Win7 indywidualnie. Na ten temat jest tyle informacji ,że mam pewne obawy. Poszukuję metody sprawdzonej oraz ukierunkowania do nauki dalszego etapu.
 • #15
  User removed account
  User removed account  
 • #16
  viktor_69
  Level 9  
  Nie wiem po co te aluzje oraz wkładanie wszystkich do jednego worka.Jestem uczciwym człowiekiem bo mnie tak wychowano. :( Mam tą drukarkę od już od zakupu jaką nową i chciałbym aby dalej pracowała jak do tej pory.Drukowanie drukowanie zdjęć CD itd.Po co wyrzucać jako elektrośmieci. To dlatego tyle czasu jej poświęciłem oczywiście oraz przy pomocy tu forum :(
 • #17
  viktor_69
  Level 9  
  Sługa WSI wrote:
  viktor_69 wrote:
  Chciałbym pod software Service Tool usunąć z pamięci wszelkie błędy

  I przeczyścić środkiem do połyskiwania kokpitów samochodowych, wystawić w internecie z opisem:
  Prawie nowa, powystawowa, uruchomiona jedynie w celu sprawdzenia (...)?

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3213082.html


  Szanowny Panie Specjalisto w związku z tą wypowiedzią nie uważa Pan,że posunął się Pan za daleko w pewnym sensie naruszając moje dobro osobiste oraz w pewnym sensie mój status tutaj na forum tymi pomówieniami. Takie właśnie podobne wypowiedzi spowodowały ,że przed wielu lat przestałem być uczestnikiem tego forum. W przeciwieństwie do Pana ja wierzę w człowieka oraz postępuję z zasadami ogółu norm moralnych jaką jest etyka. To ,że posiada Pan status Specjalisty nie upoważnia Pana do takiego postępowania nie zgodnego z regulaminem.
  Regulamin forum Elektroda.pl

  3,1,6 Rozpowszechnianie treści sprzecznych z zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami.
  3.1.7. Rozpowszechnianie treści o obraźliwym charakterze, bądź naruszających obowiązujące standardy etyczne.

  Jednak uważam ,że jestem inteligentny inaczej dlatego dziękuję Panu za wszelką do tej pory okazaną pomoc. Dalszy prowadzony dialog pomocy uważam za niemożliwy ponieważ cisza jest najlepszą celebracją.
  Ps. Nie odpowiedział Pan na moje dwie informacje jako prywatne w tej sprawie dlatego postanowiłem zamieścić je pod danym wątkiem a dotyczącej tego tematu.
 • #18
  User removed account
  User removed account  
 • #19
  viktor_69
  Level 9  
  A jak to się ma przecież ja też piszę o błędach.
  A oto w linku poniżej Pana Specjalisty wypowiedz:
  (przycisk "EEPROM Clear" - może być pomocne w diagnostyce/resetowaniu błędów EEPROM).
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2284272.html#11495307
  Opisywane generacje programowe który ja wymieniłem.

  Moim zdaniem tak się ma ,że jednym kij arogancja a drugim marchewkę. I tyle w temacie.