Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konwerter Sharp od tunera 6010..... termiczny?

03 Cze 2004 17:17 2085 8
  • Poziom 13  
    Mam tuner 6010 b. wizji z pdłączonym kowerterem Sharp i standardową anteną jaką rozdawała kiedyś wizja.
    Mój problem i pytanie:
    - w ciągu dnia gdy jest dość słonecznie mogę odbierać wszystkie kanały FTA jednak gdy jest pochmurno lub wieczór, noc to na ekranie mam tylko część pogramów (prawdopodobnie z silnym sygnałem)TV Polonia, tn tvn7, tele5, polsaty i kilka innych. Znikają :Tvpuls, Podróże tv Viva Onyx i wiele innych
    - czy jest to wina konwertera który "pływa" termicznie", czy może antena(blacha) odkształca się pod wpływem ciepła
    Antena jest ustawiona na max sygnału na wskazniku w tv. ten sam efekt jest po przekręceniu na Astrę.
    Może ktoś miał podobny problem.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 12  
    Mozliwe ze masz uszkodzony konwerter..ale zanim zabierzesz sie za jego wymiane warto sprawdzic zlacze F..lubi sie utleniac.
    skruc kabel o kila cm przy antenie i zarob zlącze jeszcze raz,bardzo czesto wina lezy tez po stronie kabla,Przy wymianie zestawu analogowego na cyfrowy ,monter czesto podlaczal zestaw pod stary kabel,nie pierwszej juz mlodosci,. Jesli jest stary..kilku letnie lub ma uszkodzona izolacje...polecam wymiane..
  • flexghzflexghz
  • Poziom 15  
    Moim zdaniem złe ustawienie anteny. Trzeba podokręcać wszystkie złącza i przestawić antenę. Najlepiej zrób to tunerem analogiem bo lepiej ustawisz. Potem przepnij na cyfrowy. :)
  • Poziom 38  
    W mojej opinii, wszystko wskazuje na uszkodzenie konwertera. Sprawdż czy te zanikające stacje są w jednej polaryzacji a te "chodzące" w drugiej!
    Jeśli tak to na 99% uszkodzony jest konwerter. Anteny nie przestawiaj bo będziesz miał jeszcze dodatkowy kłopot z jej ponownym ustawianiem.
  • Poziom 12  
    Mam ten sam problem, chociaz teraz sie trochę uspokoiło (poprawiłem go trochę silikonem) Instalacja była nowa, kiedy podpiołem orginalny konwerter nie było problemu. juz kilka osób poleciło mi wymiane na nowy, ale jakoś nie mogę się zebrać, jeszcze do tego zablokowali TVN. Robi się z tego kaszana, trzeba pobawić się z tym tunerem.
  • Moderator Samochody
    Mam od dwóch lat konw. SHARP do 6010 i żadny problemów. Mam też oryginalny konw. w szufladzie, ale jest na prawdę mniej czuły. Na SHARP-ie odbieram Polsaty przy talerzu 60cm, na oryginale sygnał jest za słaby.
  • Poziom 19  
    Witam konwerter na ogół jak padnie to nie naprawi się sam i raczej mało prawdopodobne by z tego powodu na drugi dzień zjawiła się pełna lista kanałów. Moim zdaniem jest to zły skos konwertera, a po naszemu to konwerter nie zawsze ma być w ognisku pionowo . W zalezności od deklinacji ustawia sie go pod skosem lecz dla nas nie więcej niż 6 stopni więc proponuje ustawic lekki skos i powinno być o.k. Przy zle ustawionym skosie wystepuje dość duże tłumienie co w przypadku pogarszającej się propagacji w czasie zmiennych warunków atmosferycznych możebyć przyczyną takiego stanu.
  • Poziom 38  
    Miałem kilka takich przypadków, że konwerter reagował na temperaturę. W dzień, gdy ogrzało go słońce działały wszystkie kanały, natomiast w nocy, gdy temperatura spadała, była tylka jedna polaryzacja, na drugiej był tylko szum. To samo działo się jeśli konwerter był włączony (i nagrzał się) a po wyłączeniu trzeba było czekać dość długo aż "zaskoczy".
  • Moderator Samochody
    Zgadzam się w 100% ze skosem konwertera - też mam tak ustawiony, ale przy regulacji nie próbowałem tłumaczyć sobie tego technicznie, tylko patrzyłem na przyrząd i po prostu wypadł mi ten szczegół z głowy. Jeżeli chodzi o konw. "termicznie aktywne", to moim zdaniem są po prostu oszkodzone (lut itp) i należy poddać je utylizacji.