Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik zamka centralnego Ford Transit 2000r.

24 Aug 2009 19:02 4289 1
  • Level 10  
    Witam serdecznie.

Posiadam sterownik zamka centralnego marki Altim podobny do tego http://www.altim(...)od=66&cow1=4 jednak trochę starszy, różniący się wyglądem.

Sterownik ten steruje minusem - cały czas podaje minus, a po wciśnięciu guzika pilota podaje krótko plus.
    Chciałem go zainstalować stosując dwa przekaźniki w aucie Ford Transit rocznik 2000.
    Kable w drzwiach kierowcy to odpowiednio:
    Pomarańczowy +12V
    Czarny masa
    Biały otwieranie
    Żółty zamykanie
    Z tego co zaobserwowałem, to w zależności czy zamek centralny jest zamknięty czy otwarty, to kablem białym lub żółtym idzie cały czas plus.
    Aby zamknąć lub otworzyć drzwi wystarczy podać krótko plus na biały lub żółty kabelek.

No i tu pojawia się problem.
    Stosując jeden przekaźnik mój sterownik podaje ciągle plus, a po wciśnięciu guzika na krótko podaje minus skutkiem czego zamek wariuje.
    Jedyne czego bym chciał od sterownika to krótke podanie plusa, które chyba załatwi sprawe.

Cóż robie źle ? Czy to wina zastosowania jednego przekaźnika ?
    Kupiłem tylko jeden bo nie było więcej akurat, a chciałem przetestować czy wszystko będzie działało.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za szybką pomoc, która jest mi bardzo potrzebna.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    Kolego zastosuj dwa przekazniki i bedziesz mial po klopocie:D