Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

klimatyzacja nie działa meriva

maxnet 01 Sep 2009 23:57 4597 6
 • #1
  maxnet
  Level 14  
  Witam
  Mam radio VDO CDR500. Po ostatnich zabawach w wozie mojego siostrzeńca okazało się, że radio po włączeniu wyświetla napis SAFE beż żadnych cyfr. Metoda AS + Power ON niestety nie działa. Oczywiście kod jest mi znany tylko nie da się go wprowadzić.
  Czy żeby skasować licznik błędów trzeba radio wziąć "na warsztat" i ręcznie go "pobudzić" zmieniając wartość komórki pamięci? Czy poprostu zostawić i spróbować za jakiś czas?
  Jeśli trzeba zmienić to czy może któryś z kolegów podpowiedzieć w której komórce siedzi licznik błędów i jaka powinna być jego wartość żeby radio wróciło do swojego pierwotnego stanu, czyli możliwości wpisania kodu?
  Nie chcę zmieniać całego bina, wystarczy mi informacja co zmienić żeby działał oryginalny kod. Chyba że tylko ASO i TECH2.
 • #2
  LWD11
  Level 31  
  AS włączasz radio czekasz aż piknie w głośnikach, wbijasz kod i AS zatwierdzasz, to wszystko robisz na przekręconym kluczyku w stacyjce. Radio nie zostało zablokowane żadnymi błędnymi kodami z tego co widzę nawet w tryb wbijania kodu nie wszedłeś, pewnie zapomniałeś o kluczyku w stacyjce..
 • #3
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  Dodam że gdyby było zablokowane też na wyświetlaczu musi przejść do napisu [tyle że wtedy jest SAFE 0]. Więc albo tak jak napisał kolega powyżej nie włączyłeś zapłonu , albo nie dochodzi jeden plus do kostki radia [często jest spalony 1 bezpiecznik w skrzynce]
 • #4
  maxnet
  Level 14  
  Koledzy ależ oczywiście od tego zacząłem. Napisałem, że AS + PowerON nie działa. Robiłem to z przekręconym kluczykiem w stacyjce. Na wyświetlaczu jest napis SAFE i tyle nie ma żadnej informacji ile prób pozostało. Tak więc pewnie był 10 razy źle wpisany.
  Bezpieczniki też są OK.
 • #6
  maxnet
  Level 14  
  Są niestety oba. Dzieciak się bawił i tak naklepał kod, że teraz chyba trzeba wziąć radio na warsztat. Dlatego pytałem czy ktoś może wie, w której komórce pamięci jest licznik błędów, żeby go wykasować i żeby oryginalny kod zadziałał.
 • #7
  maxnet
  Level 14  
  Poradziłem sobie z tematem. Wystarczyło wyjąć radio i po ponownym włożeniu i przytrzymaniu przycisku AS + Power ON radio znowu wyświetliło komunikat 10 SAFE ;-)
  Po wpisaniu kodu wszystko ruszyło. Ciekawe tylko czemu wcześniej pisało samo SAFE, tak jakby radio było zablokowane.
  Tak, że jak dla mnie sprawa rozwiązana, temat można zamknąć.