Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja satelitarna minimalnym kosztem?

doxxen 02 Wrz 2009 21:47 4865 7
  • #1 02 Wrz 2009 21:47
    doxxen
    Poziom 2  

Witam!
    Jako, że jestem pierwszy raz na tej grupie, przepraszam jeśli dubluję temat.
    Jestem studentem - nie mam za dużo kasy, telewizję lubię sobie pooglądać od czasu do czasu, wynajmuję mieszkanie, nie wchodzi w grę kupno n-tv ani polsatu i płacenie co miesiąc kasy na to (bo znam lepsze sposoby by ją wydać - choćby na internet :D ), kablówka w moim miasteczku nie istnieje a nawet gdyby to - nie mam kasy.
    Obecnie posiadam siatkową tv i odbieram parę kanałów - ale stanowczo za mało,
    Tutaj jest napisane, że można odbierać takie kanały z astry i hotbirda za free zwykłą anteną o ile dobrze rozumuję: http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Polskie
    Ok. Więc do rzeczy.
    Zamierzam kupić najtańszy sprzęt jaki dostanę, na balkonie u kumpla jest niepotrzebny talerz polsatu albo cyfry (nie pamiętam dokładnie) - już nieużywany, powiedział że jak mi się przyda to mogę go sobie wymontować i zabrać bo on ma już n-tv.
    I w związku z tym pytanie czy jak wezmę taki talerz i dokupię tuner będę mógł odbierać astę i hotbird i cieszyć się dodatkowymi kanałami?

0 7
  • #2 02 Wrz 2009 21:50
    Doominus
    Poziom 34  

Po załozeniu konwertera na zez bez problemu astra i hb.
    Co do programów to google > satelita +fta

0
  • #3 03 Wrz 2009 10:22
    bananek69
    Poziom 12  

a gdzie masz net? Jeżeli neo to w TP możesz domówić sobie Multipakiet, czyli TV w pakiecie z neo, jeszcze Videostrada w to wchodzi jak od czasu do czasu chcesz pobrać sobie jakiś film. Ale jeden warunek, musisz mieć neostrade ;/

0
  • #4 03 Wrz 2009 22:49
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Wrz 2009 09:33
    =X=
    Poziom 15  

Ja bym kupił jakiegoś używanego Fergusona z CI lub 3010/6010.Do tego zez hb+astra.Pooglądasz FTA ,a jak będzie mało dokupisz TNK .Przezimujesz do przyszłego roku i może coś się ruszy z N3.

0
  • #6 04 Wrz 2009 13:11
    yanton
    Poziom 10  

3010/6010 to są raczej Philps`y.Takich Fergusonów nie ma

0
  • #7 10 Wrz 2009 09:13
    doxxen
    Poziom 2  

bananek69: net mam od playa - i również tutaj muszę zamontować antenę (bo obecnie słabo chodzi), limit 10 gb.
    Faktycznie myślę o tej telewizji na kartę, lokalny dystrybutor telewizji N też mówił że będzie posiadał te zestawy, ale powiedział że tuner będzie mnie kosztował 200 złoty, na prawdę nie dało by się taniej?

No i jeszcze zapomniałem że jestem w posiadaniu tunera do laptopa, czy on by mógł posłużyć jako tuner? Telewizję mogę oglądać na laptopie, ponieważ telewizor i tak nie ma większego ekranu niż mój laptop (15 cala)

0
  • #8 10 Wrz 2009 09:53
    =X=
    Poziom 15  

Oczywiście pisząc lub 3010/6010 miałem na myśli Philipsa.
    Co do Twojego pytania to znacznie taniej się już nie da.Gdybyś kupował osobno to sama karta 50 zł.Czasem można okazyjnie kupić używany dekoder za 100zł.

Jednak na Twoim miejscu kupił bym dekoder:Ferguson,Linbox,Opticum.Na Allegro są zestawy za 200-210 zł.Są uniwersalne.Po wgraniu softu pójdzie oprócz TNK także Cyfra+(w grudniu będą dobre promocje).Dodatkowym plusem jest edukacja.Jeśli coś ruszy z Nagravision 3 to soft na Fergusona będzie szybko dostępny.Kupując dekoder dedykowany prawdopodobnie nic więcej nie odbierzesz.

Nie wiem jaki masz tuner ale prawdopodobnie jest to tuner telewizji naziemnej.Jeśli satelitarny to jest możliwość dokupienia czytnika kart.

0