Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt SAT wybrać? Tuner, karta.

wafell7 02 Mar 2008 22:30 2406 7
  • #1 02 Mar 2008 22:30
    wafell7
    Poziom 9  

Witam. W tej dziedzinie jestem początkujacy. Słyszalem ze niektóre tunery sa w stanie odebrac kilka tysiecy kanałów. To dalo mi do myslenia, czy aby czasem nie zmienic kablowki ktora nadaje 50 kanałów na jakąś telewizje SAT. Nie wiem tylko jaki sprzet, antena, a nawet przewody się do tego nadadzą. Słyszalem takze ze nie trzeba zaopatrywac sie u operatorów cyfry, polsatu itp tylko kupic tuner, do niego jakąśkatrę którąsie jakos przerabia, programuje czy jakos tak i na jakis czas jest spokoj i to sa nizsze koszty niz abonament kablowki (60zl) w moim przypadku. Jezeli tak jest to moglby ktos mi opisac od poczatku do konca jaki sprzet najlepiej uzyc, jaka kwote najlepiej na t oprzeznaczyc oraz caly ten schemat jezeli chodzi o karty do tunera. Jestem poczatkujacy i prosze o wyrozumialosc w wypowiedziach. Z góry dziekuje

0 7
  • #2 02 Mar 2008 22:52
    Doominus
    Poziom 34  

Większośc informacji nieprawdziwa .
    Praktycznie dowolny dekoder tylko dla C+ .
    Polsat i N maja sparowane dekodery z kartą .

>do niego jakąś katrę którą sie jakos przerabia<
    Jakoś nie będzie działało , poza tym to piractwo . Inna sprawa że nie mogę stwierdzić o jaką kartę ci chodzi : jakiś bloker czy karta przeznaczona do dekodowania (nielegalna )

0
  • #4 02 Mar 2008 23:20
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    są inne fora od takich pytań TU się trzymajmy pewnych reguł.
    pzdr

0
  • #5 04 Mar 2008 01:10
    Dariusz1980
    Poziom 9  

Ciekawym dekoderem jest Ferguson FX 7600 2CR ma duże możliwości i jest uniwersalny można oglądać od programów FTA po C+(karta) i Polsat(karta+moduł)

0
  • #6 04 Mar 2008 11:18
    pionek1
    Poziom 15  

Również ciekawym tuneram sat jest Dbox2, Dreambox ale trzeba o nich dużo poczytać żeby opanować ich obsługę.

0
  • #7 04 Mar 2008 16:27
    drajmer
    Poziom 14  

Dreambox to trochę więcej niż tylko tuner.. Można np chodząc z laptopem po ogrodzie oglądać program TV i sterować obrotnicą anteny sat ( z wykorzystaniem rutera wi-fi i dreamboxa oczywiście ) :) ... są i inne zalety tunerów z kartą sieciową... pozdrawiam.

0
  • #8 08 Mar 2008 20:14
    StonesR
    Poziom 12  

Ja natomiast proponuję tylko dekoder z dwoma głowicami.Nagrywanie i równoczesne oglądanie programów dla mnie to podstawa.Poczytaj o takich dekoderach i zobaczysz ,że to świetne rozwiązanie.Trochę droższe wprawdzie od "zwykłych" dekoderów,ale warto wydać trochę więcej kasy dla odrobiny luksusu ;)

0