Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana łożyska pralka whirlpool AWT 5088/4

robolitos 19 Wrz 2009 14:14 8241 4
  • #1 19 Wrz 2009 14:14
    robolitos
    Poziom 9  

Jak w tym złomie wymienić łożyska? Po stronie gdzie pasek klinowy udało mi się z nie wielkim trudem odkręcić śróbe mocującą koło oraz dociskającą przez podkładke łożysko ale z drugiej ta śruba jest nie odkręcalna podkładka jest tak mocno skręcona że nie da się ruszyć, chyba że to całość. Zakładam, że aby zdjąć to łożysko wraz z oprawą należy tą śrube odkręcić. TA PRALKA TO KONSTRUKCYJNE NIEPOROZUMIENIE. Proszę o pomoc.

4 4
  • #2 28 Wrz 2009 00:39
    wosokol
    Poziom 20  

Kolego nie przesadzaj. Ta konstrukcja to chyba najszybsza wymiana łożysk. Oczywiście może być śruba sklejona specjalnym klejem do śrub i dlatego miałeś problem z odkręceniem. kup droźszy (ale nie w promocji w markecie) klucz 10 płasko/oczkowy no chyba, że już uszkodziłeś łeb śruby a to juz gorzej. po zdemontowaniu łożysk dobrze oczyść gniazdo gdzie wchodzi uszczelniacz typu V-ring i przesmaruj oczywiście smarem najlepiej do uszczelnień gumowych. zwykły smar może uszkodzić (nie musi) uszczelniacz
    pozdrawiam

1
  • #3 29 Wrz 2009 20:32
    robolitos
    Poziom 9  

Dzieki za interwencje, ale jednak okazalo sie że nie tylko łożyska z prawej strony ale i krzyżak. To był powód braku możliwości zblokowania bebna aby tą śróbe odkręcić nie licząc śróby z klejem. Byłem zmuszony odkręcić bęben aby dostać się z drógiej strony aby złapać za resztki krzyżaka. Taka karma. Poza tym aluminium z jakiego wykonują krzyzaki do tej pralki pochodzi z trzeciego świata. Istna masakra.

0
  • #4 20 Lut 2010 12:58
    tomasz_kombi
    Poziom 2  

Witam
    Mam pytanie odnośnie odkręcania śrub na osiach tego bębna.
    Czy są to zwykłe śruby (odkręcanie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) czy też "lewe" (odkręcanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara)?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

1
  • #5 20 Lut 2010 15:18
    skryn
    Admin grupy AGD

tomasz_kombi napisał:
    Witam
    Mam pytanie odnośnie odkręcania śrub na osiach tego bębna.
    Czy są to zwykłe śruby (odkręcanie przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) czy też "lewe" (odkręcanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara)?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Normalny, prawy gwint.

0
  Szukaj w 5mln produktów