Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podkrecic laser w dvd?

15 Cze 2004 19:24 1702 5
  • Poziom 27  
    kolezanka ma klopoty z napedem dvd, przestal czytac praktycznie wszystko, podrecalem kiedys laser w mojej wiezy, ale tam byl potencjometr kolo lasera i bylo ok, dziala juz prawie rok i czyta jak trzeba, a tutaj nie znalazlem nic czym moge reulowac laser, pomocy...
  • Poziom 12  
    Niestety prawdopodobnie jest martwy
    Z tego co wiem to prąd lasera zalezy od tzw refleksu. Przy zabrudzonej soczewce następuje zwiększanie wartości prądu i uszkodzenie samego lasera a nawet czasami soczewki ( zależy od typu soczewki)
    Zabawa nieopłacalna - nowy DVD kosztyje ok 150zł.z gwarancją.
  • Poziom 27  
    no dobra, tylko ze ja w wiezy podrecilem potencjometrem cos, bylem pewnien ze prad bo tak mi poradzil znajomy i zaczelo czytac cd-r, moxzliwe ze ten mechanizd cd nie ma czegos takiego jak potencjometr do podkrecenia pradu?
  • Poziom 27  
    ponawiam pytanie, wiem ze napewno da sie podkrecic niektore lasery zwiekszajac ich prad zasilnia, czy da sie w kazdym, czy tylko w niektorych? wiem ile dvd kosztuje, ale ja chce je naprawic chociaz tymczasowo...
  • Poziom 26  
    Witam. NIeradze ruszac nic w laserze od DVD puki jeszcze jakos czyta. ja miałem taki przypadek że miłaem DVD które ledwo czytało niektóre płyty ale chć 3 na 10 przeczytał z bulem. Ruszyłem leciutko o niespełny 1mm potencjometr w jedną i w drugą strone i juz nie udało mi sie tego spowrotem nastroic aby czytało nawet te cdDVD co czytał. po 1 to nie jest laser od wierzy ani cdromu! po drugie takli laser DVD ma nie porównywalnie cieńsza wiązke swiatła niz te wyżej napisane lasey. Jedynie można go rozstroic ale nic nie polepszyc widac to na moi m przykładzie.
    Zgadza sie z laserami od wierz i cdrom tam niema problemu.
  • Poziom 27  
    teraz juz rozumiem, dzieki za pomoc, lepiej nie bede sadzal tam paluszkow :P