Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toledo 1,9 tdi temperatura silnika

28 Wrz 2009 21:25 1871 3
  • Poziom 10  
    Witam mam taki problem a wiec u mnie w seacie po przejechaniu ok 3-4 km w zależnosci od pogody temperatura dochodzi do 90 stopni i tak trzyma niby wszystko ok. ale NIGDY nie zauwazyłem aby temp.przekroczyła 90 stopni.wentylator przy chłodnicy też nigdy nie zauważyłem aby się załączał (auto mam 4 m-ce)???W czym jest problem a może tak ma byc??brałem pod uwagę termostat ale objawy sa inne bo wtedy albo zaraz się nagrzewa na maxa albo jest cały czas niedogrzany np.do 75 st.Dzieki za każdą odpowiedz
  • Poziom 31  
    Wyjaśnij tylko tu czemu chcesz temp większą niż 90st w silniku. A jak juz chcesz sprawdzac to sprawdz rure dochodzącą do chłodnicy z silnika (tz duzy obuieg) a nie samą chłodnice.
  • Poziom 10  
    Nie w tym rzecz po prostu jak rozmawiałem ze znajomymi to mówili mi że u nich np latem szczególnie w korku temp.idzie powyzej 90 st.załącza sie wentylator i spada do 90 a u mnie CAŁY CZAS JEST 90 nie spada i nie rosnie dlatego zastanawiam sie czy to normalne.(zapomniałem dopisac że żona wymieniała dzisiaj w zakładzie płyn chłodniczy i wlali 4litry czyli cały obieg co by wykluczało poniekad że terostat sie nie otwiera ale to tak na marginesie)

Dodano po 9 [minuty]:

moze zaczne od tego że niedawno mechanik sprawdzał mi wentylator od klimy i stwierdzil brak 1 biegu tak wiec pomyslałem sobie ze sprawdze jak sie zachowuje ten wiekszy przy chłodnicy akurat przejechałem dzisiaj 50 km postawiłem auto przed domem i czekam az sie załączy no i tak czekałem jakies 20 min i nic i pewnie sie nie załaczy bo u mnie temp.nigdy odkad pamiętam nie przekroczyła tych 90 st.tak więc zastanawiam sie czy to jest normalne?????????????
  • Poziom 14  
    Masz wszystko wporzadku, tak ma byc , sprawdz sobie tylko czy masz sprawny pierwszy bieg duzego wentylatora, u mnie pierwszy raz uslyszalem wentylator dopiero po 4 latach uzytkowania ale wtedy padla uszczelka pod glowica i wyzucalo plyn