logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault Thalia 1,4i 75km gaśnie na luzie jak jest zimna

damianlg 03 Paź 2009 22:03 16682 28
REKLAMA
  • #1 7087696
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    Witam,
    renault Thalia 1,4 benzyna, 2005rok, przebieg 150tys.

    Gdy silnik jest zminy, odpalam auto, wrzucam bieg, jadę, po wrzuceniu na luz auto gaśnie.
    Po prostu obroty spadają do zera.
    Gdy silnik się rozgrzeje auto nie gaśnie, ale po wrzuceniu na luz na ciepłym silniku obroty również spadają bardzo nisko przez chwilę do ok 100-200obrotów i wracają na poziom jaki powinien być na luzie czyli ok 800.

    Co to moze byc ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 7089059
    kbadi
    Poziom 13  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    Ocena: 14
    silnik krokowy lub zanieczyszczona przepustnica - rozumiem ze gazu nie masz zamontowanego

    Moderowany przez robokop:

    Bzdura - ostrzeżenie

  • #3 7089090
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    gazu nie ma i nigdy nie było...

    Dodano po 10 [minuty]:

    gdzie ten silniczek krokowy się znajduje ?
  • #4 7091294
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    Podlaczyc jakis madry skaner(clip,kts,launch) i odczytac mu wartosci temperatur(powietrze,chlodziwo)jakie widzi sterownik silnika na zimno i na cieplo.Cos mi sie zdaje,ze mu leje za duzo wachy.A silnik krokowy jest miedzy kolami:D
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #5 7097346
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #6 7097492
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    no w szoku jestem. normalnie czasami do zera spada i powraca.. oczywiscie tak nisko jest bardzo bardzo krótko...
  • #7 7099226
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    dokrecacz napisał:
    Chciałbym mieć taki czterosuw co mu obroty na 100 spadają i nadal pracuje. KTS nie, laczek od biedy może być.

    Zaktualizowany kts z u-box 2 bez problemu wyciaga z tego siemensa wszystko
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #8 7105060
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    przeczyszczony krokowy i wszystko działa bardzo dobrze.
  • #9 7107021
    kbadi
    Poziom 13  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    Ocena: 14
    Panie ROBOKOP dostaje tu ostrzeżenie , nie odpisujesz mi na pw i nie wiem o co chodzi . Pewnie dostane drugie za to ze to tu pisze za co przepraszam ale może w końcu się dowiem o co chodzi !!!

    Moderowany przez Michu10:

    Wyrażnie masz napisanie , za pisanie bzdur
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1085345.html

  • REKLAMA
  • #10 7108772
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    robokop a co on takiego napisał ? przecież podpowiedział ze silniczek krokowy, przeczyściłem silniczek krokowy i auto działa w100% poprawnie.. pomógł więc co go karzesz..
  • #11 7109375
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    damianlg napisał:
    robokop a co on takiego napisał ? przecież podpowiedział ze silniczek krokowy, przeczyściłem silniczek krokowy i auto działa w100% poprawnie.. pomógł więc co go karzesz..

    Bo niedlugo napiszesz,ze problem powrocil,wyczyscic to se mozna buty
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #12 7109497
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    no to jak jestes taki mądry to podziel się tą wiedzą o co chodzi..

    następnym razem jak problem powróci to juz pewnie wymienie na nowy.. ale jak na razie jest okej..
  • #13 7111088
    Fredw
    Poziom 23  
    Posty: 652
    Pomógł: 20
    Ocena: 141
    @damianlg daj sobie spokój, administracja tego forum działa w myśl poniższych zasad:
    1. Administrator i moderator mają zawsze rację.
    2. Jeśli administrator i moderator nie mają racji patrz pkt. 1.

    Będziesz naciskał to zaraz dostaniesz ostrzeżenie, tak jak ja zaraz za ten post dostanę. Niestety niektórym się w główkach poprzewracało i takimi metodami leczą kompleksy.

    Moderowany przez robokop:

    Zgodnie z życzeniem - pisanie postów nic nie wnoszących. Prywatne frustracje proszę sobie leczyć gdzieś indziej.

  • REKLAMA
  • #14 7112075
    kbadi
    Poziom 13  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    Ocena: 14
    W sumie to nic nie pisałem że jest do czyszczenia aczkolwiek moim zdaniem od tego należy zacząć bo to nie kosztuje no ale ... kurcze znowu pewnie podpadłem
  • #15 7115709
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #16 7115755
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    ja moge powiedzieć ze po przeczyszczeniu krokowca wszystko jest w 100% ok z autem..

    wiec zastanawiam sie jak Ty bys to naprawił ? można naprawić auto na 2 rózne sposoby ?gdy 1 częśc zawodzi.. ?
  • #17 7115808
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #18 7116637
    Fredw
    Poziom 23  
    Posty: 652
    Pomógł: 20
    Ocena: 141
    Motronic napisał:
    Lamerki

    Lamerkiem to możesz nazywać swoich kolegów a nie mnie, bruderszaftu nie piliśmy, piwa też nie więc miarkuj słowa :evil:
  • #19 7116821
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    [quote="kbadi"]silnik krokowy lub zanieczyszczona przepustnica - rozumiem ze gazu nie masz zamontowanego


    oj za dużo chwalę chyba auto ze jest okej, bo dziś wyskoczyła pomarańczowa kontrolka - taki jak by silnik, w instrukcji jest napisane "Lampka kontrolna systemu oczyszczania spalin"
  • #20 7116873
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #21 7116901
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #22 7118316
    blantozaur
    Poziom 24  
    Posty: 870
    Pomógł: 34
    Ocena: 27
    Nie jestem mechanikiem ale napisze jak to u mnie było . Oczywiście też miałem problemy z obrotami w dodatku zacinała się przepustnica . A po kilku po tygodniach pojawiła się kontrolka awarii silnika - kolor pomarańczowy.

    Po konsultacji na forum i odwiedzeniu znajomego mechanika dowiedziałem się , że wylot odmy u mnie powraca przed przepustnice . Tą drogą dostają się różne zanieczyszczenia które z czasem zakłóciły poprawną pracę przepustnicy. Po odkręceniu przepustnicy okazało się iż w środku i na łopatce jest sporo czarnego osadu .Kolega doradził czyszczenie benzyną i kazał uważać aby nie zalać silniczka krokowego .Przy użyciu szczoteczki do zębów i kawałka szmateczki zajęło mi około godzinę (razem 1,5 z montażem i demontażem) .Na rozgrzanym silniku ustawiłem następnie obroty na około 800.
    Problem kontroli jednak został .Nie wiem czy problemy miały coś wspólnego ze sobą ; jak się okazało trzeba było wymienić sondę na kolektorze wydechowym.
  • #23 7118465
    Fredw
    Poziom 23  
    Posty: 652
    Pomógł: 20
    Ocena: 141
    dokrecacz napisał:
    Ty z kosmosu tu wpadłeś

    Tak, z innej galaktyki, jakieś lata świetlne od drogi mlecznej, z miejsca gdzie jeśli mod pisze BZDURA to to UZASADNIA (skoro wie co jest uszkodzone to czemu tego nie wyjaśni ? Tak łatwo dać ostrzeżenie ale wyjaśnić jakoś już nie) i gdzie nie używa się słów LAMERKI (kultura - trudne słowo).

    ps. Czekam na 2 ostrzeżenie za TEN post.

    Moderowany przez robokop:

    Proszę bardzo - nadal kolega offtopuje, czyli regulamin pkt.10.2, drugie ostrzeżenie i ostrzegam - 3 nie będzie. W treści wątku zostało już dostatecznie wyjaśnione dlaczego porada kolegi kbadi została uznana za bezwartościową bzdurę, nie widzę powodu żeby powtarzać specjalnie dla "czytających inaczej".

  • #24 7133701
    kbadi
    Poziom 13  
    Posty: 102
    Pomógł: 3
    Ocena: 14
    a czy punkt 10.8 nie jest ważny ? " prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów pod adresem innych użytkowników, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych za naruszenie netykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW),"
  • #25 7136659
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #26 7136837
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    tzn powiem tak - jeżeli chodzi o problem z obrotami i z gaśnięciem slinika to jest wszystko w 100% cały czas okej..

    natomiast w kilka dni temu wyskoczyła mi kontrolka taki jakby silnik narysowany - pomarańczowa

    na komputerze pokazało Total Codels 001
    DF 106 Catalytic Memory
    converter
    functional
    fault


    smartbox....

    błąd skasowany i juz sie wiecej nie pojawił... jak na razie działa okej.. ale kto wie. jak długo..
  • #27 7235126
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    po przejechaniu 500km ten sam błąd wyskoczył...
  • #28 12745517
    kns25
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 2
    temat stary, ale może komuś pomoże. Odpowiedzią na te problemy jest regulacja zaworów. Te silniki niestety wymagają dosyć częstej regulacji (co ok 50 tyś.), a gdy jest LPG nawet częściej
  • #29 12746602
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    kns25 napisał:
    temat stary, ale może komuś pomoże. Odpowiedzią na te problemy jest regulacja zaworów. Te silniki niestety wymagają dosyć częstej regulacji (co ok 50 tyś.), a gdy jest LPG nawet częściej

    Ma chłop rację, polać mu :D Jest o tych zaworach już na forum sporo.
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388

Podsumowanie tematu

✨ Renault Thalia 1.4i (benzyna, 2005, 150 tys. km) gaśnie na luzie przy zimnym silniku – obroty spadają do zera, a po rozgrzaniu silnika obroty chwilowo spadają do 100-200, po czym wracają do około 800 obr./min. Przyczyną problemu może być zabrudzony silnik krokowy lub przepustnica. Czyszczenie silnika krokowego i przepustnicy często rozwiązuje problem niestabilnych obrotów i gaśnięcia. Silnik krokowy znajduje się w okolicy przepustnicy i reguluje dopływ powietrza na biegu jałowym. Diagnostyka za pomocą skanera (np. KTS, Clip, Launch) pozwala odczytać wartości temperatur i błędy sterownika silnika. W niektórych przypadkach pojawia się pomarańczowa kontrolka silnika związana z błędem katalizatora (DF 106 Catalytic converter functional fault), co wymaga wymiany sondy lambda. Dodatkowo, w silnikach tego typu zalecana jest regularna regulacja luzów zaworowych co około 50 tys. km, a przy instalacji LPG nawet częściej, co może wpływać na stabilność pracy silnika i obroty na biegu jałowym.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA