Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus G115 na olej nie chce się włączyć

11 Paź 2009 12:33 3466 3
  • Poziom 9  
    Witam!

Kocioł Buderus G115 na olej.
    Zabrakło oleju i kilkakrotnie próbowaliśmy mimo to włączyć piec :).Na kilka minut piec zasakakiwał ale w końcu przestał.
    W tej chwili olej już jest a pieca nie można włączyć.

Objawy są takie , ze po włączeniu zaczyna chodzić chyba pompa , po kilku sekundach jest cichy trzask (po czym zawsze do tej pory następowało zapalenie palnika i grzanie).
    Po tym trzasku pompa jeszcze trochę pracuje i się wyłącza.
    Po minucie dopiero można piec włączyć ponownie.

Moim zdaniem albo paliwo nie dochodzi bo nie może zassać (czy pompa sama zassie olej?), albo coś z dna zbiornika zanieczyściło dopływ oleju.
    Odkręciłem filtr oleju i go wyczyściłem.

Co mógłbym zrobić sam by zanim wezwę fachowca?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Na twoim miejscu wezwałbym serwisanta.Sama pompa nie zassie paliwa ,a może się zatrzeć .Do zassania paliwa jest potrzebna ręczna pompka ,które mają serwisanci.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czy filtr oleju jest całkowicie napełniony olejem opałowym ?

Jeśli nie to zaryzykuj jeszcze 2-3 razy reset palnika. Ale przed tym sprawdź czy zaworek oleju na filtrze oraz przy zbiorniku są otwarte.
  • Poziom 11  
    Hej,
    U mnie jest tak, ze pompka spoko sama zasysa. Dziś własnie miałem drugi taki przypadek kiedy zabrakło oleju. Nie wylaczalem pieca ani nic nie robiłem. Po uzupełnieniu zapasu paliwa wcisnalem tylko ten przycisk na palniku i po minucie piec już działa.

Pozdrawiam
    Mj