Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda HRV czy da sie zamontowac Radio/DVD/Nawigacja BB712PC

14 Oct 2009 22:41 9298 8
  • Level 18  
    Witam.
    Posiadam samochod Honda HRV rocznik 1999.Chciałbym zakupić radio/dvd/nawigacja w jednym i zamontowac go do tego samochodu.Na jednej z aukcji znalazłem model z Hondy CRV rocznik 2005.Ten model to BB712PC pojawiał sie również w Hondzie Civic.Poniżej załaczam zdjęcie tego modelu oraz również zdjęcie deski Hondy HRV.

1.Czy może ktoś pomóc odpowiedzieć na pytanie czy jest możliwość montażu tego modelu w moim samochodzie?
    2.Czy jest możliwość zakupu złączy i kostek ponieważ przeważnie można zakupic radio bez żadnych złączy oczywiście za ciekawa cenę?
    3.Jeśli nie szukać czegoś oryginalnego Hondy to co polecacie do tego samochodu,oczywiście musi to byc radio/dvd/navi .

pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 18  
    Ten oryginał od Hondy można kupić od 250 zł czyli dość przystępna cena.Alpine świetna sprawa ale oczywiście cena bardzo wysoka-płaci się za jakość.
    Jakie są szanse zamontowania oryginału hondy?Na rynku pojawia sie dużo podróbek z Chin czy warte zainteresowania?
  • User removed account  
  • Level 36  
    A ja polecę Kenwood-a. Od numerów 7XXX wzwyż grają co najmniej przyzwoicie.
  • Level 18  
    Dzisiaj śledzilłem aukcję na ebayu w UK oryginał Hondy został sprzedany poniżej 300 zl.Więc jeśli to jest możliwe to skłaniał bym sie do kupna czegoś w okolicach tej ceny.Ten egzemplach jak wiele innych są przeważnie bez żadnych przewodów.Więc jeśli by ktoś pomógł w instalacji go wszystko ok.Widziałem że w niektórych modelach szczegolnie Alpine o ile się nie mylę jest możliwość podłączenia kamerki do parkowania.
  • Level 16  
    Tu nie widze problemu bo w HRV-ce nie ma steraowania w kierownicy,masz tylko
    normalne ISO , tanich 2 din nie kupuj z alle. bez gwarancji bo po 3 miesiącach wywalisz to do kosza , bez możliwości naprawy ponieważ są nienaprawialne,
    poszukaj kieszeni 2 din do hondy zadzwoń do jakiegos dilera Hondy i zapytaj czy nie pasują od civica bo hrv jest zbudowana na civic-u, ale tych starych 2 din też raczej się nie pakuj bo są przestażałe ,wolne , i mają słabą rozdzielczość, możesz sobie zapodać dobrą 1 din z dvd 5 calowym ekranem i zdejmowanym panelem,a gps lepiej oddzielny do szyby zawsze możesz go wziąść ze sobą i np. nie pogubic się mieście takim jak London:).. albo często wygodniej jest go mieć z innej strony niż w desce rozdzielczej np. .. wiem z doświadczenia że kiepsko się kożysta z nawigacji wpatrując się poniżej w kokpit.
  • Level 36  
    Tym razem nie będę się rozpisywał.
    1) Te nawigacje praktycznie nie działają w ogóle bez oryginalnej płyty (także ustawienia dźwięku).
    2) Ostatnia mapa była wydana chyba 3 lata temu (oczywiście bez Polski).
    3) Oryginalna mapa kosztuje około 200 Funtów (do Kenwood-a najdroższa około 80 Euro choć są też mapy całkowicie legalne darmowe).
  • Level 18  
    W tej chwili mam tylko Radio Kenwooda 4 x 45 W.Jesli istnieje mozliwosc zamontowania oryginalu z Hondy jaki podalem w poscie to bylbym wdzieczny jesli ktos by pomogl w polaczeniach.Praktycznie nikt nie sprzedaje ich ze zlaczami ale widzialem aukcje gdzie z plyta do gps (mapa) i kodem.Czy jest sens kupowac egzemplarz bez kodu,dostanie sie go od hondy czy jest to odplatne?Czasami mozna trafic naprawde na okazje jak sie dobrze poszuka i na to liczę.
    Kolega pisal wyzej ze oryginaly sa wolne:Czy to dotyczy wszystkich widzialem aukcje gdzie radia wyciagnietego z crv rocznik 2005.Jeśli tylko wszystko bedzie działało gps,radio,dvd to niebyloby powodow do narzekań.

Proszę o wypowiedż.Pozdrawiam