Witam
Mam taki problem z monitorem CTX, nie ma obrazu, słychać trzaski i wyładowania(?).
Doczytałem, że w CTX-ach często padały trafopowielacze, ale nie w tym problem, bo sam raczej tego nie wymienię.
Zastanawia mnie czy to na pewno trafo, bo około rok temu miałem ten sam problem i rozwiązał się sam. Pogrzebałem troche (pooglądałem wnętrze
) postał z miesiąc i włączył się. Działał przez ponad rok,
z tym ze ekran czasami się powiększał i zmniejszał. Jak poruszyłem monitorem to "skakał".
Czy jest możliwe ze nie kontaktuje jakiś element? Czytałem, że potencjometry czasami nie maja dobrego kontaktu?
Trafo wysokie napięcie wytwarza, sam się przekonałem
tyle, że może być zaniżone, tak?
Mam taki problem z monitorem CTX, nie ma obrazu, słychać trzaski i wyładowania(?).
Doczytałem, że w CTX-ach często padały trafopowielacze, ale nie w tym problem, bo sam raczej tego nie wymienię.
Zastanawia mnie czy to na pewno trafo, bo około rok temu miałem ten sam problem i rozwiązał się sam. Pogrzebałem troche (pooglądałem wnętrze
z tym ze ekran czasami się powiększał i zmniejszał. Jak poruszyłem monitorem to "skakał".
Czy jest możliwe ze nie kontaktuje jakiś element? Czytałem, że potencjometry czasami nie maja dobrego kontaktu?
Trafo wysokie napięcie wytwarza, sam się przekonałem