Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnośnie pracy pieca junkers cerapur modul.

17 Paź 2009 11:22 3390 6
 • Poziom 11  
  Wymieniłem piec na taki jw. Mam następujący problem:
  W poprzednim piecu przy wyłączonym ogrzewaniu pompa co nie pracowała.
  W zakupionym kotle pompa co pracuje cały czas mimo wyłączenia ogrzewania.
  Czy jest to poprawna praca kotła? Instalator bardzo mętnie wyjaśniał, a wkońcu stwierdził , że takiego pieca jeszcze nie montował.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Witam.
  To jest kocioł kondensacyjny, i jeśli jest tam podłączona automatyka pogodowa, to pompa w sezonie grzewczym pracuje stale.
  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Po czym piec poznaje "sezon grzewczy". Ogrzewanie jest wyłączone (pokrętło na śnieżynce). Kiedy pompa przestaje pracować?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Pompa powinna przestać pracować po ok.7-8min.Chyba że instalator coś poprzestawiał.Zaproś serwisanta na uruchomienie zerowe to ci wyjaśni o co chodzi,ponad to musi wykonać regulację palnika na analizatorze spalin.
 • Poziom 11  
  To własnie po wizycie serwisanta piec tak się zachowuje. Ten sam serwisant uruchamiał piec (cerapur acu) u mojego kolegi i tam pompa też chodzi cały czas mimo wyłaczonego ogrzewania. Obydwaj mamy regulatory pogodowe FW 100 z czujnikiem zewnetrznym temperatury.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Odpowiedzialna za to jest funkcja w regulatorze FW100 " temperatura graniczna mrozu". Ustawiona jest ona fabrycznie na 3 st.C. Poniżej tej temp. na zewnątrz mimo że kocioł nie ma grzać c.o. pompa kotłowa będzie pracować. Proponuję poczytać instrukcję obsługi regulatora. Można spróbować dokonać zmian ustawiając niższą temp. pamiętając jednak o ostrzeżeniach jakich udziela producent i w oparciu o budowę własnej instalacji c.o. Funkcja dostępna w regulatorze w menu dla instalatora.
 • Poziom 11  
  Dzieki.
  To było TO. Miałem ustawione na 8 stopni.
  Po korekcie pompa nie pracuje.