Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa kuchnia - lodówka, zmywarka, płyta ceram., piekarnik

22 Paź 2009 00:10 8197 19
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie!

Zasadniczo wiem że jestem nowy i najpierw powinienem wiele przeczytać - to właśnie uczyniłem. Ale wiecie jaka jest prawda - ilość informacji która jest zawarta na forum jest nie do ogarnięcia nawet przy poświęceniu całego dnia. Im więcej czytam tym większy misz-masz robi się w głowie. A terminy gonią.

W skrócie mam zawarte kryteria którymi muszę się kierować w doborze nowej pięknej kuchni dla mej Familii :

1. Lodówka - nie do zabudowy, wys.~185cm szer 60, na dole zamrażalnik. cena do 3300zł

2.Zmywarka - najlepiej electrolux (który model?), do zabudowy, szer 60cm. cena do 2200zł.

3.Płyta ceramiczna - do zabudowy. cena 2200zł

4. Piekarnik - (może z mikrofalówką?) do zabudowy, szer 60cm do 2000zł.

Ja bym to wszystko widział tak żeby większość produktów (zmywarka niekoniecznie...) była z jednej linii, chodzi mi o to żeby to wszystko razem "grało" wizualnie a przy okazji było miłe w użytkowaniu zamiast sprawiać kłopoty :)

Byłbym naprawdę wdzięczny Wam wszystkim za pomoc.
  • Poziom 12  
    Co do zmywarek, podobno najlepsze są bosch. Czytałem w internecie, przed zakupem, że elektroluks lubi nie domywać naczyń, zdecydowałem się na zmywarkę bosch.

Należy chyba wystrzegać się urządzeń firmy Whirlpool. Nawet w sklepie od sprzedawcy uzyskałem informację że trudno z ewentualną reklamacją. A w necie krążą opinie o kiepskiej jakości.
  • Poziom 20  
    wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu, czy jesteś wymagającym użytkownikiem, czy jednak cenisz prostotę i funkconalność, jak często i do czego używasz piekarnika, dlaczego płyta ceramiczna a nie indukcyjna, czy kuchnie masz połączoną z salonem, itd? nie widze też pytania o okap, a to jedno z najważniejszych urzadzeń w kuchni. jak chcesz dobrej porady to musisz odpowiedzieć na te pytania.
  • Specjalista elektryk
    Jak lodówka do 3300 to może jakiś Liebherr - bardzo trwałe. Tylko raczej model droższy niż tańszy.
    Nie wiem jaki masz gust, ale są dość proste jeśli chodzi o wzornictwo - mnie się tam podoba :)

Zmywarka tylko Bosch albo Siemens - najlepsze zmywarki.
    Przy czym obojętnie czy Bosch czy Siemens - różnią się tylko znaczkiem i niewiele ceną. Mam i polecam.
    Przeszukaj forum to się przekonasz.

Płyta ceramiczna? Za tą kwotę kupisz indukcję, która nie dość, że jest oszczędniejsza, to o niebo lepiej się na niej gotuje, wręcz jak na gazie.
    Możesz wybrać też jakiegoś Boscha.
    Upatrz sobie model i poczytaj opinie (ważne, żeby płyta mogła grzać jednocześnie na wszystkich polach). Jedno i drugie zrobisz w porównywarkach cenowych (np. ceneo).

Piekarnik? W sumie nie kupowałem nigdy, ale mam w rodzinie kilka właśnie Boschy i sobie wszyscy chwalą.
  • Poziom 10  
    Moja mama też uważa tak samo jak Ty, że najlepiej jeżeli już kupujesz sprzęt AGD do domu to tak, żeby wszystko było tej samej firmy. Teraz niedawno moi rodzice robili remont w kuchni i za namową mojej mamy, tata zgodził się na wszystko. Sprzęt AGD też musiał być z tej samej firmy. Wszystko kupili w jednym miejscu, bo mój tata nie lubi jeździć po dużej ilości sklepu. Więc zrobili wszystko tak aby było dla nich jak najwygodniej. Zamówili wszystko na magicznaplaneta.pl i zarówno moja mama jak i tato byli zadowoleni. Więc jak Cię terminy gonią, wejdź i zobacz co mają do zaoferowania w tym sklepie i może na coś sie zdecydujesz.
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o zmywarkę firmy Whirpool to bardzo rozsądny wybór. Mam ja od paru lat w domu i dobrze działa. Jeżeli chodzi o kuchenkę gazowa to polecam Mastercooka.
  • Poziom 12  
    Polecałbym Amicę. U wielu moich znajomych i u mnie dobrze się sprawuje, a gdyby coś sie wydarzyło, jest łatwiej z serwisem i częściami. Wbrew pozorom z częściami i serwisem do innych marek nie jest tak łatwo.
  • Specjalista elektryk
    Dlaczego najlepiej jest kupić wszystko od jednego producenta? Chyba tylko dla wyglądu, choć można i tak dobrać sprzęt różnych producentów i pasujący do siebie stylistycznie.

Niestety każda firma jest dobra w innej dziedzinie. Nie ma marki, która produkowała by jednakowo niezawodny sprzęt. No chyba, że Miele, ale to nie ta półka cenowa. Choć i tak najlepiej wychodzą im pralki.

Pralki nigdy bym nie kupił Whirlpool - po doświadczeniach znajomych z awariami co pół roku. Najpierw poszedł kondensator rozruchowy silnika - warty 10 zł, serwis zaśpiewał 200 zł. Po pół roku grzałka. Teraz po 2 latach zaczyna się rdza. Poprzedni był Indesit i to samo.
    Kuchenka Amica - u dwóch znajomych zaczęła się psuć po roku, a to nie działa zapalarka, a to odpadały pokrętła, a to wpadł do środka minutnik...
  • Poziom 10  
    ja mam taka konfiguracje
    -piekarnik GORENJE B1-ORA-E
    -lodowka GORENJE RK-ORA-E
    -zmywarka SIEMENS - SF 64T354 EU
    -plyta grzewcza TEKA GKST 90 DBM Profi - z polem do grillowania - super sprawa - mozna rowniez sobie tosty robic
    -okap GORENJE DKT 900M - teraz ten model ciezko dostac, a jego odpowiednik z nowej serii to DVG9545GES1
  • Poziom 10  
    PBK napisał:
    lodówk gorenie?
    w życiu za dużo tego naprawiałem polecam elektroluxa zwykłego bez nofrosta z mechanicznym termostatem

lodowka byla kupiona tylko ze wzgledu na wyglad :-)
    aczkolwiek ponad rok i odpukac wszystko dziala
    czasmi tylko wydaje jakies bardzo dziwne odglosy, ale to od poczatku tak ma
  • Poziom 9  
    ja wolałabym mieć cały sprzęt zachowany w jednym stylu, tak więc z jednej firmy.
  • Poziom 20  
    no i jest jeszcze jedna rzecz: niektóre firmy stosują pakiety zakupowe polegające na tym, że jak kupisz 3 sprzęty to czwarty dostaniesz za 1 zł lub z bardzo dużym rabatem.
  • Poziom 10  
    ja wszystko kupowalem w internecie i w porownanu do cen stacjonarnych sklepow tez mi wyszlo, ze czwarty sprzet gratis :-)
    pomijam aspekt, ze nawet nie dostalbym tego sprzetu w sklepach stacjonarnych w Poznaniu, na okap Gorenje polowalem bardzo dlugo /ok pol roku/
  • Poziom 2  
    Takie sprzęty najbardziej opłaca się kupować przez internet. Jest taniej. No i dostawa do domu. Wiadomo, że nie można kupować w ciemno. Ja tak zawsze robię, że wyszukuje takiego sprzętu jaki mnie interesuje w internecie, następnie jadę np. do Media Markt'u, oglądam, dopytuje się sprzedawców o funkcje, a potem wracam do domu i kupuję przez internet ;) Tu są fajne oferty: http://www.magicznaplaneta.pl/
  • Poziom 18  
    szklany-pałac napisał:
    Takie sprzęty najbardziej opłaca się kupować przez internet. Jest taniej. No i dostawa do domu. Wiadomo, że nie można kupować w ciemno. Ja tak zawsze robię, że wyszukuje takiego sprzętu jaki mnie interesuje w internecie, następnie jadę np. do Media Markt'u, oglądam, dopytuje się sprzedawców o funkcje, a potem wracam do domu i kupuję przez internet ;) Tu są fajne oferty: http://www.magicznaplaneta.pl/

Jednym słowem dokonujesz "kradzieży usługi" jaką jest doradztwo sprzedawcy (mnie jako sprzedawcę ) to bulwersuje "wyłudzasz informację " z premedytacją nie mając zamiaru dokonać zakupu.
  • Poziom 32  
    Sprzedawca nie doradza, tylko sprzedaje. Jego porady nie są obiektywne i często niefachowe. Najczęściej nie mają pojęcia o towarze i nawet po przeczytaniu instrukcji obsługi urządzenia można ich "zagiąć".
  • Poziom 16  
    Tak, to racja. Większość sprzedawców nie wie co sprzedaje. No ale z drugiej strony za tą nędze co im płacą...........
  • Poziom 18  
    Jan_Werbinski napisał:
    Sprzedawca nie doradza, tylko sprzedaje. Jego porady nie są obiektywne i często niefachowe. Najczęściej nie mają pojęcia o towarze i nawet po przeczytaniu instrukcji obsługi urządzenia można ich "zagiąć".

To złych sprzedawców spotykasz na swojej drodze .
    To , że można kogoś zagiąć po przeczytaniu instrukcji to żadna sztuka , jeżeli chodzi o podstawowe parametry i sprzedawca nie wie co oferuje dany produkt to fakt jest małoprofesjonalny , jeżeli chodzi o szczegóły to wybacz .
    Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć , że jest to nierealne . Weźmy pod uwagę teraz same pralki , jeden producent ma ich kilkanaście do kilkudziesięciu w ofercie teraz pomnóż to przez kilkunastu producentów - wyobrażasz sobie sprzedawcę znającego na pamięć wszystkie parametry ? OK gdyby to były to tylko pralki nie ma jeszcze problemu , weź pod uwagę że w ofercie mamy jeszcze , chłodziarki, zabudowę , drobne AGD, RTV, Komputery , FOTO, kamery, GSM, Oferty dodatkowe jak gwarancje , telewizje na abonament, oferte kredytowa , itd.

Dobry sprzedawca to nie ten co zna parametry na pamięć , dobry sprzedawca to ten , który potrafi dopasować produkt do potrzeb klienta.

Po to są , np . katalogi by sprzedawca w trakcie sprzedaży mógł się wesprzeć ( to żadna ujma) .

Oczywiście są specjaliści , którzy specjalnie wybiorą jakiś asortyment , na dodatek dwa czy trzy modele wykują na "blachę" i lecą dowartościować się do sklepu na zasadzie (zagięcia sprzedawcy) - SUPER.

Co do fachowości , cóż zawód jak każdy inny i różni ludzie i w naszym zawodzie pracują.

Dodano po 9 [minuty]:

pawelira napisał:
    Tak, to racja. Większość sprzedawców nie wie co sprzedaje. No ale z drugiej strony za tą nędze co im płacą...........

Co do płacy , cóż teraz panuje system prowizyjny i zarobki są różne a zaczynają się od najniższej krajowej a czasami przewyższają średnią krajową . Kwestia miasta , firmy i obrotów.

Co do wiedzy na temat sprzedawanego produktu , dużo zależy od samego sprzedawcy , same firmowe szkolenia nie wystarczą , trzeba mieć sporo samozaparcia i samemu sobie szukać wiadomości i douczać się - dlatego jest to praca dla ludzi z pasją , którzy nie traktują tego jako "suchego " zawodu .
  • Poziom 2  
    Widzę, że temat zszedł na zupełnie inną drogę. Wątek dotyczył zakupu AGD a nie dyskusji na temat sprzedawców i ich umiejętności. Ja pozwolę się wtrącić, bo też mam zamiar kupić lodówkę. Przymierzam się do zakupu Amici FK232.3 (cena bardzo konkurencyjna, a do tego dają na nią 5 lat gwarancji). Ktoś coś może powiedzieć na jej temat? Ja nie uważam aby Amica produkowała złej jakości produkty, firma jest znana u nas w kraju i praktycznie w każdym sklepie dostępna (gdyby była awaryjna, sprzedawcy raczej by z tego rezygnowali, bo załatwiali by więcej formalności z gwarancjami i tracili tylko zbędnie czas). Czy ktoś z was miał coś Amici i może cokolwiek powiedzieć? Jak nie Amica to co? Pieniądze jakie chce na nią przeznaczyć to coś około 1000 zł (jak mniej to nawet i lepiej hehe). Zaznaczę tylko że chcę lodówko-zamrażarkę (nie za dużych gabarytów - ok. 160-180 cm, nie potrzebny mi żaden kolos). Pozdrawiam