Witam.
Właśnie zainstalowano u mnie internet + kablówkę (cyfrowa) z upc. Instalacja wyglada następująco:
partet - rozdzielacz kabla (jeden kabel idzie do dekodera TV drugi wychodzi na pietro)
pietro - ruter
Problem polega na tym, że chciałbym mieć jeszcze kablówkę analogową na piętrze i najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się rozdzielenie ponownie kabla przed ruterem. Niestety monter stwierdził, że takie rozwiązanie zespuje sygnał ponieważ już teraz jest on na granicy akceptowalnosci i że trzeba podłaczyć kabel do dekodera tv który ma specjalne wyjscie na tv analogowa.
Pytanie jest takie czy na pewno to jedyne rozwiązanie? Niechce znowu wiercić przez piętra i kłaść kolejnych kabli skoro ruter na pietrze stoi metr od tv i zastanawiam się czy np jakiś rozdzielacz z wzmacniaczem nie rozwiązał by problemu a jeśli tak to jaki (laikiem jestem w tych sprawach)
Pozdrawiam
Właśnie zainstalowano u mnie internet + kablówkę (cyfrowa) z upc. Instalacja wyglada następująco:
partet - rozdzielacz kabla (jeden kabel idzie do dekodera TV drugi wychodzi na pietro)
pietro - ruter
Problem polega na tym, że chciałbym mieć jeszcze kablówkę analogową na piętrze i najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się rozdzielenie ponownie kabla przed ruterem. Niestety monter stwierdził, że takie rozwiązanie zespuje sygnał ponieważ już teraz jest on na granicy akceptowalnosci i że trzeba podłaczyć kabel do dekodera tv który ma specjalne wyjscie na tv analogowa.
Pytanie jest takie czy na pewno to jedyne rozwiązanie? Niechce znowu wiercić przez piętra i kłaść kolejnych kabli skoro ruter na pietrze stoi metr od tv i zastanawiam się czy np jakiś rozdzielacz z wzmacniaczem nie rozwiązał by problemu a jeśli tak to jaki (laikiem jestem w tych sprawach)
Pozdrawiam