Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ACER AL1916W - nie włącza się, wywala bezpieczniki

24 Oct 2009 14:05 2039 3
  • Level 29  
    Witam.
    Dostałem do naprawy monitor ACER 19" AL1916W i skromy opis usterki - zaczął brzydko pachnąć i już się nie włącza ;)
    Zauważyłem że na płytce zasilacza (wbudowanego) jest przepalony bezpiecznik (od prądu sieciowego) a w koło niego przypalona płytka, więc go wymieniłem. Przy próbie uruchomienia monitora, wywalił nowy bezpiecznik, bezpiecznik główny odpowiadający za kontakty na piętrze, uszkodził warystor, po czym przez sekundę świeciła się dioda od zasilania ;) Tak więc połowiczny sukces...

Problem polega na tym, że teraz nawet do takiego stanu nie mogę go doprowadzić - pomyślałem że to wina matrycy i ją odłączyłem (później też płytkę gdzie jest gniazdo VGA- d-sub), teraz od razu wywala bezpiecznik.

Warystor wymieniłem na trochę większy, od zasilacza ATX. Nie mam pojęcia gdzie może leżeć problem, żaden element nie wygląda na uszkodzony.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 39  
    Prawdopodobnie uszkodzony jest mostek prostowniczy (diody).
  • Level 29  
    Any56, zgłoś się do mnie po browara ;)
    Działa, ciekawe tylko jak długo pociągnie na mostku z zasilacza ATX (prawdopodobnie mocniejszy od tego, który był w monitorze).
    Temat zamykam...

@down:

Nie nie nie, po prostu chciałem monitor dokładniej przetestować, ale nadal działa, już klikam kłódeczkę :P
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Na kłódeczkę to moderator kliknie tak?
    maras2003 wrote:

Nie nie nie, po prostu chciałem monitor dokładniej przetestować, ale nadal działa, już klikam kłódeczkę :P

Większość zapomina... ;-)