Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić lokalizację pliku?

Ania111 30 Paź 2009 00:18 5919 7
  • #1 30 Paź 2009 00:18
    Ania111
    Poziom 9  

Witam,
    przerzucałam zdjęcia z kompa na laptopa za pomocą wycinania ich z dysku i wklejania na pen drive. W trakcie tej operacji wyskoczył jakiś błąd (Internet Explorer?) i zdjęcia z pewnego folderu o nazwie "X" gdzieś wcięło. Na pen drive wgrał się sam folder bez zawartości a zdjęcia z dysku też zniknęły. Z pośpiechu (przed wyjazdem na wczasy:-) ) przegrałam folder "X" na laptopa a po przyjeździe chciałabym odzyskać utracone zdjęcia. Ściągnęłam "Recover my Files", lecz niestety nie odszukałam tych zdjęć po nazwie (nie miały nazwy tylko numery i było ich za dużo) a nie było możliwości znalezienia całego folderu. Moje pytanie brzmi: czy można sprawdzić ścieżkę - lokalizację folderu czy też pliku utworzonego na komputerze pierwotnym (w tym przypadku stacjonarnym), jeżeli plik przegrany znajduje się już na laptopie? Jeżeli ktoś mnie zrozumiał proszę o odp. Ułatwiłoby mi to przeszukiwanie plików, a przy okazji dałoby mi to odpowiedź czy już tego pliku nie nadpisałam ściągając na chybił trafił na nieodpowiednią partycję programu do odzyskiwania danych.

0 7
  • #2 30 Paź 2009 07:35
    carefree
    Poziom 17  

Wiesz, nie za bardzo cie zrozumialem. Ale proponuje uzycia GetDataBack. Juz nie raz uratowal mi tylek. Problem w tym, ze to nie jest program freeware. Program skanuje dysk, pozniej normalnie chodzisz po znalezionych katalogach i plikach i kopiujesz to co zostalo usuniete. Lepszego programu do tej pory nie widzialem. Oczywiscie warunkiem jest to, ze dane nie zostaly nadpisane.

0
  • #3 30 Paź 2009 08:11
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

carefree-

Cytat:
    ... Lepszego programu do tej pory nie widzialem...
    To mało co widziałeś .

Jeśli dane są nadpisane to nie ma możliwości ich odzyskania.
    Cytat:
    przegrałam folder "X" na laptopa a po przyjeździe chciałabym odzyskać utracone zdjęcia.

Czy ty chcesz odzyskać plik z pamięci USB gdzie nie przegrałaś pliku a jedynie folder ?
    Programy darmowe to do odzyskania pliku
    http://www.pcinspector.de/Sites/file_recovery/info.htm?language=1
    http://softdm.com/download.html

0
  • #4 30 Paź 2009 08:48
    carefree
    Poziom 17  

migol21 napisał:
    carefree-
    Cytat:
    To mało co widziałeś .

Ktory zdaniem kolegi jest najlepszy? Chetnie zmienie przyzwyczajenie. Oczywiscie przyzwoity cenowo, ewentualnie darmowy.

0
  • #5 30 Paź 2009 14:27
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

carefree napisał:
    migol21 napisał:
    carefree-
    Cytat:
    To mało co widziałeś .

Ktory zdaniem kolegi jest najlepszy? Chetnie zmienie przyzwyczajenie. Oczywiscie przyzwoity cenowo, ewentualnie darmowy.

Wystarczy poszukać na forum elektroda a nie zadawać dziwne pytania. (nie wspomnę ,że link już podałem ale to tylko świadczy o uwadze jaką się poświęca temu tematowi.)

Nie program odzyskuje dane a człowiek na podstawie analizy tego co program podaje. Każdy głupi może walić w next nie wiedząc co to next zrobi tylko potem są tego efekty.

Programy są nawet w podwieszonych tematach jak i w wielu wątkach.

Dodam tu jeszcze bo o zdjęcia chodzi PhotoRec jest całkowicie darmowym narzędziem do odzyskiwania utraconych zdjęć z kart pamięci i nie tylko.

0
  • #6 19 Sty 2010 22:44
    Ania111
    Poziom 9  

Witam po dłuuugiej przer wie... Spróbowałam " jakiegoś " w tej chwili nie pamiętam jakiego programu do odzyskiwania zdjęć. Przerwałam jego pracę i wyłączyłam komputer. Gdy próbowałam uruchomić go ponownie następnego dnia okazało się, że dysk padł. Pogubił partycje. Teraz pracuję już na innym sprzęcie, lecz mam wielki problem z odzyskaniem danych ze starego dysku. Dysk jest wczytywany przez system, lecz nie widzi jego partycji w Windowsie. Klops następny. Próbując odzyskać jeden utracony plik straciłam wszystkie zdjęcia. :(

0
  • #8 20 Sty 2010 10:02
    Ania111
    Poziom 9  

Ja aż boję się już eksperymentować. Teraz muszę poszukać jakiejś dobrej firmy, która odzyskuje dane, lub jakiegoś mądrego informatyka. Ciężkie to będzie w moim mieście. Wolałabym go gdzieś wysłać.

0