Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych z twardego dysku

31 Paź 2009 23:09 7666 23
  • Poziom 18  
    Czy mozna odzyskac dane z twardego dysku, jesli nie wymazalo sie tylko wycielo i wpisalo w inne miejsce. Przepraszam za pisownie, ale nie wiem jak po polsku to brzmi.
    Corka zrobila to ze swoimi pracami egzaminacyjnymi i mam teraz problem.
  • Poziom 11  
    Nie bardzo rozumiem co zostało zrobione, pliki zostały wycięte i wklejone w inne miejsce? do innych folderów? i co się stało, że zniknęły? jest wiele programów do odzyskiwania danych, warunek jest jeden nie mogły zostać nadpisane na dysku.
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    to jest wlasnie ten problem, ze z Laptopu zostaly przepisane usb-stick i ten zaginal. Tylko nie zostaly przepisane przez skopiowanie tylko wyciecie i wpisanie na inna pamiec. Plik nie trafil do kosza ze smieciami. Nie wiem jak po polsku nazywaja sie te czynnosci. Jesli trafiloby do kosza to nie byloby takiego problemu.Co to jest "nadpisane" ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Stan16 napisał:
    Ale jak coś będzie zapisywane na dysku i akurat w tym miejscu co byly poprzednie dane (czyli dane zostaną nadpisane) to niestety ale tylko NASA i to też nie na 100%

Jeżeli taki tekst napisałeś to rozumiem, że znany jest Ci przypadek odzyskania przez NASA nadpisanych danych. Proszę, podaj link do takowej informacji.
  • Poziom 18  
    moge raczej byc pewny ze te dane nie zostaly nadpisane,corka przepisala i laptop zostal wylaczony i nik go nie uzywal i nic nie bylo zapisywane twardy dysk wyciagnolem i nie jest w laptopie
  • Poziom 14  
    Kasuje się tylko pierwsze znaki nazwy plików a same pliki pozostają, ja osobiście podłączył bym ten dysk pod inny komputer jako drugi, jeżeli to dysk sata to nie ma problemu, pasuje pod taśmy od 3.5 calowego dysku a jeżeli starszy to potrzebna obudowa do dysków przenośnych 2.5 cala na USB. Osobiście używam programu Recover My Files do odzyskiwania danych i w przypadku odzyskiwania zdjęć jpeg z kart pamięci się sprawdza. Jest to proces czasochłonny, trzeba cierpliwości, aby przeskanować cały dysk. Później trzeba wskazać miejsce na innym dysku dla zapisania odzyskanych danych. Przed właściwym odzyskiwaniem radziłbym trening w postaci odzyskania zdjęć np ze sformatowanej karty pamięci lub pendraiwa. Z danymi na dysku nic się nie dzieje do czasu, gdy nie zapisujemy na nim nowych danych.Jeszcze lepiej gdy dysk był podzielony na partycje bo zawęża to poszukiwania. Są profesjonalne firmy które się tym zajmują ale niestety odpłatnie.Życzę powodzenia.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Stan16 napisał:
    Linka nie posiadam bo to była zwyczajna gazeta

Jaka szkoda!! To podaj tytuł tej gazyety i datę jej wydania bądź numer oraz stronę na której wyczytałes te rewelacje.
    Stan16 napisał:
    i podałem to raczej z przymrużeniem oka

Czyli dla jaj. Oj, nieładnie robić sobie jaja na technicznej części forum.
    Stan16 napisał:
    ale z tego co mi wiadomo to w niektórych przypadkach da sie odtworzyć poprzednie namagnesowanie talerzy- czyli aktualne namagnesowanie jest bardzo silne a poprzednie to praktycznie nie widoczne dla głowic ale NASA daje radę

Znowu powołujesz się na NASA. Wskaż źródło informacji lub wskaż UDOKUMENTOWANE przypadki takiego właśnie odzyskania danych albo przestań wypisywać bajeczki.
    Stan16 napisał:
    i dlatego sa programy które kilkakrotnie nadpisują dane chcąc je skasować na 100% i jankolo czyż nie ma takich programów?

Nic nie rozumiesz z tego, co napisałeś. Reklamę i wymogi armii amerykańskiej powstałe w czasach starych dysków bierzesz za realia techniczne. Programy wykonują takie działanie po to, abyś zapałał chęcią zapłacenia za nie i czuł się dzięki temu bezpieczny.
  • Poziom 11  
    Dobrze zrobiłeś, że wymontowałeś dysk, teraz musisz poszukać sobie jakiegoś programu do odzyskiwania danych, jest tego sporo w sieci, najlepiej podłącz ten dysk do innego komputera tak by system nie był z niego uruchamiany (masz pewność, że jakieś pliki tymczasowe nie zostaną nim zapisane) i przeszukaj programem. Do głowy przychodzi mi szukanie plików które zostały przeniesione na inny nośnik, a 2 możliwość to szukanie plików tymczasowych, które powstały podczas pracy na tych finalnych plikach (programy podczas edycji tworzą sobie kopie plików i po zapisaniu zmian je kasują), jest jeszcze 3 możliwość jak to były np dokumenty MS Word to jest tam opcja auto zapisu co kilka minut np na wypadek resetu komputera.
    jankolo nie zajmuję się odzyskiwaniem zawodowo i ekspertem nie jestem, ale gdyby jednokrotne nadpisanie było bezpieczne to jaki byłby sens ustawiania liczby nadpisań w programach do kasowania dysków? czysto teoretycznie wartość magnetyczna będzie nieco inna przy nadpisaniu 0 na 0 i 0 na 1, tak samo przy 1 na 0 i 1 na1.
    magnum460 karty pamięci i zdjęcia to moim zdaniem nie do końca najlepszy przykład, z mojego małego doświadczenia wiem, że zdjęcia zwłaszcza z aparatu odzyskuje się bardzo łatwo, z racji np zbliżonej wielkości kolejnych zdjęć, z plikami na dyskach już nie jest niestety tak kolorowo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    To wszystko prawda, mam program PC Tools File Recover i nim probowalem USB-Stick przeszukac, zdjecia i muzyke znalazl prawie wszystko. Jednak to co potrzebuje jest wszystko Ofice, exel,word,power point i z tym jest gorzej.Cala noc siedzialem, sciagnolem prawie wszystkie programy do odsysku i walcze, na razie z USB-Stick.
    Tam bylo wszystko.
  • Specjalista HDD Recovery
    Stan16 przestań się ośmieszać bo brniesz jak nie powiem co w co.

Leszkor
    Użyj programu DMDE Podaj jaka partycje miałeś ale najprawdopodobniej miałeś tam FAT więc możesz dokonać SCAN FAT.
    Jak znajdzie partycje wtedy otwierasz np. Vol1 i szukasz w skasowanych .

Dla lepszego zrozumienia i pomóc ci musisz podać to co tu opisane.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html

Programy które możesz użyć to
    DMDE (odzysk tylko po pojedynczym pliku) http://softdm.com/download.html
    PhotoRec http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
    PCInspectorFileRecovery http://www.pcinspector.de/

Dla bezpieczeństwa należało by wykonać kopie posektorową dla zabezpieczenia danych
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html

Piszesz tez o odzysku z dysku po czym mówisz coś o Pendrv. Proszę opisz po kolei i krok po kroku co się stało i z jakimi urządzeniami.
  • Poziom 18  
    Musze podac troche wiecej danych.Laptop pracuje z Vista, Partition NTFS, szukam pliku w ktorym sa tylko dane z Ofice (Word,Exel,PowerPoint) Corka miala tam wszystkie prace z Uni.Przepisywala to z tego Laptopu na inny Laptop. Robila to metoda wyciecia i wklejenia.Nie uzywala opcji kopiowania.Dlatego moje pytanie bylo czy da sie to odnalesc.Wiem, ze laptop nie byl uzywany od tego czasu wiec na razie nic nie zostalo nadpisane.Jeszcze raz przepraszam za pisownie ,ale wyjechalem z Polski 23 lata temu gdzie nie bylo jescze tych systemow.Twardy dysk jest w porzadku, tylko jeden ordner zostal z niego usuniety i musze go odzyskac.Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc ,ale mam bardzo trudna sytuacje.W tym ordnerze sa prace ktore corka pisala trzy miesiace.
    Masz programy teraz musisz przeszukać dysk czyli go przeskanować na innym komputerze. Dla bezpieczeństwa lepiej pracować na kopi dysku. Czy da się odzyskać ? To zależy czy w to miejsce gdzie był zapisany ten folder - plik nie zostały zapisane dane (czyli nadpisanie danych). Czy to było zrobione czy nie, nie musisz o tym wiedzieć bo są pliki tymczasowe czy plik wymiany które pracują stale i mogą na bieżąco zapisywać (nadpisywać dane).
  • Poziom 18  
    Z tego co wiem na Laptopie nikt nie pracowal wiecej i zaraz wyciagnolem twardy disk.Akurat sciagam te programy i bede probowal.Podlaczylem do innego Laptopu jako zewnetrzna pamiec.Nigdy nie wchodzilem glebiej w ten temat dlatego pytam. Czy mozna rzeczywiscie tak zrobic ,ze nie odzyska sie wiecej danych. Ostatnio byl w TV niemieckiej program gdzie wypowiadalo sie KRIPO (kryminalna niemiecka),ze sa w stanie w kazdym twardym dysku znalesc wszystko. Rozchodzilo sie o walke z pedofilami.Ponoc maja programy ktore sa w stanie znalesc wszystko.
    Tak wszystko co nie jest nadpisane jeśli coś jest nadpisane to mówienie o tym ,że uda się to odzyskać to tak jak mówienie ,że jutro dotrze człowiek do innej galaktyki.

Nie wdając się w szczegóły . NADPISANYCH DANYCH NIKT NIE ODZYSKA. JUŻ JEDNOKROTNE NADPISANIE DANYCH NA NOWYCH DYSKACH TWARDYCH POWODUJE ICH BEZPOWROTNĄ UTRATĘ.

Opis nadpisywania.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1332894.html
  • Poziom 18  
    tak tez myslalem,czy lesli twardy dysk jest sformatowany to mozna jeszcze cos odtworzyc
  • Poziom 18  
    Bardzo ciekawe co pisza w Wikipedi.
    Stan16 - nie ośmieszaj się taśma magnetofonowa to nie dysk twardy a wielkość zapisu magnetycznego jest co najmniej o rzędy wielkości różna .
    Jest nawet konkurs . Konkurs dotyczy odzyskania nadpisanych danych na dysku . Możesz zaryzykować i wygrać kasę skoro tak stawiasz sprawę.

Wątek był wałkowany już wielokrotnie a bzdury i mity jak widzę powielane przez pseudo naukowców z bożej łaski stale urastają do rangi pewnika.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1237681.html

Stan16 tobie nie śniło się o tym o czym piszesz i nie rozumiesz tego dlatego powielasz kłamstwa i bzdury. Wszelkie takie bzdury i kłamstwa są po to by firmy produkujące (cud programy) które kasują dane zarabiały na naiwności ludzkiej.

Cytat:
    ..Eksperci dowiedli, że jeśli jednokrotnie nadpiszemy dysk zerami, to praktycznie nie ma szans, by odczytać dane. Z ich badań wynika, że mamy 56-procentową szansę na odzyskanie danych z pojedynczego bita, którego lokalizację dokładnie znamy. Jednak, by go odzyskać musimy ośmiokrotnie bardzo precyzyjnie wypozycjonować głowicę zapisująco-odczytującą HDD. Szansa, że nam się to uda wynosi 0,97 proc. Odzyskanie czegokolwiek poza pojedynczym bitem jest jeszcze mniej prawdopodobne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszę wszystkich wypowiadających się w tym wątku, by trzymali się tematu wątku, jaki założył kol. Leszkor.
    Odbieganie od tematu, wszelkiego rodzaju zaczepki, złośliwości itp. wycieczki osobiste, będą sankcjonowane zgodnie z regulaminem forum punkt 10.8.
    Jak już kol. jankolo zaznaczył wcześniej, uprasza się o wypowiedzi poparte rzeczowymi argumentami.
  • Poziom 18  
    Hallo,
    dzieki wszystkim za pomoc, programem DMDE odzyskalem 80% danych. Jeszcze raz dzieki za pomoc i goraca dyskusje. Duzo sie nauczylem przez te dwa dni