Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitachi cp-x328 Upalony polaryzator - jak naprawic?

vvoyteckk 31 Paź 2009 14:15 1993 0
  • #1 31 Paź 2009 14:15
    vvoyteckk
    Poziom 14  

Witam Wszystkich,
    Po pierwsze, przepraszam za brak polskich liter, ale na tym kompie mi nie dzialaja.

Kupilem niedawno okazyjnie projektor Hitachi cp-x328 i okazalo sie, ze rzucany przez niego obraz jest lekko zielonkawo-zoltawy. Wykluczylem niesprawny kabel, bo po podlaczeniu przez chinch, obraz jest identyczny.
    Poszperalem troszke w necie i wyglada na to, ze mam nadpalony niebieski polaryzator. Jesli rzucam bialy obraz, to krawedzie sa w miare biale, ale juz srodek obrazu jest zielono-zolty.
    Tragedii nie ma i da sie z projektora korzystac, ale jest to troszke denerwujace jak sie oglada zielonkawy snieg :).
    W zwiazku z tym moje pytanie:
    Czy da sie jakos w miare nie duzym kosztem zastapic ten polaryzator czyms innym? Myslalem nad:
    1. filtr polaryzacyjny do aparatu.
    2. polaryzator do ekranu LCD
    3. Polaryzator, np. z kalkulatora
    4. Wywalic istniejacy niebieski polaryzator calkowicie i zalozyc na obiektyw jakis filtr
    5. wywalic wszystkie polaryzatory? Podobno obraz bedzie wtedy w negatywie...
    6. zastapic polaryzator barwionym szklem/filia ?

Szczerze, to na optyce za bardzo sie nie znam i przyznam bez bicia, ze nie bardzo rozumiem po co tam w ogole sa te polaryzatory.

Z gory dzieki za wszelka pomoc!

0 0