Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 laptopy i 'wariujący' kursor przy korzystaniu z touchpada

01 Lis 2009 17:24 20253 11
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich to moj pierwszy post na tym forum.

Mam dosc nietypowy problem. :|
    Zauwazylem jakis czas temu, ze podczas pracy na moim leciwym laptopie HP zaczyna wariowac kursor jak uzywam touchpad'a. Zaklalem pod nosem, ale jakos specjalnie sie nie zdziwilem bo laptop ma juz swoje lata.
    Zdziwilem sie za to bardzo mocno jak to samo zaczelo sie dziac z nowiutkim Asusem.
    Okazalo sie, ze na obu laptopach problem znika jak odlacze je od zasilacza.
    Od okolo roku nic nie przybylo ani nie ubylo (poza laptopem Asusa, ale z miejsca go zabralem od biurka) wiec nie ma zadnego nowego zrodla zaklocen. Zasilacz jest wpiety przez dwie listwy (gniazdko -> listwa -> listwa -> zasilacz). Po podlaczeniu bezposrednio do gniazdka problem znika w 50% ale tez zasilacz zmienia polozenie. Po wpieciu do innego gniazdka na drugim koncu pokoju problem znika w 80% ale wciaz jest dosc widoczny.

Co to moze byc? Wina listew? Jakosci pradu? Czy moze siasiadka pietro nizej ma nielegalna radiostacje? :D

Gdzie szukac przyczyny?

Przepraszam za brak fachowosci opisu, ale nie zbyt jestem biegly w tej dziedzinie :)

Z gory dziekuje za pomoc,
    spyderr
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 19  
    Miałem taki problem w hp omnibook 6100.
    Winą był uszkodzony thingpad. Po prostu go odłączyłem i wszystko było ok.

Pozdrawiam
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 9  
    Mam dokładnie ten sam problem w hp dv9000 - a przyczyną jest - "yntelygenty" serwisman który tak poskręcał lapa po naprawie że przetarł kabelki od touchpada i ten wariuje po podłączeniu zasilacza - rozwiązaniem było by wymiana okablowania ale nie dla mnie taka robota więc zwyczajnie jade teraz na myszce ;p
  • Poziom 2  
    No tak - tylko, ze w tym przypadku nie moze byc mowy o uszkodzeniu touchpada.
    Tak jak pisalem problem wystepuje na 2 laptopach. Teraz jestem w pracy wpiety w siec i touchpad dziala idealnie.
    Wiec pozostaja dwa rozwiazania: zaklocenia jakies albo zlej jakosci prad u mnie w mieszkaniu (mieszkam na bielanach a teraz jestem na ochocie :) )

Any clues :?:
  • Poziom 12  
    Ale czy prąd będzie miał taki wpływ na touchpada?
    Spróbuj ewentualnie zmierzyć wartości prądu w gniazdku u siebie i w pracy, ale raczej dziwne byłoby gdyby to było powodem.
    Ja w swoim starym Dell'u mam to samo - kursor myszy ucieka czasem całkiem na lewo i trzeba go zresetować żeby dało się pracować.
    Jednak od dłuższego czasu mam touchpada wyłączonego w biosie i używam tylko myszki. Natomiast w nowym dell'u jest już ok ;-)
  • Poziom 2  
    Prąd też ma jakiś wpływ na urządzenia dośc delikatne a touchpad jest takim urządzeniem, a może ta powierzchnia co dotykasz jest w jakiś sposób uszkodzona.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak dojdziesz do tego co było przyczyną to daj znac bo sam jestem ciekaw. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Problem u Ciebie związany jest z zasilaniem sieciowym. Możliwe są dwie opcje - uszkodzona instalacja elektryczna lub uszkodzony zasilacz( jeśli do obu sprzętów korzystasz z jednego). Proponuję sprawdzić laptopy w innej lokolizacji np. u kolegi który ma prawidłowo zrobioną instalację elektryczną z bolcami uziemiającymi. Czy zasilacze posiadają kable kończynki i wtyczki mają miejsce na bolce uziemiające czy są to zwykłe dwupinowe wtyczki? Jeśli są dwupionowe spróbuj obrócić wtyczkę w gnieździe o 180 stopni.
  • Poziom 28  
    Też obstawiałbym trefną instalację elektryczną. Najpewniejszym sposobem będzie podpięcie zasilacza laptopowego do UPS'a i sprawdzenie działania na takim zestawie.
  • Poziom 26  
    Podpięcie do Upsa też nie da pewności. - Możliwy problem z zerem lub bolcem uziemiającym a to w upsie nie jest odcinanne ( nie wspominając o kosztach takiego testu). Najprostszy tes to sprawdzenie w innej lokazilacji.
  • Poziom 16  
    spyderr napisał:
    No tak - tylko, ze w tym przypadku nie moze byc mowy o uszkodzeniu touchpada.
    Tak jak pisalem problem wystepuje na 2 laptopach. Teraz jestem w pracy wpiety w siec i touchpad dziala idealnie.
    Wiec pozostaja dwa rozwiazania: zaklocenia jakies albo zlej jakosci prad u mnie w mieszkaniu (mieszkam na bielanach a teraz jestem na ochocie :) )

Any clues :?:

Kolega już sprawdził inną lokalizację. Tak jak kolega Jurek1980 proponuję sprawdzić (tam gdzie występują problemy z touchpadem) instalację elektryczną i uziemienie. A może jakieś problemy z elektrostatyką? Nowa wykładzina podłogowa? Fotel?

Radiostacja sąsiadki :) ?
  • Poziom 13  
    Czesto jezdze po hotelah i niezaleznie od lokalizacji problem wystepuje...
    Na dniach naprawie zasilacz ktory dostalem w komplecie teraz uzywam niby oryginalnego ale z allegro i nie wykluczam powiazania z tym
  • Poziom 13  
    i teraz ciekawostka...
    Uruchomilem kompresor i przedmuchalem laptopa... we wszystkie mozliwe dziurki...
    laptop przestal sie grzac, zasilacz przestal sie grzac i... touchpad sie naprawil!!!