Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chrysler voyager 2.5 crd problem z ogrzewaniem

03 Lis 2009 12:21 6355 4
 • Poziom 1  
  witam,
  mam problem z ogrzewanie w chrysler voyager 2.5 crd se, nawiewy działają cieple i zimne powietrze jest nadmuchiwane ale jest jeden problem podczas regulacji gdy nawiew ciepłego powietrza jest ustawiony na na nogi i szybę (lub tylko szybę) słychać co jakiś czas szum jakby wiatraka lub czegoś innego. natomiast jak jest włączony nawiew na twarz i nogi lub twarz nie ma tak nieznośnych szumów. również zauważyłem ze podczas tego szumu obroty silnika delikatnie spadają i wracają jak szum sie skonczy wszystko jest wtedy ok. silnik pracuje normalnie przy wyłączonym ogrzewaniu. co to możne być? proszę o pomoc?
 • Poziom 1  
  ja miałem też problem podobnej postaci lecz u mnie okazało się że jest uszkodzona uszczelka pod głowicą i spaliny pompował do nagrzewnicy. Natomiast z tym spadkiem obrotów to jest tak że w tych samochodach załącza się kompresor od klimy i z tym nic nie zrobisz.
 • Poziom 10  
  Zapraszam Cię na forum http://www.tajemnicevoyagerow.inten.p

  Tutaj jest wielu posiadaczy Voyagerów, spora część z nich ma dużą i bardzo dużą wiedzę o tych autach. Sam mam też Voyagera ale z innym silnikiem i wielu rzeczy dowiedziałem się / dopytałem właśnie tam
 • Poziom 14  
  Witam!

  Problem tkiwi zapewne w ukladzie klimatyzacji pojazdu i stawialbym tu na zawór
  rozprężny, lub za malą ilosc czynnika w układzie.
 • Poziom 13  
  Przy nawiewie ustawionym na przednią szybę w Voyagerze automatycznie co jakiś czas włącza się kompresor klimatyzacji w celu zapobiegania zaparowaniu szyby , wtedy obroty silnika mogą chwilowo nieco maleć . Natomiast przy małej ilosci czynnika w klimatyzacji z okolic zaworu rozprężnego wydobywa się dżwięk podobny do syczenia lub bulgotania . Dżwięk ten wydobywa się z okolic koło wentylatora nawiewu -nad nogami pasażera lub pasażerki :D. Przy uszkodzonym zaworze- np. cały czas mocno przymkniętym ,gdy czynnik nie może się "przecisnąć" , szczególnie głośno słychać opisany dżwięk . Wtedy również nie działa lub bardzo słabo działa klimatyzacja .